2378 відвідувачів онлайн
693 1

"Велика приватизація": Шмигаль анонсував продаж перших п’яти держпідприємств

приватизація

Фонд держмайна України вже підготував п’ять об’єктів до продажу в рамках "великої приватизації", уряд сподівається, що наступного року їх вдасться продати.

Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив на пресконференції, не уточнивши назв підприємств, передає Інтерфакс-Україна.

"Вважаю, що ми сьогодні маємо сформовану досить ефективну приватизаційну політику, і це, зокрема, інструмент зменшення впливу держави. Усіляко це підтримую та переконаний, що наступного року ось цей елемент малої та великої приватизації в Україні, в принципі, має закінчитися" , – сказав прем'єр-міністр.

Згідно з проєктом держбюджету-2024, який уряд затвердив у п'ятницю, надходження від приватизації наступного року заплановані на рівні 4 млрд грн.

Шмигаль зауважив, що цього року вони вже становили 4 млрд грн, і ще 600 млн грн було отримано від оренди держмайна.

"4 млрд грн... – це суттєве надходження від приватизації під час війни, якщо враховувати, що ця приватизація мала та середня..., що не було жодних "великих приватизацій", – зазначив прем'єр.

Як повідомлялося, у системі "Прозорро.Продажі" вже оприлюднили перелік із 15 об'єктів "великої приватизації". До нього, увійшли контрольні пакети акцій "Одеського припортового заводу", "Центренерго", "Об'єднаної гірничо-хімічної компанії", "Українських енергетичних машин", "Електроважмашу", "Сумихімпрому".

Також у переліку – державні пакети акцій Дніпровського електровозобудівного заводу, НАК "Украгролізинг", "Азовмаша", "Індару", "Оріани", 51%-на частка "Запорізького титано-магнієвого комбінату" та цілісні майнові комплекси ДП "Вугільна компанія "Краснолиманська", Уманського лікеро-горілчаного заводу та Заводу алюмінієвої фольги.

Зазначається, що організатором виступає Фонд держмайна (ФДМ) України, проте терміни продажу у системі відсутні.

Нагадаємо, наприкінці червня 2023 року ррезидент Володимир Зеленський підписав закон про оптимізацію діяльності Фонду державного майна (ФДМУ) та відновлення "великої приватизації", яка була припинена через початок повномасштабного вторгнення РФ.

Коментувати
Сортувати:
Потренувались на малій та середній прихватизації, а тепер можна і перлини нашої промисловості за безцінь віддати друзям презедента.
Того року розпродавали лише малі та середні бо, наприклад, власність Мертвечука всю розсували по своїх кишенях оточення найвеличнішого.
показати весь коментар
15.09.2023 21:19 Відповісти