890 відвідувачів онлайн
4 433 23

За вибухами на "Північних потоках" стоїть український приватний спонсор, західна розвідка не розкриває його імені, – The Times

північний

Західним розвідувальним колам упродовж місяців було відоме ім’я українця – приватного спонсора, який нібито профінансував диверсію на російських газогонах "Північний потік" та "Північний потік-2".

Утім, як пише The Times, його ім’я свідомо вирішили не розкривати, щоб захистити Україну, передає "Європейська правда".

Видання зазначає, що вже через тиждень після вибухів на газопроводах співробітники неназваної скандинавської делегації в Брюсселі отримали розвідувальну інформацію про те, що за підривами стоять не американці, росіяни чи поляки, а приватна ініціатива з України. Дипломатам повідомили, що ця інформація не буде оприлюднена.

Водночас, наголошують журналісти, ім'я приватного спонсора диверсії-українця, якого не називають, не пов'язане з урядом президента Зеленського.

Ось як видання пояснює, чому ім’я українського спонсора вирішили приховати:

"Судячи з усього, посадовці НАТО хотіли вберегти Україну від публічної сварки з Німеччиною, яка тягла час з постачанням життєво важливої військової допомоги, включаючи танки Leopard 2 та системи ППО IRIS-T. Це цілком справедливо – вони, мабуть, знали, хто несе відповідальність, раніше від адміністрації президента чи міністерства оборони у Києві, які були приголомшені доповіддю та затято заперечують свою причетність", – йдеться у публікації.

Газета відзначає, що "впливова фігура", яка профінансувала операцію, не мала наміру зміцнювати позиції критиків німецького постачання зброї, які тиснуть на уряд Шольца.

Складна операція включала залучення яхти, елітних водолазів, підроблених паспортів та закупівлю зарядів кумулятивної вибухівки, доступних тільки для газової та нафтової промисловості за спеціальною ліцензією та за великі гроші.

"Його ім'я обов'язково випливе, особливо якщо врахувати, що він залишив своєрідну візитівку", – резюмує видання.

Раніше The New York Times опублікувало статтю з посиланням на джерела та дані розвідки, які схильні вважати, що за вибухом газопроводів "Північні потоки" у Балтійському морі стоять неурядові групи, до яких могли входити росіяни та українці.

А за даними німецьких ЗМІ, слідство в Німеччині встановило судно, яке використовувалось для здійснення диверсії на російських газогонах, і вважає, що воно так чи інакше пов’язане з Україною.

При цьому радник очільника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Україна не причетна до вибухів на російських газопроводах "Північний потік" та не має інформації про якихось проукраїнських агентів, які могли це зробити.

Топ коментарі
+17
показати весь коментар
08.03.2023 12:28
+9
https://t.me/voinasordoy/1021 Сергій Ауслендер , воєний журналіст з Ізраїлю:

"Версия с украинскими диверсантами, которые взорвали «Северные потоки», конечно, совершенно бессмысленная. При всем моем уважении к украинским силам специальных операций, провернуть диверсию такого уровня сложности под силу считанным странам на планете. Буквально двум--трем. Ее только репетировать надо несколько месяцев, иметь подготовленных боевых пловцов, специальные средства. Поэтому, если принять версию о внешнем подрыве, исполнителей нужно искать либо в Калифорнии, либо в Вирджинии, там, где находятся базы SEAL. И не забывайте, что это произошло в таком районе, где каждый сантиметр акватории просматривается и прослушивается.
Впрочем, я уже писал - если взрыв был изнутри, то взорвали сами. Для этого есть специальное оборудование - этакие беспилотники для обследования труб изнутри - PIG (Pipeline Inspection Gauge). В России их называют «чушки». Никто доступа к трубам не имел кроме Газпрома, «чушки» в его распоряжении.
А кому выгодно? Ну вот «Газпрому» и выгодно - из-за какого-то взрыва появился форс-мажор. И не надо платить неустойку европейским потребителям за то, что не поставили им газ. Тем более, когда это можно свалить на «украинских диверсантов»".
показати весь коментар
08.03.2023 12:58
+7
"він залишив своєрідну візитівку..." =)Яроша наверное?
показати весь коментар
08.03.2023 12:17
Коментувати
Сортувати:
"він залишив своєрідну візитівку..." =)Яроша наверное?
показати весь коментар
08.03.2023 12:17 Відповісти
показати весь коментар
08.03.2023 12:28 Відповісти
так ти ж проти олігархів! А тут Пороха рекламуєш...
показати весь коментар
08.03.2023 12:35 Відповісти
це не реклама, це вєщдок)))
показати весь коментар
08.03.2023 18:58 Відповісти
показати весь коментар
08.03.2023 19:07 Відповісти
За взрывами стоят 2 брата-акробата.
показати весь коментар
08.03.2023 12:47 Відповісти
А це весело. Хоча це точно не ми - це рф на зло всім вирішила відморозити вуха.

