Експорт російської нафти морем впав на 22% через обмеження цін, – WSJ

На тлі запровадження механізму обмеження цін та ембарго на імпорт до країн ЄС експорт нафти з Росії морським шляхом впав у грудні на 22%.
Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на дані аналітичної компанії Kpler.
Згідно із підрахунками видання, експорт російської нафти морем у грудні зменшився до 2,5 млн барелів на добу.
Аналітик Kpler Метт Сміт зауважив, що запровадження механізму обмеження цін та набуття чинності ембарго на імпорт нафти до ЄС звузили коло покупців російської нафти, однак її досі купують Індія, Китай, Туреччина та Болгарія, які звільнені від санкцій ЄС.
"Зимова погода також вплинула на завантаження російської сирої нафти цього місяця, тому нижчий показник експорту може бути результатом слабкого попиту в Китаї та поганих погодних умов", – додав аналітик.
Нагадаємо, країни "Великої сімки" (G7), а також Австралія і низка інших країн з 5 грудня запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні $60 за барель.
Агентство Bloomberg підрахувало, що за перший тиждень після початку дії механізму обмеження цін експорт нафти з РФ впав на 54%. При цьому ще до запровадження обмеження цін ціна нафти Urals знизилася до приблизно $43 за барель до початку грудня.
Аналітики зазначали, що вартість російської Urals знижується через втрату європейських ринків, зростаючих ставок на її перевезення та зменшення кількості можливих покупців. До того ж нижча ціна на енергоносій необхідна конкуренції на ринках Азії.