730 відвідувачів онлайн
7 421 50

Зниження податків на доходи і реформа "спрощенки": Гетманцев назвав 5 податкових пріоритетів на найближчі роки

гетманцев

В рамках роботи над Національною стратегією доходів до 2030 року Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики готує пропозиції щодо п’яти пріоритетних напрямків змін в оподаткуванні.

Про це голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розповів в інтерв'ю українській редакції Forbes.

"По-перше, йдеться про уніфікацію податкового законодавства із законодавством Європейського Союзу... Дуже складна, дуже комплексна робота. Це інший податковий світ. Але це те, що ми в будь-якому випадку зробимо, хочеться цього комусь чи ні. Якщо ми хочемо бути членами ЄС, то уніфікуємо наше законодавство", – заявив Гетманцев.

По-друге, планується реформувати спрощену система оподаткування.

"Я вважаю доцільним взяти один із успішних прикладів систем, які діють в ЄС, і запровадити його у нас. Наша спрощена система, давайте будемо відверті, перетворилася в систему з ухилення від оподаткування. Вигодонабувачем цієї системи повинен бути саме малий бізнес, а не великі компанії, що мімікрують під малі", – пояснив голова Комітету.

За його словами, у якості прикладу пропонується використати спрощену систему оподаткування Польщі.

"Деякі параметри там відрізняються від українських. Наприклад, якщо у нас ліміт для малого підприємництва – 7,8 млн грн обороту на рік, то у Польщі – 2 млн євро. Але там є й інші умови, тому там все треба робити комплексно", – сказав депутат.

По-третє, розглядаються зміни у сфері оподаткування доходів.

"Я вже озвучував концепцію обʼєднання ЄСВ, військового збору і ПДФО в єдиний податок і зі зменшенням ставки. Мені здається, якраз у цьому випадку ми можемо розраховувати на детінізацію заробітних плат і компенсувати за рахунок цього втрати бюджету. Йдеться про 200 млрд грн. Це менше, ніж у "10-10-10", де йдеться про 774 млрд, але все одно багато", – розповів Гетманцев.

По-четверте, планується реформувати екологічний податок.

"Ми повинні реформувати його повністю та відійти від оподаткування місцевих викидів і сконцентруватися на оподаткуванні CO2", – уточнив депутат.

По-пʼяте, пропонується переглянути сферу місцевих податків.

"Ми повинні привести їх у відповідність до реальних економічних критеріїв, а не до певних формальних, які є сьогодні. І зробити з них дійсно потужне джерело для фінансування місцевих бюджетів", – пояснив Гетманцев.

"Це блок змісту. Блок форми – це диджиталізація. Це те, що ми вже робимо. Електронна акційна марка, електронний аудит, розвиток електронного кабінету платника, система автоматизованого управління ризиками та багато чого іншого... Ще одне – структура податкової, яка повинна змінитися за рахунок розширення аналітичних напрямів та, відповідно, зменшення інших функцій, що випадатимуть у ході диджиталізації", – додав депутат.

Водночас він розкритикував ідеї заступника Офісу президента Ростислава Шурми щодо радикального зниження податків для бізнесу, оскільки вони досі не підкріплені конкретними розрахунками.

"Я закликаю, благаю вже рік, дайте, будь ласка, текст законопроєкту і розрахунки реформи... Власне, я до цього і закликаю головного ідеолога цієї ідеї Ростислава Шурму. Поки я не вважаю, що це реформа. Це ідея, яка може стати реформою, якщо ми побачимо детальні розрахунки і цифри по ній, крім тих, що у назві цієї ініціативи", – підсумував Гетманцев.

