Україна пригрозила Польщі та Угорщині обмеженнями на імпорт їхніх товарів
Якщо Польща та Угорщина не погодяться з рішенням Єврокомісії та не скасують односторонні заборони щодо імпорту української сільгосппродукції, то Київ обмежить поставки деяких категорій товарів із цих країн.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram.
"Якщо Польща та Угорщина не погодяться на узгоджені з Єврокомісією заходи та не скасують односторонні заборони щодо наших товарів, ми ухвалимо рішення про заборону імпорту до України певних категорій товарів із зазначених країн", – наголосив він.
Очільник уряду також нагадав, що Україна буде позиватися у Світову організацію торгівлі проти Польщі, Угорщини та Словаччини через односторонні обмеження на імпорт української агропродукції.
"Водночас уряд пропонує ЄС та країнам-сусідам компромісний сценарій. Ми вже представили Європейській комісії план дій щодо контролю за експортом 4 груп агротоварів з України", – додав Шмигаль.
За його словами, такий контроль допоможе запобігти будь-яким викривленням ринку в сусідніх державах-членах ЄС. Зокрема, Кабімн планує хвалити постанову, яка передбачає, що товари, які йдуть в режимі експорту до 5 держав-сусідів, будуть отримувати верифікацію та погодження від українського Міністерства економіки.
"Водночас Україна вже подала формальний запит до Польщі, Угорщини та Словаччини про порушення норм Світової організації торгівлі. Також ми починаємо антидискримінаційне розслідування проти недружніх дій цих країн у торговельній сфері на основі статистики 2023 року", – повідомив прем’єр.
Як повідомлялося, 15 вересня Європейська комісія відмовилася продовжувати дію тимчасової заборони на імпорт українських пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до п’яти сусідніх з Україною країн ЄС.
Водночас у повідомленні Єврокомісії зазначається, що Україна погодилася запровадити певні правові заходи (наприклад, систему ліцензування експорту) протягом 30 днів, щоб уникнути різких стрибків експорту зерна. Україна має подати відповідний план дій не пізніше 18 вересня.
Натомість Польща, Угорщина та Словаччина вирішили запровадити односторонні обмеження.
По-друге, так, залежить. Чи Україна перестане бути, якщо її захватять орки? Так, перестане. Чи захватять Україну орки, якщо союзники перестануть давати нам бабло на фінансування війни? Так, захватять. Чи перестануть союзники фінансувати Україну, якщо зелені довбойоби вийобуватимуться і далі? Хтозна, але скоріш так, ніж ні. Логіка ясна, чи вам треба свої таблетки випити, щоб зрозуміти максимально прості і зрозумілі речі?
З поляками ситуація не така панчна, але все ж. Політики перед виборами не захищають інтереси національних виробників - національні виробники вибирають інших політиків - інші політики лягають під мразійську ********* - до побачення, країна. Що тут не зрозуміло?
А все заради чого? Щоб десять дуже багатих пархатих отримали маржу під час війни, вивозячи криваве зерно?
Зернотрейдери кинули поляків, і не тільки поляків порушивши умови транзиту, поляки у відповідь для захисту СВОЇХ інтересів закрили весь імпорт. Зелені ідіоти, замість вибачитись і залагодити ту проблему добивають наше с/г до кінця, бо ж в Омані про то домовлялись... ЗЕсрань старається, а ***** від задоволення аж пісяється...
Ще раз: подача всратих зернових новин така, що складається таке враження, наче в нас бюджет наповнюють виключно зернотрейдери, а це повна маячня. Ще треба подивитися, скільки там податків ті зернотрейдери насправді виплачують, через армію фопів і мінімалки з конвертами. Неклоуни блд.
А от про те, що парашу треба покарати (військовим шляхом!) за роз***ані українські елеватори, за блокування і мінування Чорного моря, за вкрадене українське зерно (й іншу агропродукцію), за знищені і заміновані поля на Півдні, за розпалювання війни врешті-решт -- мовчать.
Якщо ми сьогодні не створимо ці інструменти, Польща точно не погодиться на вступ України до Євросоюзу''
Та нам до ЄС як до Марсу на вело! Ми з 1989 року не можемо запровадити банальне Державне
медичне страхування ! Про що мова!
Які реальні причини?
Хто що порушує? Чи не порушує?
Якби це було окремо написонано - честно та відверто, то не було би суперечне.
А так Шмигаль скашав…. Міністерка щось заявила… Ермак та Зеленский мовчать…
А загальної картини не мае.
А мені можна 10% від кожної верифікації ???
чи вони спочатку дочекаються, коли ініціативне гівно втече "крізь пальці" лівоохоронців?
Ну і вишенка на торті: Німеччина, Франція, Іспанія та інші провідні гравці ЄС, вимагають від польщі виконувати договір про зону вільної торгівлі, а не вийопуватися
"Живу тут, займаюся власне цим, і проблему знаю зсередини. Перший фактор був - стрибок цін на зерно після вибуху війни, коли Україна ще неповністю вивезла зерно, і фактично горіли контракти. З огляду на загрозу дефіциту, ціни почали повзти вгору. Хто був спритніший пробив собі шляхи на захід і почав вивозити зерно на захід. Все зерно їхало в імпорті, але де-факто - це був експорт. Тобто на вʼїзді до ЄС зерно допускалося до обороту, а далі велося на Німеччину і Голландію. Так було простіше працювати. Якісь залишки зливалися на місцевому ринку, але це реально мізерні кількості. І так воно все файно працювало, аж поки не запрацював коридор зерновий по Чорному морю, і ціни на Матіфі поступово почали йти вниз. І це був перший дзвіночок всім, що треба контрастуватиме поки нормальна ціна. Але, тут на телебаченні виліз тодішній міністр СГ Польщі, і прямо звернувся до фермерів, щоб не спішили зливати зерно, а краще посиділи на ньому. Хто розумніший (меншість) не послухали і продовжили торгівлю. А от більш довірливі (більшість) - послухали і сіли чекати. І от поки чекали, утворилася прогалина де місцеві переробники потребували зерна, а не мали, ціни весь час падали, тому і пішли в сторону українського зерна, яке частково заповнило цю нішу. Знову ж таки, не в таких обʼємах як йшло на захід. Але потребу переробників частково вдалося заспокоїти. Також повідомляли про комбінації, коли дехто завозив зерно на локальний ринок з призначенням на технічні потреби, щоб не тратити часу на ветоформлення, а по факту таке зерно їхало на корма, ну і з інформації з місцевого інфопростору до комбінатів функціонерів ПІСу. Дехто торгував «з коліс» в Україні, спалюючи плани на передачу вагонів до Польщі. І от в грудні, коли ціни на біржах пробили чергове дно, на сцену виліз місцевий фрік на прізвище Колодєйчак з Агроунії, і почав збурювати фермерів, збираючи політичні дивіденди. І от з 16 лютого було штучно видовжено час ветоформлення, а з 15 квітня пісуари ввели ембарго на будь-яку продукцію рослинного і тваринного походження. Багато хто поніс колосальні збитки через це, і зараз в процесі підготовки позовів до скарбу держави. А потім дозволили покручений і порізаний транзит. Але ситуації на ринку зерна всі ці заходи не змінили, ціни як падали так і падають. Тому в даній ситуації йдеться виключно про всратий популізм. Щодо «чорнухи» це якийсь нонсенс. Знаючи як це все працює, як контролювалося і контролюється - це нереально."
Довпойопи які вірять у святість польщі у цій суперечці щодо зерна, переписуйте тепер методички. Вас знову ******* - реальність не така яку ви собі намалювали у голові