Рішення Ради про повернення доплат військовим може негативно вплинути на економіку та фінансовий ринок, – представник МВФ

Ухвалений Верховною Радою законопроєкт про повернення "військових" виплат у 30 тис. грн не визначає джерела фінансування цих додаткових витрат, еквівалентних більш ніж $4 млрд, а отже може призвести до зростання бюджетного дефіциту у 2023 році.
Таку думку висловив постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Ваграм Степанян, передає Інтерфакс-Україна.
"Пошук ресурсів такого масштабу, ймовірно, передбачатиме різкі короткострокові податкові заходи або суттєві запозичення на внутрішньому фінансовому ринку, проте такі заходи практично неможливі без негативного впливу на економіку та фінансовий ринок", – сказав він в інтерв'ю агентству.
Степанян додав, що позики для фінансування таких витрат можуть поставити під ще більшу загрозу стійкості боргу України, який уже перебуває під тиском.
Представник МВФ визнав, що потреби у фінансуванні бюджету під час війни як великі, так і нестабільні. Водночас, зазначив він, у межах виконання програми EFF Україна прагне забезпечити фіскальну стійкість та передбачуваність бюджетної політики, зміненої під час COVID та війни.
"У цьому контексті влада зобов'язалася відновити та посилити дію статті 52 Бюджетного кодексу, яка визначає та регулює нормативно-правову базу та обставини, за яких до бюджету можуть вноситись зміни як у частині доходів, так і в частині видатків", – нагадав Степанян.
Як повідомлялося, відновлення 52-ї статті Бюджетного кодексу є одним із 19 структурних маяків програми розширеного фінансування з МВФ. Узгоджений у межах програми термін його виконання – до кінця травня.
Читайте також: Порушує угоду з МВФ: Нацбанк і Мінфін розкритикували рішення Ради про повернення доплат військовим
Як повідомлялося, 10 квітня Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання питань, пов’язаних із здійсненням заходів правового режиму воєнного стану", врахувавши поправку про відновлення виплат доплат військовослужбовцям та співробітникам низки інших органів влади.
Відповідною поправкою на період дії воєнного стану військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, поліцейським щомісячно виплачується додаткова винагорода в розмірі 30 тис. грн, не залежно від покладених на таких осіб завдань чи районів проходження служби.
Водночас голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначав, що на виконання цього рішення потрібно додатково знайти 154 млрд грн, у державному бюджеті ці кошти не передбачені.
Нагадаємо, за рішенням Міноборони, військовослужбовці та співробітники МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, з 1 лютого не отримуватимуть доплати по 30 тис. грн на місяць, встановлені на час воєнного стану.
Водночас з 1 лютого збільшені розміри щомісячного (основного) грошового забезпечення (без додаткової винагороди) військовослужбовців.
Згідно з оприлюдненими Міноборони таблицями, грошове забезпечення рядових, сержантів та старшин за контрактом, які залучені до виконання бойових дій або спеціальних завдань, зменшиться більш ніж удвічі. Водночас у випадку виконання бойових завдань або безпосередньої участі у бойових діях виплати зростуть в середньому на 7-9 тисяч гривень.
Завдяки зміні порядку нарахування доплат військовослужбовцям держава планує заощадити близько 100 мільярдів гривень, розповідав міністр оборони Олексій Резніков.
По-друге - "служба" це "взагалі": я- офіцер у відставці А виконання посадових обов"язків на офіцерській посаді - не "служба", а "робота"
По-третє, я чітко виклав у своєму першому коментарі посади людей, які, здебільшого, хоч безпосередньо не приймають участі в боях, але мають ризик загибелі такий самий А цей ризик має свою ціну і повинен оплачуваться А ти почав "дурня включать" А саме так я з дурнями і спілкуюся
"Поза штатом"
Подзвонили з КАДРІВ частини, офіційно обрадували, що вивели мене ЗА ШТАТ.
Це означає, що військовослужбовець не займає в армії ніяку посаду і отримує зарплату як строковик щось там приблизно в районі 700 гривень в місяць.
Але при цьому згідно законодавчому маразму, який виник у військовий час, для вас немає підстав для демобілізації. Тобто, в армії ви залишаєтесь і типу маєте виконувати там якісь обов'язки просто без зарплати (незрозуміло які, бо посади у вас немає).