Топ коментарі
+38
Кацапські воші не змогли перемогти українців, так внутрішні гниди активізувалися.
показати весь коментар
14.08.2023 17:16
+24
Фсбешна мерзота реально думає , що зможе втікти коли на нього відкриють полювання?
показати весь коментар
14.08.2023 17:26
+24
Рехворматори плятьььь....На тобі, фахівець :

Ціна електроенергії за календарний рік для бізнесу

1.08.2022 - 3.80
1.09.2022 - 4.80
1.01.2023 - 6.40
1.07.2023 - 7.11
1.09.2023 - 7.80 (патякають)
1.01.2024 - 8.80 (патякають)

І що ти хочеш реформувати? Пенсійний фонд - який давно став закритим акціонерним товариством (ще й з обмеженою відповідальністю, тобто безвідповідальністю)
показати весь коментар
14.08.2023 17:28
Коментувати
Сортувати:
Кацапські воші не змогли перемогти українців, так внутрішні гниди активізувалися.
показати весь коментар
14.08.2023 17:16 Відповісти
"А що б ти з'їло, Шоб не тринділо?!"(с)
показати весь коментар
14.08.2023 17:20 Відповісти
Так зрозумів, що зеленій сволоті, вже нема що красти!
показати весь коментар
14.08.2023 23:17 Відповісти
Фсбешна мерзота реально думає , що зможе втікти коли на нього відкриють полювання?
показати весь коментар
14.08.2023 17:26 Відповісти
С чого ви взяли що він збирається втекти.Він же каже в інтервью-на ближайші роки.
показати весь коментар
14.08.2023 17:30 Відповісти
Все що він каже ,можна записати на наждачному папері і засунути йому в .....
показати весь коментар
14.08.2023 18:14 Відповісти
Гетманцев і Шурма - один **й антиукраїнські.
показати весь коментар
14.08.2023 18:04 Відповісти
Рехворматори плятьььь....На тобі, фахівець :

Ціна електроенергії за календарний рік для бізнесу

1.08.2022 - 3.80
1.09.2022 - 4.80
1.01.2023 - 6.40
1.07.2023 - 7.11
1.09.2023 - 7.80 (патякають)
1.01.2024 - 8.80 (патякають)

І що ти хочеш реформувати? Пенсійний фонд - який давно став закритим акціонерним товариством (ще й з обмеженою відповідальністю, тобто безвідповідальністю)
показати весь коментар
14.08.2023 17:28 Відповісти
басня називається : " Гетманцев і реформи ФСБ".
показати весь коментар
14.08.2023 17:32 Відповісти
Якби не мудрість наложників, і люди б працьовитими не були, і земелька б не родила!
показати весь коментар
14.08.2023 17:33 Відповісти
Ага, уніфікують вони... зроблять вихід на пенсію у 65 років, як у Європі. От тільлки в Європі люди живуть до 80 років, а у нас середня тривалість життя чоловіків десь близько 65 років, а в умовах війни і того менше.
показати весь коментар
14.08.2023 17:33 Відповісти
і ви не забувайте що у ЄС щоб отримувати пенсію потрібно стажу від 10 років))))) відчуйте різницю.... ну как ржотє??????
показати весь коментар
14.08.2023 17:47 Відповісти
В ЄС не розкрадають і не привласнюють собі державний бюджет чиновники!
Чоловіки у нас середньо живуть 58.5:років, жінки 60 років.
Японці живуть в середньому 88-90 років!!!!!!
показати весь коментар
14.08.2023 18:18 Відповісти
цього фсбшного виплядка, треба просто мочити!! Ніякі потім підозрЫ, i підарештЫ - не поможуть!! його відмажуть або - с'іпеться!!
показати весь коментар
14.08.2023 17:34 Відповісти
ЗЕвлада - враги Украины и украинцев
показати весь коментар
14.08.2023 17:52 Відповісти
Помічник Сивковича і офшорник який уникав опадаткування та причетний до корупції в податковій системі по відшкодуванню ПДВ і розподілу бюджетних коштів вказує українцям що вони мало платять податків.
показати весь коментар
14.08.2023 18:08 Відповісти
Мафіозний руz мародер пропонує свої послуги ще на п'ять років, ганьба...
показати весь коментар
14.08.2023 18:19 Відповісти
Пріоритет - щонайшвидше позбутися цього "реформатора"!
показати весь коментар
14.08.2023 18:42 Відповісти
Дякуючи спрощенки підприемці мають змогу зараз донатити на ЗСУ яке ви ***.і грабуете, то ви хочете і тут залізти своїм свинячим рилом реформувати спрощенку щоб красти більше собі та жінці. Цікава воно хоч щось донатило на ЗСУ чому йому цього питання ніхто не ставить ?
показати весь коментар
14.08.2023 18:46 Відповісти
Багато представників спрощенки якраз просили збільшити ліміти і зробити як в Польші. Це постійно в медіа.
показати весь коментар
15.08.2023 13:59 Відповісти
Зроблять максимальний оборот для ФОП 2млн (як у Польщі). А всіх у кого більше перевести на ТОВ, чи що?

