1015 відвідувачів онлайн
891 0

"50 на 50": Арахамія оцінив готовність "Слуг народу" виконати одну з умов для переговорів про членство в ЄС

давид,арахамія

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія оцінив як "50 на 50" готовність депутатів проголосувати за урядовий законопроєкт №9269-д про статус публічно значущих осіб (Politically Exposed Persons, PEP), ухвалення якого є однією з передумов для початку переговорів України про членство в ЄС.

За словами Арахамії, він сподівається, що Єврокомісія погодиться послабити передбачений документом контроль за видатками колишніх публічних осіб, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми ще працюємо з Єврокомісією. Можливо, трохи хочемо доопрацювати щодо колишніх PEP: якщо ми приймемо цю редакцію, це означатиме, що будь-яка людина, яка була PEP 30 років тому, буде довічною PEP. У нас дуже багато негативних сигналів", – сказав голова фракції "Слуги народу".

Він також повідомив, що депутати хочуть доопрацювати урядовий законопроєкт про відновлення податкових перевірок (№10016), передбачивши у ньому ризик-орієнтований підхід, який раніше пропонував парламентський Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики.

"Перевірки ми повертатимемо. Я думаю, що в тому вигляді ризик-орієнтованого підходу, тому що всі перевірки – поганий сигнал", – зазначив Арахамія.

Як повідомлялося, раніше голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу") також зазначав, що для ухвалення законопроєкту №9269-д у Раді бракує голосів. Водночас він нагадав, що ухвалення цього закону є однією з семи передумов для початку переговорів про членство в ЄС. Він також є одним із "маяків" у програмі співпраці з МВФ.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський на початку вересня закликав депутатів Ради ухвалити закони, необхідні для відкриття переговорів про членство в ЄС, зокрема про PEP. 

Уряд вніс відповідний законопроєкт №9269 до Верховної Ради ще на початку травня, профільний комітет того ж місяця вже вкотре рекомендував включити його до порядку денного та ухвалити за основу, повторивши цю рекомендацію минулого тижня.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що у листопаді 2022 року Верховна Рада внесла зміни до закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", якими депутати обмежили термін визнання політично значущих осіб трьома роками.

Тобто, після спливу трирічного строку з дня припинення виконання визначних публічних функцій всі такі політично значущі особи втрачають цей статус, відтак фінансові організації більше не повинні перевіряти їх операції.

Однак ці зміни не відповідають міжнародним зобов’язанням, яких взяла Україна на шляху інтеграції до ЄС та протирічать стандартам FATF.

Коментувати
Сортувати: