1617 відвідувачів онлайн
329 0

Twitter під керівництвом Маска: Meta вивчає можливість створення соцмережі-конкурента

meta

Материнська компанія Facebook – Meta – вивчає можливість створення нової автономної платформи для обміну текстовими оновленнями, що може стати найвідомішим новим претендентом на конкуренцію із соцмережею Twitter, яка зазнає невдачі під керівництвом Ілона Маска.

"Ми вважаємо, що є можливість створити окремий простір, де творці та громадські діячі зможуть своєчасно ділитися новинами про свої інтереси", – сказав представник Meta в заяві для CNN, що, по суті, описувало місію Twitter без назви платформи.

Платформа буде децентралізованою, тобто користувачі зможуть нібито створювати різні сервери або спільноти, кожна зі своїми правилами, а не одну центральну платформу, контрольовану Meta. Концепція схожа на Reddit або Discord, але відрізняється від роботи інших платформ Meta.

Якби нова платформа Meta була децентралізованою, це могло б дозволити третім сторонам створювати додатки та функції на платформі, потенційно надаючи користувачам більше можливостей, які може створити сама Meta.

Робота під кодовою назвою P92 знаходиться на ранніх стадіях і очолюється главою Instagram Адамом Моссері.

Кілька платформ-початківців останніми місяцями намагалися отримати вигоду від того, що Twitter бореться з частими збоями, поверненням суперечливих користувачів і падінням потоку рекламодавців. Багато з них мали ранній стрибок користувачів після того, як Маск поглинув Twitter, але відтоді їм важко було отримати широке розповсюдження.

Mastodon, децентралізована соціальна мережа, яка була запущена в 2016 році, збільшила свою базу користувачів з 300 тис. користувачів до понад 2,5 млн за кілька тижнів після того, як Маск завершив придбання Twitter наприкінці жовтня. Але його зростання сповільнилося в останні місяці, частково через те, що користувачів не влаштовує менш простий і зручний характер децентралізованої платформи.

Раніше повідомлялося, що компанія Twitter Inc. зіткнулася зі зростаючим списком претензій про те, що вона не оплатила свої рахунки, після того, як Ілон Маск очолив компанію.

Як повідомлялося, Маск купив Twitter у жовтні 2022 року за $44 млрд. Відтоді він звільнив приблизно 5 тис. із 7,5 тис. співробітників Twitter і встановив "жорстке" робоче середовище для тих, хто залишився.

У грудні Маск запустив опитування серед користувачів соціальної мережі із питанням, чи варто йому піти з посади керівника. 57,5% виступили за те, щоб Маск пішов із посади глави Twitter.

Коментувати
Сортувати: