Гетманцев підтримав альтернативне рішення для запровадження податку на надприбутки банків

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу") підтримав пропозицію Національного банку (НБУ) тимчасово підвищити ставку податку на прибуток банків замість запропонованого раніше депутатами податку на чистий процентний дохід.
Про це Гетманцев заявив у кулуарах інвестфоруму "Рестарт Харків", передає Інтерфакс-Україна.
"Я вважаю, що це правильно, тому що мій законопроект передбачає нову базу оподаткування, а це завжди погано при правозастосуванні, тому що викликає багато питань. Їхній підхід набагато простіше і дає до бюджету не менше, а більше", – сказав голова Комітету.
Гетманцев уточнив, що йдеться про підвищення чинної ставки податку у розмірі 18% вдвічі.
Як повідомлялося, голова Національного банку Андрій Пишний минулого тижня підтримав ідею додаткового оподаткування банків у якості тимчасового кроку під час війни, проте запропонував на 2023-2024 роки підвищити ставку податку на прибуток банків, замість запропонованого депутатами оподаткування чистого відсоткового доходу.
Він також повідомив, що учасники ринку, з якими це питання обговорював Нацбанк, із розумінням поставилися до такої позиції.
Нагадаємо, наприкінці серпня низка народних депутатів внесли до Верховної Ради законопроєкт,який передбачає запровадження оподаткування у 2024-2026 роках чистого процентного доходу банків за ставкою 5% (додатково до сплати податку на прибуток підприємств), що могло б принести держбюджету, за їхніми оцінками, близько 10 млрд грн наступного року.
За першу половину 2023 року відсоткові доходи банків сягнули 141 млрд грн, зокрема завдяки операціям із державними цінними паперами – 73,5 млрд грн, а чисті відсоткові доходи за цей самий період становили 93,6 млрд грн, збільшившись порівняно з довоєнним періодом 2021 року на 75%.
За даними НБУ, чистий прибуток 64 українських банків за 7 місяців цього року становив 83,2 млрд грн, податок на прибуток – 14,4 млрд грн, зокрема "Приватбанку" – 34,4 млрд грн і 7,9 млрд грн відповідно, а чотирьох інших держбанків – 18,8 млрд грн і 0,1 млрд грн.