Уряд Росії почне скуповувати валюту попри падіння курсу рубля (оновлено)

Мінфін Росії почне купувати валюту в резерви попри падіння курсу рубля.
Від 7 серпня уряд РФ почне купувати іноземну валюту та золото для поповнення резервного фонду російської влади (Фонд национального благосостояния, ФНБ) у рамках бюджетного правила на 1,8 млрд рублів щодня, пише російська редакція Forbes.
Сукупний обсяг операцій до 6 вересня становитиме 40,5 млрд рублів. На таку суму російський уряд планує отримати додаткові доходи від нафти і газу у серпні, за вирахуванням недоотриманих надходжень у липні.
Водночас, вказана Мінфіном РФ сума щоденних операцій повністю перекривається щоденними сумами продажу валюти, які з 1 серпня розпочав Центробанк Росії. У рамках "зеркального" продажу валюти на суму інвестицій із ФНБ в рублях він до 31 січня продасть юані на 288,4 млрд рублів (або 2,3 млрд рублів на день). Таким чином, нетто-ефект від операцій фінансової влади на валютному ринку буде у бік продажу валюти.
Російський Мінфін також повідомив, що уряд може розглянути питання урізання використання коштів ФНБ на фінансування додаткових видатків бюджету у 2023–2024 роках "з урахуванням оцінки ситуації в економіці та фінансовій системі".
Як повідомлялося, напередодні, 2 серпня, рубль на Московській біржі оновив мінімуми з березня 2022 року: долар перевищив позначку 94 рублів, євро піднявся понад 103 рублі.
Після цього російські ЗМІ із посиланням на джерела написали, що влада може відступити від бюджетного правила і відмовитися від купівлі валюти на нафтогазові надприбутки, щоб не створювати додатковий тиск на курс.
Раніше міністр фінансів РФ Антон Сілуанов визнавав, що падіння курсу рубля позитивно позначається на наповненні російського бюджету, влада не планує вживати заходів для його стримування.
Дані Мінфіну РФ свідчать, що у червні на тлі падіння курсу рубля суттєво зросли доходи російського бюджету, водночас видатки різко впали. Внаслідок цього федеральний бюджет РФ у січні-червні був виконаний з дефіцитом 2,6 трильйона рублів. У січні-травні російське міністерство оцінювало дефіцит у 3,41 трлн рублів при плані на рік на рівні 2,9 трильйона рублів, отже у червні він зменшився зменшився на 816 млрд рублів.
Голова Центробанку Росії Ельвіра Набіулліна заявила, що падіння курсу рубля обумовлене динамікою зовнішньої торгівлі і назвала "теорією змови" припущення про умисне послаблення курсу, щоб наповнити російський держбюджет.
Перший віцепрем'єр уряду РФ Андрій Бєлоусов заявляв, що за поточних умов російська влада вважає оптимальним для економіки та бюджету курс рубля на рівні 80-90 руб. за долар. Наприкінці минулого року Бєлоусов заявляв, що оптимальним для економіки Росії буде курс 70-80 рублів за долар.