Польща погрожує заборонити імпорт українського зерна в односторонньому порядку

Польща, в разі потреби, запровадить односторонню заборону на імпорт українського зерна після 15 вересня, при цьому транзит товарів буде збережено.
Про це заявив міністр сільського господарства Роберт Телуш на пресконференції, передає Інтерфакс-Україна.
Телуш спростував інформацію ЗМІ про розкол у коаліції країн, що забороняють імпорт українського зерна, та про те, що кількість країн-членів Європейського Союзу, які виступають проти позиції Польщі щодо продовження обмежувальних заходів після 15 вересня, збільшилася з 13 до 20.
"Вперше чую, що більше країн проти. Я розмовляв із цього приводу з багатьма міністрами з Європейського Союзу. Я бачу розуміння того, що треба будувати коаліцію. Ми маємо побудувати механізм. Я переконаний, що Румунія входить до коаліції", – заявив Телуш.
Він також повідомив, що наступного тижня проведе переговори з представниками Словаччини, щоб разом визначити "в якому напрямку ми рухатимемося".
"На даний момент я не сумніваюся, що коаліція є", – запевнив Телуш.
Польський міністр наголосив, що збереження заборони на ввезення українського зерна лише до 15 вересня є "політичним аргументом для подальшої дестабілізації ситуації в Польщі".
"Ми цього не допустимо", – запевнив він.
Польський уряд хоче, щоб це питання було врегульоване "полюбовно в Європейському Союзі, щоб не було потреби ламати двері".
"Якщо необхідно запровадити односторонні заборони, ми їх запровадимо, тому що нас хвилюють інтереси аграріїв, і на цю тему не триває дискусія", – констатував Телуш.
Відповідаючи на запитання про можливі ризики накладення штрафних санкцій на Польщу, якщо вона порушить правила єдиного ринку, міністр заявив, що "не хочу слухати, як нас, поляків, лякають штрафами", і додав, що Польща "проводитиме жорстку політику на користь поляків".
Телуш повідомив, що Польща веде діалог з Україною, Литвою та Латвією для здійснення транзиту зерна через Польщу.
"Ми ведемо діалог з Україною, а також з Литвою та Латвією, щоб використовувати їхні порти", – сказав він і запевнив, що зерно, яке йде з Польщі, назад не повертається.
"Якщо ми говоримо про продовольчу безпеку Польщі, продовольчу безпеку Європи, то зерно має текти до Європи і має текти за межі Європи. Допоможемо в дорозі", – заявив голова польського аграрного міністерства.
За його інформацією, до запровадження заборони на ввезення до Польщі (українського зерна, – ред.) транзитом в'їхало близько 114 тис. тонн зерна, а в червні – 260 тис. тонн. При цьому з Польщі "пішло" близько 6 млн тонн зерна. У Польщі залишилося близько 3-4 млн тонн зерна, "але це запас, який має бути завжди", адже щомісячна потреба в ньому становить 2,5 млн тонн, пояснив міністр сільського господарства Польщі.
Єврокомісія 5 червня дала згоду на продовження до 15 вересня обмежень експорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшника з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Обмеження не означають заборону на транзит цих товарів через Болгарію, Угорщину, Польщу, Румунію та Словаччину, йшлося в документі, підписаному головою ЄК Урсулою фон дер Ляєн.
Варшава неодноразово заявляла, що у разі непродовження обмежень на рівні ЄС запровадить односторонню заборону, та сподівається знайти союзників у цьому питанні.
Водночас Україна тверда у своїх вимогах про те, що ЄС має скасувати односторонні обмеження для українського експорту, і вважає, що Брюссель має домовитися з Польщею.
Тобто виходить полякам можна вбивати українських виробників сирів та молока, а українцям не можна демпінгувати на польському ринку зерна. Ти або ідіот, або проплачений із такою українофобською логікою.
Якщо країни Європи так захищають свої ринки від українського с/ експорту, всі розмови про членство в ЄС- тільки розмови.
Або при вступі потрібно буде обмежувати виробництво і ЄС буде платити дотації....
Зараз війна і не до того, але як на мене, неспеціаліста- українська сільгоспродккція може стати у майбутньому стати великою проблемою для членствамв ЄС. А спеців, із мінекономіки вже давно звільнили. Залишилися мальчікі- девочкі і Кулеба в сусідньму МЗС. Хто буде готувати питання?