1194 відвідувача онлайн
2 126 18

За 10 років бюджет втратив податків від діяльності криптобірж три мільярди, – БЕБ

криптовалюта

За десять років український бюджет втратив щонайменше 3 млрд грн податків від діяльності криптобірж, діяльність яких досі не врегульовано в Україні.

Про це свідчать дані Бюро економічної діяльності, де проаналізували діяльність криптобірж, заснованих резидентами України.

За оцінкою БЕБ, загальний обсяг торгів цих бірж тільки трьома віртуальними активами (BTC, ETH, USDT), за період їх діяльності з 2013 по 2023 роки, становить понад $ 55 млрд.

"Із транзакцій стягується торгова комісія, яку кожна біржа встановлює самостійно. Як правило – це 0,1-1,5% від суми угоди. Середня торгова комісія становить 0,8% від обороту, що орієнтовно за десять років склало $ 445,5 млн. При цьому згадані криптобіржі досі не сплачують податки в Україні, адже відсутня відповідна нормативна база", – уточнюють аналітики.

Як нагадали в БЕБ, у лютому 2022 року Верховна Рада України ухвалила закон "Про віртуальні активи", який регулює правовідносини у сфері обігу віртуальних активів в Україні. Він набирає чинності з дня внесення та прийняття змін до Податкового кодексу України. Утім, досі відповідні норми щодо особливостей оподаткування операцій з віртуальними активами не прийнято.

"Є різні точки зору на те як повинні оподатковуватися ці операції й БЕБ буде діяти відповідно до ухвалених депутатами положень. Але очевидно, що поки питання затягується, держава продовжує втрачати десятки мільйонів податків щомісяця.

Крім того операції з криптовалютою можуть використовуватися для обходу санкцій, виведення коштів за кордон, незаконного ігорного бізнесу та скоєння кримінальних правопорушень", – зазначив заступник директора БЕБ Андрій Пащук.

Топ коментарі
+13
Скільки втратив бюджет за ці роки від корупціонерів?
показати весь коментар
03.08.2023 10:20
+7
А еще они дышат воздухом и выпускают газ без уплаты экологического налога,держава втратила дохерелеон триллионов.
показати весь коментар
03.08.2023 10:30
+5
Куди занести податки на органічні добрива, які я виробляю кожен день?
показати весь коментар
03.08.2023 10:31
Коментувати
Сортувати:
Скільки втратив бюджет за ці роки від корупціонерів?
показати весь коментар
03.08.2023 10:20 Відповісти
Справа у тому, що життя стрімко змінюється. І економічна активнівність на цифровому ринку буде стрімко зростати, а будь-яка держава живе із податків.
Все одно до цих речей дійде черга. Будуть намагитися обкласти як і будь-яку іншу діяльність.
показати весь коментар
03.08.2023 12:19 Відповісти
А еще они дышат воздухом и выпускают газ без уплаты экологического налога,держава втратила дохерелеон триллионов.
показати весь коментар
03.08.2023 10:30 Відповісти
Куди занести податки на органічні добрива, які я виробляю кожен день?
показати весь коментар
03.08.2023 10:31 Відповісти
гетьманцеву на стіл: бажано на обідній, коли він їсть.
показати весь коментар
03.08.2023 11:13 Відповісти
Мабуть комусь це дуже вигідно, тому закон і не приймають
показати весь коментар
03.08.2023 10:45 Відповісти
Новый налог !!! Вперед ! Не забудьте расписдить !!! Вот страна сидят налоги выдумовываают, а потом писдят. Типичная Украина. Черновецкого поставьте Министром экономики у него много идей по этому поводу.
Еще епала открывают что украинцы рабуют в Европе. Мрази в Украине вот здесь мы рабы
показати весь коментар
03.08.2023 11:04 Відповісти
Від діяльності Коломойського, Ахметова, Пінчука і т.д. бюджет в сотні раз більше втратив!
показати весь коментар
03.08.2023 11:10 Відповісти
Як стати $-м мільйонером за 1 рік:
1. Створити власну криптобіржу на базі однієї з існуючих програмних платформ.
2. Провести легалізацію криптобіржі через відповідні механізми за посередництва спеціалізованих консалтингових агентств.
3. Емітувати свої іменні токени, які після початку обігу в крипто-валютній мережі, стають самостійною криптовалютою.
4. Наповнити свою криптобіржу ліквідними активами та провести рекламну кампанію.
Примітка: для виконання п.3 - здійснювати обмін криптовалют на інші або на кошти з використанням власних токенів.
показати весь коментар
03.08.2023 11:11 Відповісти
Напишіть скільки втратив за 10 років через Коломойського та Ахметова. То всі жахнуться побачивши трильйонні числа
показати весь коментар
03.08.2023 11:25 Відповісти
На чиї заховані в криптобіржах тіньові активи *********** БЕБ? Правильно, на активи депутатів, міністрів, публічних і непублічних великих бізнесменів і олігархів. Щоб мати змогу платити в казну, біржі повинні підняти комісії на порядок, інакше вони будуть неприбутковими. З кого будуть комісії - читай вище. Так що БЕБ краще подумати, як обдерти простих українців - наприклад, скасувати спрощену систему оподаткування, а не замахуватися на активи мародер-еліти
показати весь коментар
03.08.2023 11:30 Відповісти
все что связано с аферой под названием "криптовалюта" читать все более смешно.... А Бюро економічної діяльності, не хочет подсчитать потери бюджета например от того что воздух в Украине еще не продается ?
показати весь коментар
03.08.2023 12:12 Відповісти
Бєня рулить.... Скоро усі без штанів будемо ходити. Довбана влада. І ми ідіоти допускаємо цих покидьків до влади. Один за одним вибираємо посмішку та впевненість на екрані телевізора і через пів року розуміємо що вибрали чергове БИДЛО у владу.
показати весь коментар
03.08.2023 12:16 Відповісти
а пан Мишко збагатився, дякуємо!!)
показати весь коментар
03.08.2023 12:33 Відповісти
Це ви ще не порахували, скільки грошей втратила держава через те, що досі не здогадалася оподаткувати повітря. Довбойоби! Треба не чергове податкове ярмо на шию напівмертвому трупу вішати, а залучати інвесторів і будувати виробництво...
показати весь коментар
03.08.2023 13:18 Відповісти
Ще б за 100 років порахували)
показати весь коментар
03.08.2023 13:24 Відповісти
Крипта сдохла, хайп кончился, забудьте о ней. Это только для барыг и коррупционеров ниша
показати весь коментар
03.08.2023 14:38 Відповісти
Как можна втратить на том чего не сущевствует?
показати весь коментар
03.08.2023 14:41 Відповісти