Путіну бракує грошей на війну: Влада Росії узаконить "надзвичайні" податки для бізнесу

Окрім законопроєкту про "разовий податок на надприбуток" для бізнесу російський уряд ініціює зміни до Податкового кодексу, які запроваджують нове поняття "податок надзвичайного характеру".
Фактично це означає, що на місцевий бізнес очікують інші "надзвичайні" податки, пише російська редакція Forbes.
Мінфін Росії обіцяв, що податок на надприбутки минулих років буде разовим, пояснюючи це тим, що в 2021-2022 роках компанії деяких галузей економіки отримали додатковий прибуток завдяки сприятливій цінової кон'юнктурі.
Водночас російський Мінфін запропонував доповнити Податковий кодекс правилом у тому, що федеральними законами може бути передбачено встановлення "податків надзвичайного характеру". Що таке надзвичайні податки – у законі не розкривається, але пропонується передбачити, що для їхнього запровадження можна не встановлювати всі елементи оподаткування.
Читайте також: Бракує грошей на війну: Кремль хоче "добровільно" зібрати з російського бізнесу 300 мільярдів рублів
Як писав БізнесЦензор, через падіння доходів від експорту нафти та газу та зростання видатків на війну Кремль екстрено шукає додаткові джерела наповнення бюджету.
Додатково до ухваленого восени минулого року рішення про збільшення податків для "Газпрому", у лютому російська Держдума ухвалила закон, покликаний збільшити доходи, штучно обмеживши дисконт на нафту марки Urals щодо еталонної марки Brent. У підсумку, російські нафтогазові компанії будуть змушені намагатися мінімізувати дисконт, або ж доплачувати податки з власної кишені. За оцінкою російського Мінфіну, цей механізм дозволить додатково зібрати у федеральний бюджет у 2023 році понад 600 млрд рублів.
Крім того, влада Росії готує для бізнесу одноразовий збір, який має забезпечити додатково 300 мільярдів рублів податкових надходжень. Спочатку його називали добровільним, однак, схоже, війну будуть оплачувати всі.
Згодом стало відомо, що Слідчий комітет Росії (СКР) масово перевіряє сплату податків популярними російськими блогерами, їм загрожує відкриття кримінальних справ та зобов’язання доплатити у російський бюджет нараховані силовиками суми. Держдума також розглядає ряд екзотичніших ініціатив, покликаних залучити додаткові кошти до російського бюджету.