У Держумі хочуть конфіскувати готівку "під матрацами" у росіян

Депутат Держдуми Анатолій Вассерман (фракція "Справедлива Росія") підготував законопроєкт, згідно з яким громадяни, які зберігають готівку в рублях та валюті в сумі понад 1 мільйон рублів, повинні повідомити про це податківців, а також пояснити походження коштів. В іншому випадку передбачена конфіскація і штраф, що вдвічі перевищує суму грошей, що зберігаються таким чином.
Поправки пропонується внести до Кримінального кодексу, прописавши там нову статтю – 187.1 (неправомірний обіг коштів), повідомляє російський Інтерфакс.
"Зберігання готівки в рублях або іноземній валюті в сумі, що еквівалентна або перевищує 1 мільйон рублів, без повідомлення податкового органу, включаючи зазначення походження коштів, карається штрафом у розмірі незаконно збережених коштів у дворазовому розмірі, а також конфіскацією всіх коштів, що незаконно зберігаються", – йдеться у законопроекті.
"Великі суми готівки, що перебувають на зберіганні у громадян, як правило, є наслідком діяльності в тіньовому або навіть "чорному" секторі економіки, а тому вимагають особливої уваги та контролю, що наразі не є можливим через відсутність будь-якого правового регулювання у цій сфері", – йдеться у пояснювальній записці до документа.
У матеріалах до законопроєкту уточнюється, що норма має діяти для податкових резидентів, які не пізніше тижня з дня появи великих грошових сум мають повідомити податковий орган за місцем свого обліку про їх наявність за формою, затвердженою російською податковою службою.
"Повідомлення може бути подано різними способами на вибір громадян: безпосередньо через податкову інспекцію шляхом подачі особисто; поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення; онлайн з використанням електронного підпису; через особистий кабінет платника податків", – йдеться в пояснювальній записці.
Автор вважає, що для РФ подібна заборона була б ефективним інструментом боротьби з корупцією, а також із фінансуванням екстремістської діяльності.
Вассерман – член фракції "Справедлива Росія – За правду". В архіві поточного скликання у депутата дев'ять законопроєктів, серед них сім ухвалених (усі у співавторстві з іншими депутатами), один відхилений (внесений фракцією та стосується держзакупівель) та один законопроєкт, який було повернено автору для отримання висновку уряду – документ стосувався посилення кримінальної відповідальності за розкрадання коштів з банківського рахунку чи електронних коштів.