Повністю вирішити проблему блокування податкових накладних неможливо, – Гетманцев

Повністю вирішити проблему з блокуванням податкових накладних "білого" бізнесу неможливо.
Про це голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розповів в інтерв'ю українській редакції Forbes.
"Я не вважаю, що ці питання взагалі можна закрити. Їх можна зменшити, над чим ми працюємо", – заявив голова комітету.
За його словами, в останні місяці коефіцієнт блокування податкових накладних залишається на рівні 0,8% від загальної кількості зареєстрованих податкових накладних.
"По результатам серпня очікуємо зменшення. Зараз підготовлені чергові, вже треті зміни до постанови Кабміну №1165, які повинні зменшити цей відсоток вдвічі. Це шлях, за яким ми вирішуємо проблему блокування податкових накладних", – запевнив Гетманцев.
Він висловив сподівання, що коефіцієнт блокування вдасться зменшили до 0,2%.
"Я хочу, щоб ми дійшли до 0,2%. Але зміни до постанови №1165, які повинні зменшити відсоток блокувань щонайменше удвічі, з незрозумілих причин вже два тижні лежать на погодженні в Міністерстві фінансів. Розумію, що Мінфін намагається уникнути можливих помилок, що можуть призвести до відкриття схем шахрайства з ПДВ, однак це точно не привід для блокування позитивних і опрацьованих змін", – розповів Гетманцев.
Водночас він визнав, що повністю уникнути блокування податкових накладних "білого" бізнесу не вдасться.
"Ми ніколи не прийдемо до того, щоб серед заблокованих буде 100% шахраїв, адже деякі білі операції в силу специфіки за зовнішніми ознаками можуть бути схожі на фіктивні. Але блокування це ж не вирок. Це просто необхідність подати документи для розблокування. Так, це певне навантаження на бухгалтера, але, на мій погляд, це допустимі втрати, коли ми говоримо про фінансування армії у війну", – додав депутат.
Як повідомлялося, за даними останніх опитувань представників бізнесу, найбільшою проблемою у взаємодії з органами влади вони вказують блокування податкових накладних – на це скаржаться 44,1% підприємств. У червні цей показник трохи знизився у порівнянні з квітнем (47,7%), але продовжує суттєво переважати інші проблеми.
Детальніше читайте у матеріалі БізнесЦензор: Президент Зеленський пообіцяв розібратися з податківцями, які "охреніли". Ми запитали у підприємців
Потрібна відповідальність за дії та бездіяльність. Наприклад, як пропонує https://biz.censor.net/user/166399.
Бо зараз, податкова - це держава в державі. Вона не несе ніякої відповідальності. Може, навіть, ігнорувати постанови судів, коли вони трапляться. Будь-яка прутня називається "помилкою". І жодної відповідальності.
За незаконную блокировку, после решения суда, работники налоговой солидарно, из собственной зарплаты, выплачивают предприятию/предпринимателю компенсацию в размере 20% суммы блокировки+ инфляция+адвокатские+судебный сбор+3% годовых !
И всё.....
https://www.youtube.com/watch?v=ldkS1zryHQw
https://glavcom.ua/interviews/danilo-getmancev-vikoristannya-ofshoriv-formalno-vidpovidaje-zakonu-do-prezidenta-nema-zhodnih-pitan-791794.html