Кремлю не вдається стримати подорожчання пального: Ціни на бензин і дизпаливо в Росії знову б’ють рекорди

Біржові ціни на бензин і дизпаливо у Росії продовжують оновлювати історичні рекорди.
Вартість дизпалива на Санкт-Петербурзькій товарно-сировинній біржі за підсумками торгів у п'ятницю вперше перевищила 70 тис. рублів за тонну, повідомляє російське пропагандистське агентство ТАСС.
За день ціна цього виду палива зросла на 1,37% – до 70 071 рубля за тонну, що є новим рекордним рівнем.
Вартість бензину А-92 також також оновила рекорд – вона збільшилася за день на 1,09% – до 66 942 рублів за тонну.
Водночас бензин марки А-95 трохи подешевшав уперше з 21 серпня – на 0,1%, до 76 797 рублів за тонну. До цього його ціна щодня оновлювала рекорди понад два тижні.
Як повідомлялося, з початку року ціна бензину на Санкт-Петербурзькій товарно-сировинній біржі зросла майже вдвічі, дизельне паливо подорожчало у 1,5 раза. Влада Росії планує указом Путіна обмежити експорту нафтопродуктів, щоб стримати зростання внутрішніх цін.
Російські ЗМІ зауважують, що в Росії виробляються достатні обсяги бензину, а дизельного палива – в рази більше споживання. Однак у останні місяці продаж нафтопродуктів за кордон став вигіднішим, ніж постачання на внутрішній ринок, через що зростає і офіційний, і сірий експорт. Через це виник дефіцит бензину та дизельного палива на заправках в окупованому Криму і у цілій низці російських регіонів.
Активне зростання оптових цін на бензин та дизпаливо у Росії почалося із середити травня на тлі планів Мінфіну РФ знизити вдвічі демпфер, який мав стримувати ціни на паливо на внутрішньому ринку у випадку різких коливань цін на нафту (компанії отримують компенсацію з бюджету, якщо внутрішньоросійські ціни на бензин нижчі, ніж при його експорті). Водночас за перші п'ять місяців 2023 року російські нафтові компанії збільшили експорт бензину на 37% – до 2,5 млн тонн.
Наприкінці квітня голова російського Мінфіну Антон Сілуанов запропонував знизити демпфер удвічі на рік з липня 2023 року до липня 2024 року, щоб зекономити 30 мільярдів рублів бюджетних видатків на місяць, а наприкінці липня Путін підписав відповідні поправки до Податкового кодексу.
В руках дибілів і лайно горить...
уявляю як їм куьово...
Більш того - хай побільше виробляють і бензина, і соляри, і навіть хай продають його десь в Індію чи Китай, але по чорним і сірим схемам, через які посередникі будуть забирати по 40-45% від контрактової ціни, якщо США будуть вчасно перекривати всі більш-менш законні шляхи експорту і руху грошей!
А причина мого такого бажання проста - при нафтопереробці получається ще і мазут, і гудрон, і от вони-то якраз мало кому потрібні (ну хіба що задарма їх віддавати), і зараз вже московії не вистачає місць для зберігання цього мазуту. А получати бензин без супутнього отримання мазуту неможливо!
І що вони будуть робити, коли всі мазутні ємності виявляться заповненими? Зливати мазут в річку чи в море?