Сьогодні SpaceX Ілона Маска виведе на орбіту створений українськими вченими наносупутник

У вівторок, 3 січня, у США відбудеться запуск ракети-носія Falcon-9 компанії SpaceX, яка виведе на орбіту Землі черговий український наносупутник PolyITAN-HP-30, створений до 30-річчя Незалежності України.
Старт ракети-носія має відбутися о 16:56 за київським часом, повідомляє Міністерство освіти і науки України.
Наносупутник PolyITAN-HP-30 створили науковці НТУ "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" за бюджетні кошти.
"Доправлення наносупутника PolyITAN-HP-30 у США для виведення його на орбіту Землі стало можливим завдяки спонсорській допомозі компанії "Боїнг Україна", підтримці Технічного університету Делфт (Нідерланди), спінофф-компанія якого взяла на себе фінансування та технічне забезпечення виведення космічного апарату в космос", – зазначається у повідомленні.
Очікується, що після виведення на заплановану орбіту наносупутник забезпечить реалізацію наукового експерименту з дослідження ефективності функціонування теплових труб (heat pipes) різних конструкцій як основного елемента систем термостабілізації космічних апаратів.
Загалом в межах місії Transporter 6 з Мису Канаверал ракетою Falcon-9 компанії SpaceX виведе на орбіту 114 одиниць корисного навантаження.
Як повідомлялося, 13 січня 2022 року Ракета Falcon 9 американської компанії SpaceX вивела на орбіту український супутник "Січ-2-30".
За наявними даними, супутник має далекі від сучасних характеристики, проте ініціатором його запуску ракетою компанії Ілона Маска був президент Володимир Зеленський. Сам запуск коштував держбюджету близько $2 млн.
Про встановлення зв'язку з супутником після його запуску на орбіту особисто повідомив Володимир Зеленський. Однак згодом у КБ "Південне", яке є розробником супутника, визнали, що з ним не вдалося встановити стійкий зв'язок. Про подальшу долю супутника не повідомлялося.
"Січ-2-30" – це перший за 11 років власний супутник України на орбіті, за виключенням експерементальних наносупутників, розроблених КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Призначення супутника "Січ-2−30" – моніторинг використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, ліквідація наслідків стихійних лих. При цьому він дасть змогу й отримувати досить якісні дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів тощо.
Слава Ісу ! Я вже думав, що Фалкон виводить один наш нано-супутник.
https://defence-ua.com/people_and_company/suputnik_z_unikalnimi_ukrajinskimi_tehnologijami_z_harkova_vivedeno_na_orbitu_video-5126.html