Росії не вдається відновити випуск біометричних паспортів через нестачу чіпів

Російське підприємство з виготовлення документів "Гознак" було змушене спростовувати повідомлення ЗМІ про відновлення випуску закордонних біометричних паспортів, розрахованих на 10 років.
У пресслужбі російського держпідприємства визнали, що відновити виробництво паспортів у звичайному режимі поки що неможливо через брак чіпів, пише російська редакція Forbes.
"Говорити про ритмічність постачання комплектуючих і, відповідно, виробництва таких паспортів у звичайному режимі поки що передчасно", – повідомила пресслужба підприємства.
"Гознак" зазначив, що про поновлення прийому заявок на отримання закордонних паспортів нового зразка повідомить МВС. А поки що підприємство займається виготовленням та персоналізацією закордонних паспортів з електронним носієм інформації "за отриманими раніше заявками".
Своєю чергою у пресслужбі російського виробника мікросхем "Мікрон" запевнили, що підприємство виробляє та постачає чіпи для закордонних паспортів за графіком, однак попит перевищує можливості виробництва в рази.
Раніше російські Telegram-канали повідомили, що випуск біометричних закордонних паспортів відновився у стандартному режимі. Але через велику кількість необроблених заявок термін отримання документів може бути довшим, ніж зазвичай.
Як повідомлялося, прийом заявок на видачу біометричних закордонних паспортів у Росії припинили на початку лютого. "Гознак" пояснював це підвищеним попитом, через який збільшилася потреба у мікросхемах, що вбудовуються у документ.
У "Гознаку" тоді запевняли, що російський виробник мікросхем "Мікрон" "здійснює переналаштування обладнання та оптимізує технологічні процеси", щоб задовольнити зростання попиту, а видача закордонних паспортів у звичайному режимі відновиться протягом місяця.
Своєю чергою у "Мікроні" тоді не змогли сказати, скільки часу займе "переналаштування техпроцесу", оскільки значно зріс попит на всю продукцію підприємства.
За даними російського МВС, у 2022 році було видано понад 5,4 млн закордонних паспортів – на 40% більше, ніж роком раніше (3,9 млн). Це рекордний показник як мінімум з 2014 року, коли росіяни отримали 7,45 млн документів.