Зниження податків на доходи і реформа "спрощенки": Гетманцев назвав 5 податкових пріоритетів на найближчі роки

В рамках роботи над Національною стратегією доходів до 2030 року Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики готує пропозиції щодо п’яти пріоритетних напрямків змін в оподаткуванні.
Про це голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розповів в інтерв'ю українській редакції Forbes.
"По-перше, йдеться про уніфікацію податкового законодавства із законодавством Європейського Союзу... Дуже складна, дуже комплексна робота. Це інший податковий світ. Але це те, що ми в будь-якому випадку зробимо, хочеться цього комусь чи ні. Якщо ми хочемо бути членами ЄС, то уніфікуємо наше законодавство", – заявив Гетманцев.
По-друге, планується реформувати спрощену система оподаткування.
"Я вважаю доцільним взяти один із успішних прикладів систем, які діють в ЄС, і запровадити його у нас. Наша спрощена система, давайте будемо відверті, перетворилася в систему з ухилення від оподаткування. Вигодонабувачем цієї системи повинен бути саме малий бізнес, а не великі компанії, що мімікрують під малі", – пояснив голова Комітету.
За його словами, у якості прикладу пропонується використати спрощену систему оподаткування Польщі.
"Деякі параметри там відрізняються від українських. Наприклад, якщо у нас ліміт для малого підприємництва – 7,8 млн грн обороту на рік, то у Польщі – 2 млн євро. Але там є й інші умови, тому там все треба робити комплексно", – сказав депутат.
По-третє, розглядаються зміни у сфері оподаткування доходів.
"Я вже озвучував концепцію обʼєднання ЄСВ, військового збору і ПДФО в єдиний податок і зі зменшенням ставки. Мені здається, якраз у цьому випадку ми можемо розраховувати на детінізацію заробітних плат і компенсувати за рахунок цього втрати бюджету. Йдеться про 200 млрд грн. Це менше, ніж у "10-10-10", де йдеться про 774 млрд, але все одно багато", – розповів Гетманцев.
По-четверте, планується реформувати екологічний податок.
"Ми повинні реформувати його повністю та відійти від оподаткування місцевих викидів і сконцентруватися на оподаткуванні CO2", – уточнив депутат.
По-пʼяте, пропонується переглянути сферу місцевих податків.
"Ми повинні привести їх у відповідність до реальних економічних критеріїв, а не до певних формальних, які є сьогодні. І зробити з них дійсно потужне джерело для фінансування місцевих бюджетів", – пояснив Гетманцев.
"Це блок змісту. Блок форми – це диджиталізація. Це те, що ми вже робимо. Електронна акційна марка, електронний аудит, розвиток електронного кабінету платника, система автоматизованого управління ризиками та багато чого іншого... Ще одне – структура податкової, яка повинна змінитися за рахунок розширення аналітичних напрямів та, відповідно, зменшення інших функцій, що випадатимуть у ході диджиталізації", – додав депутат.
Водночас він розкритикував ідеї заступника Офісу президента Ростислава Шурми щодо радикального зниження податків для бізнесу, оскільки вони досі не підкріплені конкретними розрахунками.
"Я закликаю, благаю вже рік, дайте, будь ласка, текст законопроєкту і розрахунки реформи... Власне, я до цього і закликаю головного ідеолога цієї ідеї Ростислава Шурму. Поки я не вважаю, що це реформа. Це ідея, яка може стати реформою, якщо ми побачимо детальні розрахунки і цифри по ній, крім тих, що у назві цієї ініціативи", – підсумував Гетманцев.
Ціна електроенергії за календарний рік для бізнесу
1.08.2022 - 3.80
1.09.2022 - 4.80
1.01.2023 - 6.40
1.07.2023 - 7.11
1.09.2023 - 7.80 (патякають)
1.01.2024 - 8.80 (патякають)
І що ти хочеш реформувати? Пенсійний фонд - який давно став закритим акціонерним товариством (ще й з обмеженою відповідальністю, тобто безвідповідальністю)
Чоловіки у нас середньо живуть 58.5:років, жінки 60 років.
Японці живуть в середньому 88-90 років!!!!!!
Так зроби для початку зарплату як у Польщі, а потім кудись переводь.
Це дало результати в детінізації через роки...
А прийшов 95-й, привів тебе "очкатого".. ти це все похерив, а тепер розкидуєшся лозунгами міністра "уряду камікадзе" (а він же не збрехав, йому довелось піти, це я про Яценюка)
Також представники Громадської ради доброчесності встановили його причетність до компанії, на яку за рішенням РНБО були накладені санкції за підозру у фінансуванні тероризму.
Попри це, у 2019 році Гетманцева обрано народним депутатом
У 2019 році Гетманцева обрано народним депутатом, згодом він запропонував законопроект, проти якого виступають ряд промисловців, економістів та міжнародних експертів.
На думку експертів, податкові зміни в рамках законопроекту №1210 хочуть ввести https://www.rbc.ua/ukr/news/nalogovom-komitete-rady-sformirovalas-gruppa-1569482585.html в інтересах Ігоря Коломойского . Як писали ЗМІ, Гетманцев може бути одним з лобістів одіозного олігарха в податковому комітеті, оскільки пов'язаний з близьким партнером Коломойського по бізнесу Віталієм Хомутинніком.
https://www.rbc.ua/ukr/news/getmantsev-pomoshchnikom-regionala-sivkovicha-1569840329.html
Американцы внесли в санкционный список Владимира Сивковича за то, что он "работал с сетью российской разведки для проведения операций влияния, которые пытались заручиться поддержкой Украины для официальной передачи Крыма России".
Кроме того, в начале 2020 года Сивкович, по данным госорганов США, "координировал с российскими спецслужбами продвижение дезинформационной кампании Деркача против президентских выборов в США в 2020 году".
З оприлюднених розмов колишнього заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича та екc-очільника Головного управління СБУ в АР Крим Олега Кулініча стає відомо, що Кулініч за завданням росіян лобіював призначення Наумова на посаду першого заступника голови СБУ. Саме російська ФСБ зіграла свою роль у звільненні з посади заступника очільника СБУ Руслана Баранецького.
Діяльність Кулініча курував так званий «політичний офіс» у Москві, який організували за завданням ФСБ Володимир Сівкович і колишній голова Адміністрації Президента Андрій Клюєв.
Сівкович, за даними СБУ, разом із Клюєвим відповідальні за відправку в Україну агентів російських спецслужб. Саме вони створили «офіс» із працівниками ФСБ
https://zaxid.net/priznachennya_naumova_pershim_zastupnikom_golovi_sbu_lobiyuvali_rosiyani_n1561149
немає ухилянтів, податкову ліквідувати взагалі (навіщо вона в цьому випадку??)- усі на фронт!
а гетьманцеву з рєзніком видати білого коня (одного на двох) і шаблю (кожному) - і в Бахмут !
https://glavcom.ua/interviews/danilo-getmancev-vikoristannya-ofshoriv-formalno-vidpovidaje-zakonu-do-prezidenta-nema-zhodnih-pitan-791794.html
- напрямок ЄС. І тут ніяких сірих схем не може бути. Тут всіх хабарників здибаються і всі будуть платити податки як треба!
- напрямок москальський, в якому ми живемо зараз. Це і сірі зарплати, і сірі бізнеси, і море корупції.
Третього не дано!