1006 відвідувачів онлайн
2 668 8

В Раду внесли законопроєкт для націоналізації колишнього "Альфа-банку" (оновлено)

михайло,фрідман

Народні депутати подали до Верховної Ради законопроєкт про удосконалення процедури виведення з ринку банку в умовах воєнного стану. Законодавчі зміни дозволять націоналізувати "Сенс банк" (раніше "Альфа-банк"), номінальними власниками якого залишаються російські олігархи Міхаіл Фрідман та Пьотр Авен.

Про це повідомив один із ініціаторів документу очільник Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у Telegram.

"Практика застосування санкцій викликає необхідність встановити пряму заборону підсанкційним особам набувати та збільшувати істотну участь у банках України та запровадити правові підстави для прийняття Національним банком рішень про таку заборону в разі наявності певного наміру підсанкційними особами", – зазначив він.

За словами нардепа, законопроєкт такод надасть Нацбанку повноваження за певних обставин, пов’язаних із застосуванням санкцій до банку та/або власників істотної участі у банку, ухвалювати рішення про:

  • заборону підсакційній особі (фізичній та/або юридичній особі) набувати або збільшувати істотну участь в банку;
  • відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку (що не визначений системно важливим) або про виведення з ринку системно важливого банку.

Раніше стало відомо, що Національний банк готує зміни до закону, які дозволять націоналізувати "Сенс банк" (колишній "Альфа-банк"), номінальними власниками якого залишаються російські олігархи Міхаіл Фрідман та Пьотр Авен. Це єдиний системно важливий банк, власником якого є росіяни.

Нагадаємо, наприкінці жовтня минулого року президент Володимир Зеленський підписав закон про виведення з ринку системно важливих банків під час воєнного стану. За даними ЗМІ, першим за цим законом може бути націоналізовано український "Альфа-Банк", який з 1 грудня змінив назву на Sense Bank. Однак цей закон передбачав процедуру націоналізації для банків, що належать підсанкційним власникам, якщо такий банк відчуватиме нестачу капіталу, а у "Сенс банку" цього досі не зафіксовано.

Водночас Нацбанк виводить з ринку інші банки підсанкційних росіян: 8 березня Національний банк вирішив ліквідувати "Форвард Банк", який належить підсанкційному російському магнату Рустаму Таріко. 

Крім того, 27 лютого Вищий антикорупційний суд (ВАКС) стягнув у дохід держави 88,89% акцій "Першого інвестиційного банку" (PIN Bank), які належать президенту московського ЦСКА Євгенію Гінеру. 

Коментувати
Сортувати:
Знову повісити борги на бюджет?
показати весь коментар
13.03.2023 15:02 Відповісти
цеж було вже (с)
показати весь коментар
13.03.2023 16:37 Відповісти
Тепер вже точно пи@дець банку.
показати весь коментар
13.03.2023 18:40 Відповісти
И Киевстар заодно!)
показати весь коментар
13.03.2023 21:47 Відповісти
І зробити ще один збитковий та дерев'яний державний банк? А нафіга?
Вам мало Ощаду, Ургазбанку Ексіму та Привату?

Згадайте, який банк системно грабував Кирил Шевченко (Укргазбанк, якшо пам`ять коротка). Те ж саме зараз ЗЕлені роблять з усіма іншими державними банками. Тому вони й збиткові.

Закривайте його нафіг, а активи з клієнтами переводьте/перепродайте в інші банки.
показати весь коментар
13.03.2023 23:42 Відповісти
Нормою для країн ЄС, доречі, є зменшення державної частки, а не збільшення.
показати весь коментар
13.03.2023 23:50 Відповісти
Приват - САМИЙ ПРИБУТКОВИЙ БАНК України (хоча й державний)
https://www.rbc.ua/rus/news/reyting-bankiv-********-hto-otrimav-naybilshe-1676101918.html Рейтинг банків України
показати весь коментар
14.03.2023 07:14 Відповісти