Загрожує безпеці держави: Російська влада заборонила Greenpeace

Генеральна прокуратура Росії визнала Greenpeace небажаною організацією. Згідно з російським законодавством, діяльність небажаних організацій на території РФ передбачає кримінальне покарання.
В якості обґрунтування такого рішення Генпрокуратура РФ вказала, що Greenpeace фінансував діяльність інших організацій, визнаних російською владою іноземними агентами, а також займався антиросійською пропагандою, повідомляє РБК.
"За результатами вивчення матеріалів, що надійшли, встановлено, що діяльність міжнародної неурядової некомерційної організації Greenpeace International (Stichting Greenpeace Council) ("Грінпіс Інтернешнл", "Фонд Грінпіс Рада", "Грінпіс")... становить загрозу для основ конституційного ладу та безпеки Російської Федерації", – заявили у російській прокуратурі.
Там стверджують, що після початку повномасштабного вторгнення в Україну активісти Greenpeace закликали до "подальшої економічної ізоляції" Росії та посилення санкцій. Крім того, зусилля Greenpeace були спрямовані на дестабілізацію обстановки в Росії та спробу зміни влади, стверджують у російській Генпрокуратурі.
Російське відділення Greenpeace було зареєстроване у Росії 1992 року. До міжнародної структури входить 27 незалежних регіональних організацій із представниками у 55 країнах.
У березні російський Мін'юст також вніс до Реєстру іноземних агентів Світовий фонд природи (WWF, який раніше називався Світовим фондом дикої природи), пояснивши це тим, що фонд нібито намагався "вплинути на рішення органів виконавчої та законодавчої влади Росії, перешкоджав реалізації промислових та інфраструктурних проектів", а також поширював негативну інформацію про політику та рішення російської влади.