2429 відвідувачів онлайн
2 555 9

Світові виробники зброї не готові відкривати виробництво в Україні до кінця війни, – Reuters

бредлі

Західні оборонні компанії зацікавлені у виробництві зброї в Україні, але лише після війни.

Про це керівники провідних світових виробників зброї розповіли Reuters під час Паризького авіашоу, повідомляє Голос Америки.

За словами співрозмовника агентства в уряді України, Київ веде переговори з оборонними компаніями Німеччини, Франції, Італії та Східної Європи про потенційне виробництво зброї в Україні.

Але керівники найбільших західних виробників зброї вважають, що до завершення війни ризики створення виробництва в Україні занадто високі.

"Треба просто дивитись на ситуацію ширше... і про ризик, пов’язаний із цим спільним виробництвом", – сказав Грег Улмер, який очолює аеронавігаційний бізнес американського оборонного гіганта Lockheed Martin, який не знав про переговори з урядом України.

Представники двох великих оборонних компаній підтвердили, що чули про українську ініціативу, а один додав, що його компанія готова підписати лист про наміри та обговорити партнерство в Україні після закінчення військових дій. Але жоден з опитаних не виявив зацікавленості інвестувати поки триває війна, оскільки безпека є головною проблемою, наголошує Reuters.

"Потрібний час, як і в будь-якій країні, щоб оцінити, хто є правильними партнерами, хто що може зробити. І робити це під час війни – непросте завдання", – зазначає генеральний директор шведської компанії Saab Мікаель Йоханссон.

Українські офіційні особи відмовилися коментувати занепокоєння оборонних компаній або сказати, чи пропонують вони страхування чи інші стимули для інвестицій.

Основні страхові компанії, як правило, виключають Україну з полісів, кажучи, що ризики занадто великі, хоча Британія та Франція планують запровадити власні механізми страхування від воєнних ризиків.

"Ми прагнемо підтримувати Україну... включно з її зусиллями відновлення промислової бази. На даний час у нас немає конкретної або додаткової інформації щодо спільного виробництва в оборонній сфері", – сказав Reuters високопосадовець Міністерства оборони США.

Проте багато керівників оборонних компаній бачать потенційну велику можливість в Україні після закінчення конфлікту.

"Ми знаємо, що є висококваліфікована робоча сила, люди, які прагнуть вчитися, надзвичайно винахідливі та мають культуру виконання завдань", – зауважив гендиректор британсько-португальського виробника дронів TEKEVER Рікардо Мендес.

Він додав, що наразі у очолюваної ним компанії конкретних планів щодо виробництва в Україні немає.

Як повідомлялося, раніше керівник найбільшого виробника військової техніки в Німеччині концерну Rheinmetall Армін Паппергер розповідав, що компанія планує відкрити в Україні виробництво броньованих транспортних засобів, зокрема бронетранспортерів Fuchs. Однак почне роботу з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів екстреної допомоги.

У травні президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна працює з британською компанією BAE Systems над створенням української бази для виробництва та ремонту озброєнь від танків до артилерії.

Rheinmetall вже уклав угоду з "Укроборонпромом" про створення спільного підприємства для ремонту танків в Україні.

Коментувати
Сортувати:
Поки рашистські колаборанти в українській владі, мало хто захоче із західних компаній ділитися військовими секретами з цією країною. І питання тут не у можливому ураженні підприємства - завод можна побудувати під землею, а більше у татарових-дєрьмаках, які можуть прислати свої беп чи дбр і закрити бізнес за одну хвилину.
показати весь коментар
22.06.2023 18:55 Відповісти
Тількі місцеві мародери хочуть займатися відбудовою поки літають ракети і снаряди, щоб важче було контролювати використання коштів. Ніхто не буде вкладати у виробництво поки існує фізична небезпека
показати весь коментар
22.06.2023 19:08 Відповісти
А скільки радості було турецький завод, німецький, британський а по факту.

Реальність же зовсім інша розбита країна з рекордною втратою населення з часів Голодомору 1932-1933років, 11 млн пенсіонерів і тільки 9 млн людей працездатного віку, з яких як тільки закінчиться війна і відкриються кордони більшість хлине в країни Європи, це без перебільшення крах відродження України хоча би до повоєнного рівня . На заперечення скептиків які вірять у стада рожевих єдинорогів та інші блага для України цього не буде ніякий інвестор не відкриє масове виробництво знаючи такий бекграунд, тим більш Польща, Чехія, Країни Балтійського регіону куди привабливіші для вкладення свого капіталу. Звісно Зеленський та його кліка можуть не відкрити кордони і після війни, але це нічим хорошим вже не закінчиться, буде як у білорусі з арабами, які озброєні палками проривають польський кордон, от тільки замість арабів будуть озброєні українці, більшість з яких пройшли війну і в яких рука не здригнеться стріляти в ублюдків корупціонерів-погранців на західному кордоні про поліціянтів я взагалі мовчу сидітимуть нижче трави .

І слушна порада громадянам України, які хочуть її процвітання після росіян готуйтеся до нової війни з українськими гнидами, яким навіть війна мізки не вправила цифри не брехатимуть хто, скільки, де і коли вкрав, якими б патріотами вони не випинались.
показати весь коментар
22.06.2023 19:09 Відповісти
Чому не виробляються вітчизняні ракетні комплекси. Чи хтось за я.. тримає Кабмін...
показати весь коментар
22.06.2023 19:18 Відповісти
ну, це іще іноземним виробникам зброї не озвучили, скільки зелена підарасня запросить за підключення заводу до електромережі...
показати весь коментар
22.06.2023 23:51 Відповісти
Як несподівано. Але піар -найголовніше, треба,не маючи підтвердження, запускати«сенсацію» та «досягнення» в ЗМІ
показати весь коментар
23.06.2023 06:02 Відповісти
...після війни підключення електрики буде дешевше, ніж 10 лямів, так, Укренерго?
показати весь коментар
23.06.2023 09:55 Відповісти