Так зроби для початку зарплату як у Польщі, а потім кудись переводь.
показати весь коментар
14.08.2023 19:21 Відповісти
капець. Така цинічна і тупа політ технологія ще з часів совка, як для бидла. Наприкінці каденції, коли підходить час звітувати за проведену роботу, що б відволікти увагу від власних провалів і "рефрм", які більше схожі на підтримку чиновництва заявляється "нова програма", яку ж звичайно для виконання його як мінінмум повинні ще двічі будуть обрати народним депутатом та двічі призначити головою комітету...нагадує "будування світлого майбутнього", яке ніколи не настане. Едака форма уникнення відповідальності
показати весь коментар
14.08.2023 19:44 Відповісти
пля, все це вже було! При "Яйценюку", він це запровадив, Гройсман пожинав плоди...
Це дало результати в детінізації через роки...
А прийшов 95-й, привів тебе "очкатого".. ти це все похерив, а тепер розкидуєшся лозунгами міністра "уряду камікадзе" (а він же не збрехав, йому довелось піти, це я про Яценюка)
показати весь коментар
14.08.2023 19:46 Відповісти
Дуже цікава і інформаційна стаття, дуже дякую. А хтось задумувався про стейкінговий ринок? Ось читала цікаву статтю від scanbit https://scanbit.com.ua/ru/news/na-dolyu-stejkingovogo-ethereum-teper-prihoditsya-20-ot-obshego-obuema-rynka/ що тепер ethereum припадає на 20% загального ринку.
показати весь коментар
14.08.2023 20:30 Відповісти
ГЕТМАНЦЕВ БУВ ПОМІЧНИКОМ "РЕГІОНАЛА" СІВКОВИЧА

Також представники Громадської ради доброчесності встановили його причетність до компанії, на яку за рішенням РНБО були накладені санкції за підозру у фінансуванні тероризму.

Попри це, у 2019 році Гетманцева обрано народним депутатом

У 2019 році Гетманцева обрано народним депутатом, згодом він запропонував законопроект, проти якого виступають ряд промисловців, економістів та міжнародних експертів.

На думку експертів, податкові зміни в рамках законопроекту №1210 хочуть ввести https://www.rbc.ua/ukr/news/nalogovom-komitete-rady-sformirovalas-gruppa-1569482585.html в інтересах Ігоря Коломойского . Як писали ЗМІ, Гетманцев може бути одним з лобістів одіозного олігарха в податковому комітеті, оскільки пов'язаний з близьким партнером Коломойського по бізнесу Віталієм Хомутинніком.

https://www.rbc.ua/ukr/news/getmantsev-pomoshchnikom-regionala-sivkovicha-1569840329.html
показати весь коментар
14.08.2023 20:48 Відповісти
Воно просто знущається і хоче покласти всіх підприємців. Податки збільшують коли перегріта економіка, а не під час війни. Ця гнида думає що досидить до 2030 року.
показати весь коментар
14.08.2023 20:54 Відповісти
Во времена СССР с 1983 по 1992 год Владимир Сивкович работал в органах КГБ, куда он был завербован в качестве агента-осведомителя особым отделом Центра космической связи КГБ СССР.

