Путіну бракує грошей на війну: В Росії готують новий податок для покупців нерухомості

Російський уряд вніс до Держдуми законопроект, який зобов’яже забудовників сплачувати податок на додану вартість (ПДВ) при передачі апартаментів, збудованих за договорами пайової участі.
Відповідні поправки запропоновано внести до Податкового кодексу РФ, пише російська редакція Forbes.
У проєкті документа зазначається, що ПДВ введуть на послуги забудовника, що надаються "при будівництві приміщень, призначених для тимчасового проживання (без права на постійну реєстрацію), на підставі договору участі в пайовому будівництві".
Цим же законопроєктом запропоновано звільнити від ПДВ послуги забудовника з передачі нежитлових приміщень у житловому будинку за договором пайової участі, зокрема гаражів та машиномісць.
Уряд запропонував зобов'язати забудовників платити ПДВ з апартаментів під час їх передачі пайовикам.
ПДВ на збудовані за договорами пайової участі апартаменти було скасовано у 2010 році. Повернути ПДВ на послуги забудовників апартаментів за договорами пайової участі Мінфін Росії запропонував у липні 2022 року. Наразі податком не оподатковуються всі послуги забудовників за договорами участі у пайовому будівництві, за винятком об'єктів виробничого призначення.
Читайте також: Бракує грошей на війну: Кремль хоче "добровільно" зібрати з російського бізнесу 300 мільярдів рублів
Як писав БізнесЦензор, через падіння доходів від експорту нафти та газу та зростання видатків на війну Кремль екстрено шукає додаткові джерела наповнення бюджету.
Додатково до ухваленого восени минулого року рішення про збільшення податків для "Газпрому", у лютому російська Держдума ухвалила закон, покликаний збільшити доходи, штучно обмеживши дисконт на нафту марки Urals щодо еталонної марки Brent. У підсумку, російські нафтогазові компанії будуть змушені намагатися мінімізувати дисконт, або ж доплачувати податки з власної кишені. За оцінкою російського Мінфіну, цей механізм дозволить додатково зібрати у федеральний бюджет у 2023 році понад 600 млрд рублів.
Крім того, влада Росії готує для бізнесу одноразовий збір, який має забезпечити додатково 300 мільярдів рублів податкових надходжень. Спочатку його називали добровільним, однак, схоже, війну будуть оплачувати всі.
Згодом стало відомо, що Слідчий комітет Росії (СКР) масово перевіряє сплату податків популярними російськими блогерами, їм загрожує відкриття кримінальних справ та зобов’язання доплатити у російський бюджет нараховані силовиками суми.