Шмигаль спрогнозував бум у розвитку українського ВПК після війни

Влада України очікує бум у розвитку військово-промислового комплексу в Україні після завершення війни.
Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив на Конференції з відновлення України у Лондоні, повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Ми визначили п'ять ключових сегментів, які формуватимуть основу відновлення та трансформації нашої економіки", – сказав голова уряду.
Зокрема, прем'єр наголосив на великому потенціалі в енергетичному секторі України, видобутку та зберіганні газу, а також у гідроенергетиці.
Ще одним важливим сектором економіки він назвав воєнно-промисловий комплекс.
"Вже зараз європейські глобальні компанії розглядають можливість будівництва виробничих потужностей в Україні. Після війни ми очікуємо на справжній бум у розвитку цього сектора в Україні", – наголосив Шмигаль.
Крім того, голова уряду звернув увагу на сільське господарство, заявивши, що післявоєнне зростання цієї галузі може подвоїтися.
Ще однією перспективною галуззю, за словами прем'єра, є інфраструктура.
"ІТ. Ми амбітно налаштовані стати одним із лідерів. Ми пропонуємо найкращі умови для залучення приватного сектору. Ті, хто інвестує в Україну сьогодні, матимуть надзвичайні можливості та перспективи найближчими роками", – пообіцяв Шмигаль.
Як повідомлялося, найбільший виробник військової техніки у Німеччині концерн Rheinmetall вже уклав угоду з "Укроборонпромом" про створення спільного підприємства для ремонту танків в Україні.
Раніше стало відомо, що Rheinmetall планує виробляти в Україні танки, ППО, зенітні системи та боєприпаси. Очікується, що угоди про створення СП з виробництва боєприпасів та систем ППО будуть підписані найближчими тижнями.
Очільник Rheinmetall Армін Паппергер раніше розповідав, що компанія веде переговори про будівництво танкового заводу в Україні вартістю орієнтовно 200 млн євро. За його словами, завод міг би виробляти до 400 основних бойових танків типу Panther на рік.
"Panther" – це концепт нового танка, який концерн Rheinmetall представив влітку 2022 року. Це розробка на основі "Leopard 2", призначена для країн, які вже мають на озброєнні "Леопарди". Україна, як відомо, у наступні місяці має отримати перші такі танки від союзників.
Якого ще зростання можна очікувати, якщо масштабний тренд із накладання санкцій на потужні індустріальні бізнеси триває. Дедалі більше українські компанії підпадають під необгрунтовані санкції, тим самим їх штучно відлучають від процесу відновлення України.
Чі відомо пану премер міністру про ситувція з Чернівецьким машзаводом! Більше 8 місяців блокують санкціями роботу чи не єдиного машинобудівного заводу в Українї, який виготовляє обладнання для транспортування та зберігання нафти та газу, для енергетики. Бюджет недоотримує мільйони несплачених податків. За цей час завод міг би виготовити масу обладнання для відновлення, але чомусь йому не дають працювати, кому це вигідно? То це така зараз державницьва політика щодо зростання промисловості України?