Американцы внесли в санкционный список Владимира Сивковича за то, что он "работал с сетью российской разведки для проведения операций влияния, которые пытались заручиться поддержкой Украины для официальной передачи Крыма России".

Кроме того, в начале 2020 года Сивкович, по данным госорганов США, "координировал с российскими спецслужбами продвижение дезинформационной кампании Деркача против президентских выборов в США в 2020 году".
показати весь коментар
14.08.2023 20:57 Відповісти
Очередной проФФесор, етить колотить....
показати весь коментар
14.08.2023 21:07 Відповісти
Агент Федеральної служби безпеки Росії та екс-заступник секретаря РНБО https://zaxid.net/volodimir_sivkovich_tag57113/ Володимир Сівкович лобіював призначення скандального https://zaxid.net/andriy_naumov_tag57709/ Андрія Наумова першим заступником голови СБУ. Про це повідомили у Державному бюро розслідувань (ДБР) у середу, 5 квітня, пише https://lb.ua/society/2023/04/05/551098_rosiyani_lobiyuvali_priznachennya.html LB.ua .

З оприлюднених розмов колишнього заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича та екc-очільника Головного управління СБУ в АР Крим Олега Кулініча стає відомо, що Кулініч за завданням росіян лобіював призначення Наумова на посаду першого заступника голови СБУ. Саме російська ФСБ зіграла свою роль у звільненні з посади заступника очільника СБУ Руслана Баранецького.

Діяльність Кулініча курував так званий «політичний офіс» у Москві, який організували за завданням ФСБ Володимир Сівкович і колишній голова Адміністрації Президента Андрій Клюєв.
Сівкович, за даними СБУ, разом із Клюєвим відповідальні за відправку в Україну агентів російських спецслужб. Саме вони створили «офіс» із працівниками ФСБ
https://zaxid.net/priznachennya_naumova_pershim_zastupnikom_golovi_sbu_lobiyuvali_rosiyani_n1561149
показати весь коментар
14.08.2023 21:08 Відповісти
до 2030 ти вже п'ять років шконку гризти будеш
показати весь коментар
14.08.2023 21:30 Відповісти
показати весь коментар
14.08.2023 21:37 Відповісти
ЕСВ нараховується на фонд зарплати і платить його роботодавець(самозайнята особа платить сама за себе). ПДФО і військовий збір вираховуються із зарплати кожного. То як це можна об'єднати, або хто буде платити - усе роботодавець, чи усе працівник? ПДФО потрібно зробити - прогресивну шкалу - менша зарплата - менша ставка податку і до зростання. Візьміть податкову систему США і не видумуйте заново колесо.
показати весь коментар
14.08.2023 22:07 Відповісти
нічого нового не побачив - та сама мета - змінювати правила щоб потім штрафувати( а точніше нагнути бізнес) .чому не зробити однакові правила гри для всіх? ПДВ в Україні є постійним коритом зловживань і корупціі за всі часи незалежності. то чи потрібен цей вид податку взагалі якщо він не працює??? чому всіх не перевести на податок з обігу який контролюють банки, і відразу самі перераховують його при поступлені коштів , наприклад 5% (як в ОАЄ). заборонити обіг готівки понад 500 гр як в Швеціі, весь роздріб тільки через термінал - і о ЧУДО!!!
немає ухилянтів, податкову ліквідувати взагалі (навіщо вона в цьому випадку??)- усі на фронт!
а гетьманцеву з рєзніком видати білого коня (одного на двох) і шаблю (кожному) - і в Бахмут !
показати весь коментар
14.08.2023 22:17 Відповісти
А, раніше й був податок з обороту 5% в Україні. Коли ввели ПДВ, я тільки інститут закінчила, але вже замом працювала. Почитала законодавство(а це було строго на підприємствах) - нічого собі думаю... хтось під себе підігнав, особливо "без ПДВ", "нульовий при експорті" та інші льготи)))). Далі... про податкові інспекції... Одна людина хвалилась, що покращила дисципліну, ввівши штрафи та пені. Гадаю... що цим рішенням було "покладено" край багатьом підприємствам на той час. Підприємцям потрібно дати більше свободи, прибрати ПДВ взагалі (його нема в Америці, Японії) а тим, хто на загальній системі - дозволити відносити усі придбані основні засоби на витрати відразу - це стимул для розвитку бізнесу - не треба нічого ховати - податкові свого роду канікули.
показати весь коментар
15.08.2023 10:31 Відповісти
ви зовсім не читали мій коментар, нажаль
показати весь коментар
15.08.2023 12:16 Відповісти
З приводу нал/безнал - ви хочете вести боротьбу з вітряками... Кругом в Європі є нал - не вигадуйте. Це, як про целофанові мішечки, про які стверджувалось, що їх у Європі немає)))) Потрібно заходити з боку податків - чим простіше утворення податку, тим менше головомийки з його збором та адмініструванням. А ви хочете щось прибрати, залишивши схематози і викачки грошей з бюджету якимсь ПДВ.
показати весь коментар
15.08.2023 10:44 Відповісти
показати весь коментар
14.08.2023 23:27 Відповісти
"Кротоферма Сівковича" та Данило Гетманцев: як вербували зрадників України