Виведені поза штат у військовий час - це такі привиди в армії, яких ніби-то і немає, але в той самий момент вони залишаються рабами і мають якось служити далі.
Найсмішніше те, що я навіть ще ВЛК не пройшов. Тобто мене вивели за штат чисто за те, що я ДОВГО ЛІКУВАВСЯ.
Тому тепер нарешті можете вітать. Я ПОЗА ШТАТОМ, без зарплати і без *****.
Служу українському народу!
Окрім виведення за штат є ще така "смішна" штука, як "тимчасова непридатність до військової служби з переглядом через 6/12 місяців".
Це в армії придумали такий хитрий статус між "обмеженою придатністю" і списанням.
Тебе визнають "тимчасово непридатним" на півроку, або рік і потім знову треба проходити ВЛК, раптом ти одужав.
Продовжуватись "виведення за штат" або "тимчасова непридатність" можуть безкінечно, ці статуси ніяк по-людськи юридично не вругульовані.
Командири мають право тримати таких людей в частинах і не пускати додому. Але навіть мінімальну зарплату ці люди не отримують, бо їх вивели за штат і посаду в армії вони не займають.
Треба розуміти, що по факту це зазвичай дуже важко поранені, травмовані, або сильно хворі військовослужбовці, які по факту не тільки не можуть нічого робити, але й потребують серйозного лікування та догляду, на яке немає ні грошей, ні фізичної можливості.
От уявіть собі картину: сидить виведений за штат мужик в частині, зарплату не платять, додому не пускають.
Вдома в нього сидить жінка з двома дітьми, надзвонює йому і каже: Довбойоба кусок, ну як ти сходив в свою армію, усіх врятував, допоміг дітям своїм? А нещасному мужику навіть слухавку вже підіймати соромно.
Розповісти комусь таке - не повірять. А так і є. І в такому становищі зараз знаходяться вже тисячі важкопоранених і хворих військовослужбовців.
Я впевнений, що в хороших колективах товарищі по службі вже скидуються таким людям на зарплату, що роздуває усвідомлення маразму ситуації до міжгалактичних розмірів.
Найсмішніше те, що якщо зараз спитать про це явище в якогось рандомно обраного високого начальства, то воно скаже, що взагалі нічого не знало і можливо навіть не збреше. Просто от так воно якось все склалось, та і мать його, треба розбиратись ще рік-другий.
В реальності треба було сказати:
- дороги почекають треба ракети - але це мінус рейтинг
- треба заборонити РПЦ - але це мінус рейтинг
Популізм - це завжди дорога в пекло
" присічу".
У 2022 році виплата доплат військовим лише сприяла економічному зростанню!
Хто не вірить читайте тут https://biz.censor.net/resonance/3414402/**********************************************************************************************************
Спочатку запустили, потім ой-йой, відкат. Ніякого критичного мислення, розуміння наслідків. Вся країна зараз в збитках, відчули? Ні, як же зе-шобла це відчує, вона своє не втрачає. Якби жили в одній реальності з українцями, в мене язик не повертається зе-команду назвати українцями, знайшли б резерви, можливості, прийнятні населенню та, впершу чергу військовим.
Та жмиГаль- це хто, окрім потішного балванчика для підписів від ОПи, щось вирішує? Скорочуємо із кабміном?
Тільки назначили для того щоб залишитись у владі, коли мандраж пройшов доплати військовим убрали. Американцям пофіг, вони не проти цих доплат, бо війна, проти зеленський і його агенти фсб.
Схоже це влада проводить ИПСО
Лишати військових виплат у війну це злочин і маразм
Зе влада це клондайк агентів фсб, як прямих, так і агентів впливу
Перемога України їм не потрібна, їм треба ДОГОВОРІТСЯ ПОСРЄДІНЄ
Это очередная арахамия, подгавкивает зелёной шобле
Влада Зеленського видає своє вперте бажання про підвищення тарифів на комунальні послуги за вимоги МВФ. Це зовсім не так. Головна вимога МВФ - відновлення подачі податкових декларацій усіми громадянами України. Що стосується "європейської ціни на енергоносії" - давайте почнемо з встановлення європейських норм оплати праці.