Goldman Sachs на кінець року прогнозує підвищення ціни на нафту до $95

Рішення низки країн ОПЕК+ про скорочення видобутку нафти приблизно на 1,65 млн барелів на добу (б/д) посилило побоювання щодо глобальної рецесії в умовах інфляції й посилення грошово-кредитної політики центробанків.
Як пише Bloomberg, Білий дім США назвав рішення необдуманим з урахуванням поточної ринкової кон'юнктури й зазначив, що влада співпрацюватиме з виробниками і споживачами з метою контролю цін на бензин усередині країни, передає enkorr.
Несподіване рішення про скорочення видобутку відповідає новій стратегії ОПЕК+ діяти на випередження, зазначають аналітики Goldman Sachs Group. За їх словами, ринкові частки учасників альянсу в такому разі суттєво не зменшуються.
Раніше лідер ОПЕК – Саудівська Аравія – заявляла, що не змінюватиме обсягів видобутку нафти.
Goldman Sachs підвищив прогноз ціни на сорт Brent на грудень 2023 року з $90 до $95, на грудень 2024 року – з $95 до $100. Серед позитивних чинників банк зазначив відновлення економіки Китаю й стійкість показників рентабельності в нафтопереробці.
"ОПЕК уже не побоюється виведення на ринок великих обсягів сланцевої нафти з США, поки Brent торгується вище за $80 за барель, тому стимулювати зростання цін скороченням обсягів видобутку не так ризиковано, як п'ять років тому", – заявив керівник відділу досліджень сировинних товарів у Bank of America Corp. Франсіско Бланш.
Держави ОПЕК традиційно не повністю виконують домовленості зі зниження видобутку, нагадав Бланш. Реальне скорочення в країнах ОПЕК+ може становити близько 700 тис. б/д, вважають аналітики RBC Capital Markets LLC.
BofA підтвердив прогноз ціни на сорт Brent на друге півріччя 2023 року на рівні $90 за барель.
У 2022 році до Індії та Китаю зі США експортувалося менше сирої нафти, ніж у 2021 році, оскільки дві країни імпортували з Росії більше сирої нафти зі знижкою. Індія була найбільшим експортним напрямком експорту американської сирої нафти у 2021 році; Китай був у 2020 році. Зниження попиту на експорт американської сирої нафти до Індії та Китаю з лишком компенсувалося збільшенням попиту з боку інших напрямків, зокрема в Європі.
https://www.eia.gov/*************/images/2023.03.30/main.svg
Кто там в США раньше вёл дела с ними, убрать, назначить адекватного человека, и влить на мировой рынок столько нефти, что её цена будет 10 дол.
Да, конечно, при этом пострадает концепция электромобилей и прочие зелёные идеи, но ребята, война как бы идёт в центре Европы, не до жиру, быть бы живу..