В уряді Індії визнали труднощі з оплатою за російську нафту за ціною вище ліміту

Індійські компанії "іноді" вимушені затримувати платежі за російську нафту, якщо її ціна перевищує встановлене країнами "Великої сімки" обмеження на рівні $60 за барель.
Про це заявив журналістам міністр нафти Індії Панкадж Джайн, повідомляє місцеве видання Тhe Economic Times.
"Ніхто не заважає нам купувати російську нафту за ціною, вищою за встановлений максимальний рівень. Ми не використовуємо західні послуги", – сказав міністр.
За його словами, у разі перевищення встановленого ліміту ціни на російську нафту, індійські компанії самостійно шукають альтернативні механізми розрахунків.
Міністр зауважив, що більшість обсягів російської нафти імпортується в Індію за ціною нижче встановленого обмеження.
Нагадаємо, з 5 лютого набуло чинності встановлене країнами "Великої сімки"обмеження цін на російські нафтопродукти, зокрема дизельне паливо та мазут. З 5 грудня вони запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні $60 за барель. Компаніям з країн G7 забороняється страхувати та надавати інші послуги для транспортування російської нафти, якщо її продають дорожче за цю ціну.
Після цього почав зростати дисконт на російську нафту на світових ринках. За даними російського Мінфіну, середня ціна основної російської експортної марки нафти Urals у січні 2023 року склала $49,48 за барель, що в 1,7 раза нижче, ніж у січні 2022 року ($85,64 за барель). У лютому ціна бареля Urals склала $49,56 за барель, у грудні 2022 року – $50,47 за барель, порівняно із $66,47 за барель у листопаді та $70,62 за барель – у жовтні минулого року.
Бюджет Росії зверстаний, виходячи з прогнозу ціни на нафту Urals у $70,1 за барель. Востаннє фактична ціна російської нафтизнаходилася трохи вище за цю планку в період з 15 жовтня по 14 листопада 2022 року ($71,1 за барель). Через це дефіцит федерального бюджету Росії за підсумками січня-лютого 2022 року склав 2,58 трильйона рублів, впритул наблизившись до річного плану в 2,93 трлн руб.