Україна судитиметься через заборони на імпорт зерна, а також запровадить обмеження проти польських овочів і фруктів
Київ судитиметься з Польщею, Угорщиною та Словаччиною через їхню відмову скасувати заборону на українську сільськогосподарську продукцію.
Про це повідомив заступник міністра економіки та торговельний представник України Тарас Качка в інтерв’ю Politico.
"Важливо довести, що ці дії є юридично неправильними. І тому завтра (у понеділок, 18 вересня, – ред.) ми почнемо судові процеси", – наголосив Качка, додавши, що Київ також готується обмежити імпорт польських овочів і фруктів.
Польща, Угорщина та Словаччина виступили проти Єврокомісії, яка 15 вересня вирішила скасувати обмеження проти експорту певних категорій української агропродукції.
Три країни заявили, що введуть власні ембарго на збіжжя з України. "У наших очах ці заходи Угорщини та Польщі є заявою про повну недовіру до Європейської комісії", – сказав Качка.
За його словами, відкрита непокора з боку Польщі, Угорщини та Словаччини – не лише внутрішня справа ЄС. Вона також викликала занепокоєння – чи можуть міжнародні торгові партнери вважити, що Брюссель говорить від імені всього ЄС.
Київ планує судитися з країнами у Світовій організації торгівлі. "Я думаю, що весь світ повинен бачити, як країни-члени ЄС поводяться по відношенню до торгових партнерів і власного Союзу, тому що це може вплинути і на інші країни", – пояснив торгпред України.
Якщо Словаччина продовжила попередню заборону ЄС на чотири види зерна, то Польща ввела додаткові заборони на українське борошно та корми, а Угорщина заборонила ще 25 продуктів, про які раніше не йшлося, включно з м’ясом.
"Ці свавільні заборони – це смішно. Думаю, що Угорщина тут робить політичну заяву про те, що вона хоче заблокувати торгівлю з Україною, а також повністю ігнорувати Брюссель. І тому я вважаю, що це дуже зухвалий рух проти нас обох з боку Будапешта", – зазначив Качка.
Але якщо додаткові заборони Угорщини здебільшого символічні, враховуючи, що Україна не експортує в країну великої кількості яловичини чи свинини, заходи Польщі вплинуть на значну частину українського експорту, сказав заступник міністра. Якщо Варшава не скасує ці додаткові заборони, "ми будемо змушені вжити заходів у відповідь на додаткові продукти та заборонимо імпорт фруктів і овочів з Польщі", додав він.
Як повідомлялося, 15 вересня Європейська комісія відмовилася продовжувати дію тимчасової заборони на імпорт українських пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до п’яти сусідніх з Україною країн ЄС.
Водночас у повідомленні Єврокомісії зазначається, що Україна погодилася запровадити певні правові заходи (наприклад, систему ліцензування експорту) протягом 30 днів, щоб уникнути різких стрибків експорту зерна. Україна має подати відповідний план дій не пізніше 18 вересня.
Перерізати постачання зброї на корінь Польща не зможе, але створити проблем - легко.
Туреччина заважала Швеції вступити в НАТО і просто дзвінком цю позицію змінити не вдалось. Тільки пряник від Америки змінив позицію Ердогана.
Складається враження, що прийшла команда пересварити Україну з усіма, чи ж як це розуміти...? Скільки там мільйонів українців в Польщі, селяни з вилами на них підуть, бо українське дешеве зерно їх з торбами по Світу пустить..??.Хто ініціатор цієї ідеї...?А може перед тим як погрожувати судом переговорити..?Це напевно спланований злочин, диверсія проти України...?
Що дивно, ці махінації підтримують українські політики.
2) "Влада Польщі не здатна контролювати транзит на своїй території?" нісенітниця - звичайно, контролює і цим займається. Здійснюється транзит з України до балтійських портів.
Йдеться не про транзит, а про імпорт - про те, щоб дозволити олігархам продавати зерно в Польщі.
3) Справа не в тому, що пише німецька газета, а в тому, що РОБИТЬ Єврокомісія за наказом німців - перед виборами скасовує заборону на імпорт зерна до Польщі, щоб дестабілізувати ситуацію і змінити польський уряд.
4) "Виходить німці правлять ЄС дуже безцеримонно, можна сказати злочинно." - Ось так! так виходить. Німеччина та бюрократія ЄС порушують установчі договори ЄС.
5) "виходить, що українські політики є дітьми в порівнянні з підступністю німецьких і європейських." В цьому є щось - колишні політики Німеччини, Франції та Австрії влаштувалися в керівництво "Газпрому" (за заслуги перед Росією)
6) "Якщо німці і ЄС такі погані, то чому Польща так за них тримається? "
ЄС - хороша організація, але її виродили «жирні коти» з Берліна та Брюсселя. Є надія, що вибори до Європарламенту у 2024 можуть змінити баланс сил (може некорумповані політики увійдуть до ЄП).
Щось підказує, що там стирчать кремлівські вуха.
Через Польщу йде чи не вся західна зброя.
А з зерна ми маємо лише податки.
Це саботаж і військовий злочин.
..."международного арбітражу" ...
Ще напевно подадуть і до Німеччини позов за 2"гу Світову Війну, трильйонів з 3 в $, а хто там ще, о США, ж мало і невчасно дають зброю, О ще є євреї...?
Складається враження, що прийшла команда із кремля пересварити Україну з усіма, чи ж як це розуміти...? Скільки там мільйонів українців в Польщі, селяни з вилами на них підуть, бо українське дешеве зерно з торбами їх по Світу пустить..??.Хто ініціатор цієї ідеї...?Це напевно спланований злочин , диверсія проти України...?
бо поки що я бачу тільки якісь інфантильні - а мне далжны!
запам'ятайте: НІХТО НІКОМУ НІЧОГО НЕ ВИНЕН.
Стрімко біжимо на зустріч потягу реформ.
Посиляться у Польщі антиукраїнські настрої, що негативно позначиться на житті українських біженців.
Транзит збройної допомоги Україні поляки припиняти не стануть, але ускладнити і приторможувати бюрократичними методами - легше простішого зробити.
Але ж інтереси бариг-зернотрейдерів важливіше, ніж життя рядових українців, чи не так?
дебилыб. где вы такие беретесь.
2. Зараз, у 21 столітті, чіпувати-пломбувати вагони із транзитною продукцією, щоби вона не "просочувалась" на ринки транзитної країни - простіше простішого.
3. Залишки зернових не потрібно гноїти чи чекати коли прилетить дрон і все спалить, а краще дешевше продавати українським господарствам, піднімаючи м'ясо-птаховиробниство з яйцепродукцією в Україні.
І де це в Україні, яка із-за глобального потепління клімату поступово перетворюється у степ, такі "дощі високі"?
http://www.mukachevo.net/ua/news/view/5305825 Іспанський рудий слимак за 6 років розповсюдився із Закарпаття по Україні
Вове зерно частных предпринимателей дороже дружбы с одним из основных союзников в войне - Польшей
То нехай Єврокомісія з ними і судиться, ми то тут до чого?
під будь-яким приводом.
Все це отримують на мультипродуктових
комплексах глибокою переробкою зерна.