https://glavcom.ua/interviews/danilo-getmancev-vikoristannya-ofshoriv-formalno-vidpovidaje-zakonu-do-prezidenta-nema-zhodnih-pitan-791794.html
показати весь коментар
14.08.2023 23:30 Відповісти
Які роки?? Які роки? у вас вже було 4 роки ви нічого не зробили! ідіть за кораблем!
показати весь коментар
14.08.2023 23:37 Відповісти
Хочется сказать гетьманцеву какой 2030год.Ты как только смениться эта мерзкая зеленая власть будешь сидеть на нарах.
показати весь коментар
15.08.2023 02:05 Відповісти
Знову три відра податків.
показати весь коментар
15.08.2023 06:05 Відповісти
Ничто не понятно, но на всякий случай пойду новую дырочку в поясе проколупаю
показати весь коментар
15.08.2023 07:45 Відповісти
ти свою стратегію до 2030 року в одне місце засунь.....як говорив один клоун -минелохи...нехрена в його голові не має ніякого зменшення ...це бидло думає тільки як обдерати людей....а зараз воно бреше бреше і бреше як ті хто його поставили щоб він обстригав і занявав у нищиту населення україни...це своєобразний геноцид українського народу.
показати весь коментар
15.08.2023 09:15 Відповісти
В нас є 2 дороги:

- напрямок ЄС. І тут ніяких сірих схем не може бути. Тут всіх хабарників здибаються і всі будуть платити податки як треба!

- напрямок москальський, в якому ми живемо зараз. Це і сірі зарплати, і сірі бізнеси, і море корупції.

Третього не дано!
показати весь коментар
15.08.2023 11:09 Відповісти
Собаку мобілізувати,і в саме пекло!
показати весь коментар
15.08.2023 12:33 Відповісти
Мда, почитаєш коментарі і починаєш розуміти чому на посаду керівника податкової і митної служби не хочуть йти.
показати весь коментар
15.08.2023 12:02 Відповісти
‼️Фееричное словоблудие. Если хоз. операция или документ "похожи" на фиктивные, пятые точки поднимайте и марш проверять, причем, чтобы не портить жизнь честному бизнесу и не позориться, сначала тихо, по своим каналам, реестрам, прошлым проверкам и проч. - возможно, все быстро прояснится. Как это, "полностью решить проблему невозможно"??? Проблему, созданную вами, чтобы "кошмарить" бизнес и требовать плату за ее "решение". Оказывается, можно вот так расписаться в своем бессилии и что??? Солдат на фронте не говорит:"полностью не могу вас защитить, освободить", а вы себе - по-зво-ля-е-те.👎👎👎
показати весь коментар
15.08.2023 12:11 Відповісти
Ну нормальні перспективи. Тільки де діджиталізацію загубили, чи я щось пропустив?
показати весь коментар
15.08.2023 16:14 Відповісти