881 відвідувач онлайн
489 0

У Болгарії обговорюють заборону на імпорт українського зерна

зерно

Болгарія обмірковує введення заборони на імпорт українського зерна слідом за Польщею та Угорщиною.

Про це заявив міністр сільського господарства країни Явір Гечов, передає BNR.

"Необхідно захистити й болгарські інтереси, адже коли таке обмеження вже ввели дві інші держави, є серйозний ризик накопичення великих кількостей у нашій країні, якщо і ми не вживемо відповідних заходів", – зазначив він.

Гечов додав, що вже обговорював це питання з міністрами сільського господарства шести європейських країн. Також 18 квітня відбудуться відповідні консультації з президентом Руменом Радєвим.

Як повідомлялося, уряд Польщі заборонив ввезення та транзит українського зерна та десятків інших видів сільськогосподарської продукції.

Слідом за ним і уряд Угорщини оголосив про запровадження тимчасової заборони на імпорт зерна, олійних культур та іншої аграрної продукції з України.

Водночас у Єврокомісії вважають неприйнятними відповідні ініціативи Польщі та Угорщини про обмеження на імпорт зерна з України.

Раніше для вирішення проблеми із затоваренням польського ринку та протестами польських аграріїв Україна тимчасово відмовилася від експорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику до цієї країни до нового сезону. Обидві країни протягом тижня спільно мали напрацювати нові правила транзиту. На цей період українським експортерам рекомендовано скористатися іншими маршрутами.

Після цього Угорщина також оголосила про запровадження посиленого контролю за імпортом зерна з України, а також про намір ініціювати відновлення мит та кількісних обмежень на ввезення українських олійних та зернових культур.

Раніше прем'єр-міністри Польщі, Болгарії, Румунії, Словаччини та Угорщини звернулися до офіційного Брюсселя з проханням обмежити кількість українського продовольства, що надходить до ЄС: збіжжя, олійних культур, яєць, птиці та цукру.

Традиційні експортні маршрути України були заблоковані після повномасштабного вторгнення Росії. Польща та інші країни регіону запропонували допомогу в транзиті українського зерна на ринки третіх країн. Також ЄС скасував митні збори та імпортні квоти, щоби полегшити транспортування. Проте через проблеми з логістикою зерно накопичувалося, заполонивши ринки та знижуючи місцеві ціни.

Коментувати
Сортувати: