Підвищення тарифів на електроенергію поки не досягло мети, ефект від нього з’явиться пізніше, – Шурма

Підвищення тарифів на електроенергію для населення і "прайс-кепів" (максимальної ціни) на ринку електроенергії поки що не призвели до підвищення його ліквідності, що було метою ухвалення таких рішень. Однак, ефект від цих рішень настане у перспективі.
Про це заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма заявив у інтерв'ю українській редакції Forbes.
Він визнав, що енергоринок поки що не відчув очікуваного ефекту від підвищення цін на електроенергію для споживачів. Це рішення мало зупинити нарощування боргів на ринку електроенергії та покриття витрат "Енергоатома" на компенсацію тарифів для населення, які все одно залишаються нижчими ринкових.
"Енергоатом" через літню ремонтну кампанію працює ледь не на половину встановленої потужності на підконтрольній території. Тому немає ефекту від рішення про підняття цін. Цей ефект буде після того, як "Енергоатом" вийде хоча б на 80-90% від проєктної потужності, приблизно за місяць після початку опалювального сезону", – сказав Шурма.
"Так, з листопада-грудня "Енергоатом" отримуватиме гроші, які покриватимуть поточні витрати і частково – борги за попередні періоди", – спрогнозував заступник голови Офісу президента.
Водночас він зазначив, що "ніхто не очікував, що це рішення стане панацеєю, що наступного дня ринок енергетики збалансується".
"Усі розуміли, що буде відкладений ефект цього рішення... Зараз ніхто не говорить про колапс, що щось пішло не так. Все йде за планом... Завдяки ухваленим рішенням ми принаймні призупинили збільшення проблеми: борги не зростатимуть. У разі повернення під контроль ЗАЕС протягом року-півтора буде можливість навіть погасити всі ці борги", – вважає заступник глави ОП.
Водночас він пояснив звернення "Енергоатому" про компенсацію з бюджету приблизно 35 млрд грн за виконання ПСО (спеціальних обов'язків із компенсації вартості тарифів для населення) тим, що з окупацією Запорізької АЕС компанія втратила понад 40% виробництва й виручки на тлі збереження майже всіх її витрат, що негативно вплинуло на фінрезультат.
"Компанія майже всю вироблену електрику продає населенню за схемою фінансового ПСО, тариф був 1,2-1,4 грн за кВт-год без ПДВ. З них майже 40 коп. забирає "Укренерго" за передачу, у середньому 1,1 грн – обленерго за дистрибуцію. Тобто "Енергоатом" не просто віддає електрику дешево, а ще й доплачує 10-20 коп. А ще є витрати на зарплати, паливо, ремонти", – розповів Шурма.
Водночас він наголосив, що остаточно "вилікувати" ситуацію на енергоринку зможе лише приведення тарифів у відповідність до ринкових цін, але під час війни влада не може це зробити "з соціального погляду".
"Влада не може перекласти на людей таку відповідальність і такий тягар. Треба буде робити це поступово", – наголосив він.
Як повідомлялося, раніше голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус визнав, що підвищення тарифів на електроенергію для населення і "прайс-кепів" на ринку електроенергії поки що не призвели до підвищення його ліквідності, що було метою ухвалення таких рішень.
Нагадаємо, Кабінет міністрів з 1 червня підвищив тариф на електроенергію для населення майже вдвічі – до 2,64 грн за кВт-год. Він діятиме до 31 грудня. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, після підвищення тарифу середня сума в платіжці за електроенергію для однієї родини зросте орієнтовно на суму до 250 гривень.
Крім того, з метою покриття дефіциту у вечірній час з 1 липня в Україні підвищили максимальні ціни на електроенергію ("прайс-кепи") на 19:00-23:00 години на 80% – до 7200 грн/МВт-год. У період з 23:00 до 7:00 (мінімального навантаження в енергомережі) вони підвищені з 2000 грн до 3000 грн за МВт-год, або на 50%, з 7:00 до 19:00 (максимальне навантаження) – з 4000 до 5600 грн/МВт-год, або на 40%.
Внаслідок цього середньозважена ціна купівлі-продажу електроенергії на ринку "на добу наперед" (РДН) у липні зросла на 23,5% – до 3669,87 грн за МВт-год, порівняно із 2971,41 грн за МВт-год у червні.
Ще раз прописом: вкрав десять міліонів доларів.
Більше того!
Він стверджує що електростанції працювали на окупованій території, а отже, постачали електрику окупантам!
Ловлять якихось начальників водогонів і каналізацій, які "співпрацювали" з окупантами.
А тупо постачати електрику оркам і брати за неї гроші в України ?
Це як? Може це і є державна зрада ? 👿
**********
Десь я вже подібне чув...
А почалося це все ще коли президентом був Кучма. Потрошку зростав тариф, потім при Ющенко, Янукович, а при Порошенко стрибок був гарненький, ага, аж п'ять разів підвищували той тариф, тепер от Зе те ж саме робить.
Як вони всі задовбали вже.
Без води АЕС не може працювати.
Після звільнення ЗАЕС доведеться прокладати додатковий трубопровід до Дніпра.
Але це не найголовніша проблема. Навряд чи кацапи залишать нам станцію в робочому стані.
Тому про все це рано говорити.
За рахунок мудрого наріТу забезпечувати кацапів електроенергією, брателлу сотнями міліонів?
Яку зарплантю платить мудрий наріТ цьому раднику?
Значить,ще піднімуть.
"До відома Споживачів! В зв'язку з підвищенням тарифу на електричну енергію для населення, інформуємо, що з 1 вересня 2023 року змінюється ціна послуги з управління будинками, а саме збільшення ціни складової витрат-освітлення місць загального користування."
Підвищення тарифів на електроенергію поки не досягло мети, ефект від нього з'явиться пізніше Джерело: https://biz.censor.net/n3441558
Вже можна ржать, чи дочекатися, коли і "на воду" піднімуть тарифи ?
https://zn.ua/ECONOMICS/dtek-pokupaet-u-enerhoatom-***************-za-kopejku-a-prodaet-za-tri-tysjachi-hriven.html
Но этого мало! Цель еще не достигнута! Надо больше!
Тобто в Україні офіційно(!) війни не має!?!?👈
рєзніков 2.0?