1270 відвідувачів онлайн
154 0

МВФ схвалив зміну правил для нової кредитної програми для України

мвф

Міжнародний валютний фонд повідомив, що його виконавча рада 17 березня схвалила зміни в правилах, які дозволять МВФ затверджувати нові кредитні програми для країн, які стикаються з "виключно високою невизначеністю" – крок, який, як очікується, прокладе шлях до нової кредитної програми для України.

Про це повідомляє Reuters.

Як зазначили в МВФ, зміни в політиці фінансових гарантій Фонду стосуватимуться країн, які зазнають "екзогенних потрясінь, що перебувають поза контролем влади країни та недосяжності їхньої економічної політики".

Раніше правила МВФ не дозволяли надавати неекстрені позики країнам, які зіткнулися з "величезною невизначеністю", наприклад через великі війни чи стихійні лиха.

У МВФ заявили, що зміни до правил усунуть ключові перешкоди для таких позик, дозволяючи офіційним двостороннім кредиторам і донорам надавати завчасні гарантії погашення та списання боргу країні-позичальнику.

У заяві не згадується конкретно Україна, але зміни в правилах були розроблені одночасно з переговорами з владою в Києві щодо нового фінансування.

Фонд заявив у середу, що його співробітники досягли "дуже значного прогресу" в переговорах з Україною за попередній тиждень щодо політики, яка може лягти в основу нової програми кредитування МВФ для країни, яка постраждала від війни.

Джерело видання, близьке до переговорів, повідомило, що співробітники МВФ і українська влада, як очікується, досягнуть згоди щодо нового пакету фінансування вже наступного вівторка.

Як повідомлялося, Україна сподівається домовитися з Міжнародним валютним фондом (МВФ) про нову багаторічну велику програму фінансування обсягом понад $15 мільярдів. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, $5 млрд уряд сподівається отримати від МВФ вже цього року.

Директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва після візиту до Києва 20 лютого заявляла, що Фонд готовий надати "значну економічну підтримку" Україні в рамках нової повноцінної кредитної програми.

17 лютого Україна досягла угоди на рівні персоналу щодо перегляду Моніторингової програми для України із залученням Ради директорів МВФ (PMB).

Як зазначали у Нацбанку України, ця угода відкриває шлях до початку обговорення можливої повномасштабної програми, що передбачатиме фінансування України.

Коментувати
Сортувати: