1693 відвідувача онлайн
4 686 19

Голова Мінфіну розкритикував податкову реформу від заступника Єрмака

марченко,мінфін

Передбачене ініційованою заступником Офісу президента Ростиславом Шурмою зниження податків має передбачати компенсатори випадаючих доходів держбюджету і може бути вигідним окремим представникам бізнесу, натомість постраждати внаслідок цього можуть інші категорії громадян.

Про це міністр фінансів Сергій Марченко заявив у інтерв`ю РБК-Україна, коментуючи ініціативу щодо прведення такої податкової реформи.

"Перед запровадженням будь-яких змін потрібно оцінити їхні наслідки. І потім вже приймати рішення, чи здійснювати ці реформи, чи ні. Якщо реформи адекватні і спрямовані на покращення суспільного життя і блага в цілому всього суспільства України, а не конкретних бізнесів чи конкретних громадян, вони мають право на існування", – сказав Марченко.

"Але якщо ці реформи передбачають формування популярної суспільної думки та підтримки, незважаючи на ціну питання для іншої категорії громадян, то у мене на такі пропозиції є власна думка. Вона формується моїм мандатом як міністра фінансів", – наголосив голова Мінфіну.

Він додав, що без компенсаторів зменшення податків не підтримає Міжнародний валютний фонд (МВФ).

"Податкова реформа зі зниженням ставок зараз матиме негативні наслідки. Наслідки очевидні для нас, і досвід інших країн показує, що цього краще не робити. Якщо хтось думає, що у нас є якісь унікальні експертизи або наша економіка якась суперунікальна, або деякі податкові експерти та макроекономісти мають якісь візіонерські рішення, то я хочу застерегти всіх від такого роду думок", – наголосив Марченко.

Міністр навів приклад зниження ставки ЄСВ вдвічі у 2015 році, що не призвело ані до детінізації зайнятості, ані до розвитку бізнесу.

"Це призводило лише до падіння доходів бюджету, ніякої детенізації не відбувалося, ніякого розвитку бізнесу не відбувалося. А я б краще волів спілкуватися з пропозиціями, які б формували розвиткові речі. Яким чином зробити так, щоб ролі держави в діяльності бізнесу було менше", – сказав Марченко.

Водночас він не виключив, що після завершення війни Україні навпаки – доведеться підвищувати податки.

"Може скластися ситуація, що післявоєнній Україні буде потрібна абсолютно протилежна реформа ніж та, яку широко обговорюють зараз. І я не впевнений, що ми зараз будемо готові про це говорити. Тому що я не знаю, яку післявоєнну країну ми отримаємо, умовно кажучи, скільки власного ресурсу у нас при цьому буде, щоб країна жила і розвивалася", – додав голова Мінфіну.

Як повідомлялося, раніше заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма заявив, що в ОП обговорюється проєкт податкової реформи, який передбачатиме єдину ставку податку на прибуток, доходи фізосіб та додану вартість на рівні 10%. За його словами, разом із такими змінами передбачається майже повне скасування всіх пільг, посилення відповідальності за порушення податкового законодавства та доступ Податкової служби до інформації про банківські рахунки для запобігання ухиленню від сплати податків.

Водночас голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев виступив проти озвученої Шурмою ідеї зниження податків, а Міністерство фінансів зазначало, що не має інформації про розрахунки, які лягли у основу анонсованої Офісом президента податкової реформи.

Топ коментарі
+4
Податки потрібно відмінити! Держбюджет хай наповнюється збором данини за користування землею та надрами....чиновників всіх в утиль, війна показала їх малоефективність і зрадництво
показати весь коментар
28.12.2022 20:08
+4
Шизофреник, не лізь туди, де не нуль, а мінус. МВФ та донори, які із ним співпрацюють, фінансують вже зараз третину видатків бюджету України. Війна буде продовжіватися, внутрішні доходи, будуть ще більше падати. Доля МВФ та донорів буде зростати. Без МВФ тобі навіть зеленьку для лікування голови безкоштовно видавати не будуть.
показати весь коментар
28.12.2022 21:41
+3
шурма гетманцев марченко - один тупее второго, Одно радует, что эти гандоны не влияют на плательщиков налогов ЕС и США которые нам помогают и фактичести финансируют армию!!!
показати весь коментар
28.12.2022 21:25
Коментувати
Сортувати:
Сміятися чи реготати...перед нами гра "поганий"-"хороши" "реформатор")))

Чому?

В рамках анонсованої заступником голови Офісу президента Ростиславом Шурмою податкової реформи обговорюється можливість запровадження додаткового податку на зняття готівки. Джерело: https://biz.censor.net/n3389377 Ну, той самий шурмою, що "податкову реформу" придумав типа.

МВФ дозволив Нацбанку провести емісію гривні ще на 50 мільярдів у разі потреби Джерело: https://biz.censor.net/n3388902 Це про справжні пріорітети "реформаторів"))

Кабмін пообіцяв МВФ відновити податкові перевірки бізнесу і скасувати низку пільг Джерело: https://biz.censor.net/n3388602 А це реальність подальшого "обілечування" аля гетманцев.

Тай взагалі, від коли гетманцев такий "сміливий реформатор" став?))
показати весь коментар
28.12.2022 19:53 Відповісти
Можна тільки уявити, як в наперстки "реформатори" грають із МВФ та іншими...
показати весь коментар
28.12.2022 19:55 Відповісти
В МВФ такі ж наперсточники
показати весь коментар
29.12.2022 09:03 Відповісти
w- Може скластися ситуація, що післявоєнній Україні буде потрібна абсолютно протилежна реформа ніж та, яку широко обговорюють зараз. І я не впевнений, що ми зараз будемо готові про це говорити. (про підвищення податків...)

Така ситуація може скластися, якщо "реформатори" не будуть мати доступу до програми "Відбудови України" донорами - ЕС, США, Британії тощо Обкладання інветицій податками.

Думається, Донори просто в захваті від розмаху "реформаторів"))
показати весь коментар
28.12.2022 20:06 Відповісти
Податки потрібно відмінити! Держбюджет хай наповнюється збором данини за користування землею та надрами....чиновників всіх в утиль, війна показала їх малоефективність і зрадництво
показати весь коментар
28.12.2022 20:08 Відповісти
и за счет доходов и налогов от работы госмонополий: Укрпочта, Администрация портов, УЗ и т.д..
показати весь коментар
28.12.2022 20:47 Відповісти
Податки треба зробити автоматичними і прозорими щоб їх платили усі не задумуючись.Пропоную 1відсотковий автоматичний податок з обороту якого досить щоб утримувати чиновницький апарат держави( вираховують банки при будь-якій операції). А для спільного блага суспільства основний податок на землю(ставка залежить від призначення-бізнес або житло або природно-продуктове виробництво) який неможливо буде не сплатити. Інші податки є подвійни оподаткуванням і їх слід відмінити як корупційні. При конкурсному щорічному відборі надрокористувачів отримані внаслідок аукціонів кошти слід спрямовувати в енергонезалежність держави(сонячні панелі і теплові насоси обовязково українського виробництва -газ для опалення слід заборонити).Сферу куріння і алкоголю слід обкладати додатковим 30відсотковим податком.
показати весь коментар
29.12.2022 09:23 Відповісти
шурма гетманцев марченко - один тупее второго, Одно радует, что эти гандоны не влияют на плательщиков налогов ЕС и США которые нам помогают и фактичести финансируют армию!!!
показати весь коментар
28.12.2022 21:25 Відповісти
Одне призвіще Шурма викликає огиду...
показати весь коментар
28.12.2022 21:29 Відповісти
Опять этот киздёж про МВФ Мы под ракетными и другими обстрелами, людям негде работать и нечего есть - а этот чмошник боится что МВФ его наругает!
показати весь коментар
28.12.2022 21:32 Відповісти
Шизофреник, не лізь туди, де не нуль, а мінус. МВФ та донори, які із ним співпрацюють, фінансують вже зараз третину видатків бюджету України. Війна буде продовжіватися, внутрішні доходи, будуть ще більше падати. Доля МВФ та донорів буде зростати. Без МВФ тобі навіть зеленьку для лікування голови безкоштовно видавати не будуть.
показати весь коментар
28.12.2022 21:41 Відповісти
Треба скопіювати єкономічне чудо Сінгапуру. Низькі податки і відсутність корупції, максимально сприятливі закони для розвитку бізнесу. Поки західні партнери не будуть призначати нам прокурорів і суддів корупція в Україні буде кругова і максимальна.
показати весь коментар
28.12.2022 22:28 Відповісти
Це злодій,а не міністр.
показати весь коментар
29.12.2022 00:17 Відповісти
"реформу від заступника Єрмака"

Заступник завхоза реформи робить, а міністр цю )(ерню коментує. Я не помилився?
показати весь коментар
29.12.2022 00:47 Відповісти
Стаття ніпрощо. Що мається на увазі зниженням податку? Якого податку? Є спрощена та загальна система оподаткування. Про що тут 10%? 10% від чого? Відміняється спрощена система та вводиться 10% від прибутку як у загальній 18+1,5+ЄСВ? То це явно не зменшення податків! У загальній системі 18% заміняється на 10%? Від прибутку, як у загальній, чи від доходу, як в спрощеній? Стаття аби зраду напустити на тих, хто податків в житті не платив. На 1 січня не заплановано нічого такого, все по старому, тільки ЄСВ змінюється та Єдиний податок через підвищення мінімалки
показати весь коментар
29.12.2022 08:52 Відповісти
Звільніть з армії тих хто заводить валюту в Україну і може платити податки.
показати весь коментар
29.12.2022 09:08 Відповісти
Ролі держави в бізнесу було менше або краще взагалі не було - НЕ БЛОКУЙТЕ ПОДАТКОВІ НАКЛАДНІ !!!
показати весь коментар
29.12.2022 16:04 Відповісти