Хоча у нас в Україні справді всі успішні атаки на рф є приватними ініціативами.

Ті ж морські дрони це теж була приватна ініціатива і вона була успішна. Тепер коли їх взяла держава під свій контроль - тишина.

І бавовна в різних містах росії теж приватна, бо її роблять приватні компанії гроші для яких збирають волонтери та різні шоумени. Той же Стерненко і куплені ним дрони це ж не державна ініціатива.
показати весь коментар
08.03.2023 12:51 Відповісти
показати весь коментар
08.03.2023 12:58 Відповісти
Все это интересно

Только зачем тогда оставили 1 ветку СП2 нетронутой?
показати весь коментар
08.03.2023 13:06 Відповісти
простіше простого...
хочете газу? ось труба. одна ціла. тільки це труба СП2, тому вводьте в експлуатацію... і сосіть... газ...
а там дивись і СП1 відремонтуємо...
показати весь коментар
08.03.2023 14:42 Відповісти
Бєня?
Хвірташ?
Яник?
показати весь коментар
08.03.2023 13:00 Відповісти
а якщо Коболєв? на преміальні...
показати весь коментар
08.03.2023 14:43 Відповісти
співробітники неназваної скандинавської делегації в Брюсселі отримали розвідувальну інформацію про те
назва делегації Odnäbabka skäzalla
показати весь коментар
08.03.2023 13:30 Відповісти
Неужели рос.пропаганда и тут победила здравый смысл и правдивую информацию?
показати весь коментар
08.03.2023 13:40 Відповісти
+ манімані
показати весь коментар
08.03.2023 19:00 Відповісти
То була Ксюша Манекен - відзнаки просто так не дають.
показати весь коментар
08.03.2023 14:18 Відповісти
Недарма всіх соцдеків Валодька Ульянов називав корисними ідіотами - проплатили і вони галдять. Сама рашка посилається саме на них.
показати весь коментар
08.03.2023 14:34 Відповісти
показати весь коментар
08.03.2023 18:39 Відповісти
Ці проплачені московитами західні "незалежні ЗМІ" вже ЗАІПАЛИ!!! Що, ПОТВОРИ, які вважають себе "журналістами", гроші "не пахнуть"?! ПОТВОРИ, БЛД!!!
показати весь коментар
08.03.2023 19:42 Відповісти
Єдиним олігархом, який жодним чином не повязаний з Гнусавим є, звичайно ж, Порох. Один історичний факт. В квітні 1943 року спецагент 4 управління НКВД Кузнецов убив в Ровно суддю СС. "випадково" з його кишені випало портмоне з списком Рівненського проводу ОУН і листами. Німці негайно розстріляли всіх "по списку" і 500 заручників,все по наказу Морок і туман. У відповідь ОУН знищило всі явки та маяки Медведєва із Сарненських лісів до Рівного, що змусило його перебазуватись в Ківерцівські ліси. Потім знищили самого спецагента та його помічників -кацапа Белова, поляка Камінського. А в серпні 1944 року стратили "ескортниць" Кузнецова -польку Лісовську та фольксдойче Довгер. Після цього вбивства усі інші підпільники негайно були вивезені з Рівного, повернулись тільки в кінці 50. Використовувати візиткту Яроша вже не модно, то вирішили посилити статус. А те, що ОПа пронизана агентурою лаптів, нічого дивного в цьому немає. Зараз будуть знову дригати ногами.
показати весь коментар
09.03.2023 00:39 Відповісти
Єдиним олігархом, який жодним чином не повязаний з Гнусавим є, звичайно ж, Порох.
НУ ЧОМУ Ж..

НЕ ПОВ"ЯЗАНІ З НИМ ТАКОЖ
Бернар Арно (74 роки, Франція) Статки: $211 млрд ...Ілон Маск (51 рік, США) Статки: $180 млрд ...Джефф Безос (59 років, США) ...Ларрі Еллісон (78 років, США) ...Воррен Баффет (92 роки, США) ...Білл Гейтс (67 років, США) ...Майкл Блумберг (81 рік, США) ...Карлос Слім Хелу (83 роки, Мексика)...
показати весь коментар
13.06.2023 22:07 Відповісти
Газета відзначає, що "впливова фігура", яка профінансувала операцію, не мала наміру зміцнювати позиції критиків німецького постачання зброї, які тиснуть на уряд Шольца.

Складна операція включала залучення яхти, елітних водолазів, підроблених паспортів та закупівлю зарядів кумулятивної вибухівки, доступних тільки для газової та нафтової промисловості за спеціальною ліцензією та за великі гроші.
ХТОСЬ У ЦЮ ...УЙНЮ ВІРИТЬ?
показати весь коментар
13.06.2023 22:02 Відповісти