3071 відвідувач онлайн
535 1

Бельгія оприлюднила свої пропозиції для запровадження санкцій проти російських алмазів

алроса,діаманти

Бельгія, на яку припадає 98% ринку діамантів Європи, розробила пропозиції, реалізація яких створить умови для застосування санкцій ЄС та G7 до алмазів з Росії.

Очікується, що в разі схвалення цих пропозицій рішення про санкції може бути ухвалене до кінця цього року, а сама заборона почне діяти з 1 січня 2024 року, повідомляє Інтерфакс-Україна за підсумками презентації пропозицій уряду Бельгії для преси.

"Сьогодні сектор працює виключно на основі критеріїв якості каменю. Якщо ми хочемо впровадити систему, яка буде ефективною в її реалізації та не допустить обходу санкцій, нам потрібно було додати до критерію якості критерій походження, впровадити рівень прозорості, якого в нас ніколи не було. Логіка, яку ми застосували, полягає в тому, щоб почати пов'язувати походження алмазів з якістю діамантів. Цей варіант G7 підтримав на концептуальному рівні. Це рішення, яке ґрунтується на технологіях і яке дає змогу відстежувати походження каменю", – розповів представник бельгійської влади.

За його словами, починаючи з вересня 2022 року бельгійці звернулися до Єврокомісії та США, щоб "побачити, чи буде політична готовність підтримати цей трек".

"Ми очікуємо, що G7 зробить оголошення у найближчі два-три тижні та підтвердить початок прямої та непрямої заборони з 1 січня 2024 року. Пряма заборона буде негайною, і тому ми очікуємо, що не буде ніякого перехідного періоду. Непряму заборону буде запроваджено з часом. Терміни ще має визначити G7", – уточнив представник Бельгії.

Він уточнив, що країни, котрі входять до G7, "представляють 70% глобальної світової торгівлі, в той час як Індія і Китай, які є іншими великими ринками, становлять близько 10%-12%".

"Розрив величезний. Саме тому ми переконані, що нам потрібно працювати через G7... Лише одні США займають 55% світового роздрібного ринку, тому без США ви нічого не зможете зробити. Якщо ви зміните логіку ринку, на якому домінують виробники, такі як Росія, і ви хочете перенести домінування на ринок споживачів, вам необхідно перемістити владу від Росії до США з точки зору функціонування ринку. G7 є найбільш ефективним інструментом, який у нас є, щоб цього досягти. Адже Європа займає лише 15% світового ринку, де на Бельгію припадає 98% торгівлі і по 1% – на Францію та Італію. В самого ЄС немає ринкової влади, щоб зробити таке зрушення можливим", – пояснив співрозмовник.

За його словами, алмазний сектор країни, розробляючи ці заходи, ґрунтувався на досвіді минулого і виходив із того, що пряма заборона, тобто класичні санкції на алмази, якщо вона не поєднується з непрямою забороною, призводить до трансформації ринку, що дає змогу їх обходити.

"Щойно алмаз відполірований, він технічно змінює своє походження, і тому ми не можемо знати, під санкціями ці алмази чи ні. Тобто, неможливо було відстежити походження каменів. Раніше не було необхідності відстежувати походження алмазів, тому що в минулому країни, щодо яких застосовували санкції в алмазному секторі, були досить невеликими – до 5% ринку, наприклад Зімбабве, і нам ніколи не доводилося мати справу з країною, яка була б системною, адже в цьому випадку з Росії йде до 40% світових поставок. Тож це зовсім інша динаміка і зовсім інший тип проблеми, які потрібно було вирішити", – деталізував він.

Крім того, виходячи з розуміння того, що ці санкції будуть "не на пару років, але, можливо, на дуже довгий час", бельгійська сторона "шукала структурне рішення".

За його словами, запропонована система контролю ґрунтується на двох елементах: на вже наявному контролі Діамантового офісу Антверпена та на системі відстеження походження каміння на всіх етапах обробки.

"Ми єдиний центр у світі, який здійснює контроль на такому рівні, –перевіряється кожен пакет, чи то необроблені алмази, чи то поліровані алмази, чи то алмазний порошок, перевіряється цінність і класифікація... Концепція додавання можливості відстеження з фізичним контролем дасть нам змогу відрізати російські алмази від потрапляння сирих алмазів на ринок G7 і ЄС. По суті, йдеться про те, щоб розділити глобальний ринок на дві частини: ринок G7 і ринок, що не належить до G7", – зауважив представник бельгійської влади.

За його словами, Бельгія буде готова до 1 січня 2024 року реалізувати це рішення.

"Наша мета полягає в тому, щоб встановити нові стандарти, щоб фундаментально змістити владу від виробників, від Росії, до споживачів, до США. У результаті цього, і чого ми всі прагнемо, фінансові потоки в Росію від цього сектора скоротяться. Для РФ доходи від ринку G7 будуть нульовими, це буде величезне падіння, внаслідок якого (для РФ) залишиться близько 25% ринку, тому їм доведеться знизити свої ціни", – пояснив співрозмовник.

Як повідомлялося, за даними Reuters, країни "Великої сімки" (G7) планують оголосити про санкції проти російських алмазів у найближчі 2-3 тижні.

Російська алмазодобувна компанія "АлРоса" забезпечує близько третини світової пропозиції алмазів, їхня вартість оцінюється у $2,5 млрд на рік.

Компанія перебуває під санкціями США та Великої Британії, але поки що Індія може вільно експортувати каміння з Росії до США та інших країн G7, якщо воно зазнає суттєвої трансформації. Під час цього змінюється спеціальний код каміння – шестизначний номер, який використовується для ідентифікації товарів у транскордонній торгівлі.

Коментувати
Сортувати:
Опять Новый Год ждем ?
показати весь коментар
21.09.2023 14:02 Відповісти