2975 відвідувачів онлайн
445 0

"Роскосмос" оцінив створення власної космічної станції у 600 мільярдів рублів

роскосмос

Будівництво перспективної Російської орбітальної станції (РОС) попередньо оцінюється в більш ніж 600 млрд рублів ($7,35 млрд за поточним курсом).

Про це повідомив перший заступник гендиректора "Роскосмосу" Андрій Єльчанінов, пише російська редакція Forbes.

"Перший етап будівництва оцінюємо в 350 млрд рублів, який дозволить створити станцію, на яку прилітатимуть і працюватимуть екіпажі на космічних кораблях. Створення повного вигляду РОС ми оцінюємо у понад 600 млрд рублів", – сказав чиновник.

Єльчанінов визнав, що ця сума не остаточна, але вона включає всі кораблі та інфраструктуру.

Він визнав, що 600 млрд рублів – "цифра вагома", але зазначив, що "Роскосмос" "максимально ретельно ставиться до всіх технічних рішень, розуміючи весь ступінь фінансового навантаження на економіку країни".

Єльчанінов нагадав, що РОС має замінити для Росії участь у Міжнародній космічній станції (МКС).

Читайте також: "Роскосмос" вказав співпрацю із Зімбабве серед здобутків за минулий рік

Як повідомлялося, у березні російська держкорпорація "Роскосмос" попросила уряд РФ продовжити експлуатацію російського сегмента Міжнародної космічної станції (МКС) до 2028 року.

Хоча у липні 2022 року новий голова "Роскосмосу" Юрій Борисов на доповіді перед російським президентом Владіміром Путіним заявляв, що Росія вийде з проекту МКС після 2024 року, щоб сформувати свою орбітальну станцію. Однак пізніше в "Роскосмосі" пояснили заяву Борисова для Путіна "особливостями перекладу".

У грудні 2022 року гендиректор "Роскосмосу" Юрій Борисов визнавав, що грошей на створення РОС у держкорпорації ще немає і він проситиме про їх виділення особисто Владіміра Путіна.

На початку 2022 року уряд США схвалив продовження угоди щодо використання Міжнародної космічної станції (МКС) до 2030 року.

Міжнародна космічна станція експлуатується з кінця 1998 року, це спільний міжнародний проєкт, у якому беруть участь 14 країн: США, Росія, Японія, Канада та Бельгія, Німеччина, Данія, Іспанія, Італія, Нідерланди, Норвегія, Франція, Швейцарія, Швеція.

Коментувати
Сортувати: