Голова Мінфіну розкритикував податкову реформу від заступника Єрмака

Передбачене ініційованою заступником Офісу президента Ростиславом Шурмою зниження податків має передбачати компенсатори випадаючих доходів держбюджету і може бути вигідним окремим представникам бізнесу, натомість постраждати внаслідок цього можуть інші категорії громадян.
Про це міністр фінансів Сергій Марченко заявив у інтерв`ю РБК-Україна, коментуючи ініціативу щодо прведення такої податкової реформи.
"Перед запровадженням будь-яких змін потрібно оцінити їхні наслідки. І потім вже приймати рішення, чи здійснювати ці реформи, чи ні. Якщо реформи адекватні і спрямовані на покращення суспільного життя і блага в цілому всього суспільства України, а не конкретних бізнесів чи конкретних громадян, вони мають право на існування", – сказав Марченко.
"Але якщо ці реформи передбачають формування популярної суспільної думки та підтримки, незважаючи на ціну питання для іншої категорії громадян, то у мене на такі пропозиції є власна думка. Вона формується моїм мандатом як міністра фінансів", – наголосив голова Мінфіну.
Він додав, що без компенсаторів зменшення податків не підтримає Міжнародний валютний фонд (МВФ).
"Податкова реформа зі зниженням ставок зараз матиме негативні наслідки. Наслідки очевидні для нас, і досвід інших країн показує, що цього краще не робити. Якщо хтось думає, що у нас є якісь унікальні експертизи або наша економіка якась суперунікальна, або деякі податкові експерти та макроекономісти мають якісь візіонерські рішення, то я хочу застерегти всіх від такого роду думок", – наголосив Марченко.
Міністр навів приклад зниження ставки ЄСВ вдвічі у 2015 році, що не призвело ані до детінізації зайнятості, ані до розвитку бізнесу.
"Це призводило лише до падіння доходів бюджету, ніякої детенізації не відбувалося, ніякого розвитку бізнесу не відбувалося. А я б краще волів спілкуватися з пропозиціями, які б формували розвиткові речі. Яким чином зробити так, щоб ролі держави в діяльності бізнесу було менше", – сказав Марченко.
Водночас він не виключив, що після завершення війни Україні навпаки – доведеться підвищувати податки.
"Може скластися ситуація, що післявоєнній Україні буде потрібна абсолютно протилежна реформа ніж та, яку широко обговорюють зараз. І я не впевнений, що ми зараз будемо готові про це говорити. Тому що я не знаю, яку післявоєнну країну ми отримаємо, умовно кажучи, скільки власного ресурсу у нас при цьому буде, щоб країна жила і розвивалася", – додав голова Мінфіну.
Як повідомлялося, раніше заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма заявив, що в ОП обговорюється проєкт податкової реформи, який передбачатиме єдину ставку податку на прибуток, доходи фізосіб та додану вартість на рівні 10%. За його словами, разом із такими змінами передбачається майже повне скасування всіх пільг, посилення відповідальності за порушення податкового законодавства та доступ Податкової служби до інформації про банківські рахунки для запобігання ухиленню від сплати податків.
Водночас голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев виступив проти озвученої Шурмою ідеї зниження податків, а Міністерство фінансів зазначало, що не має інформації про розрахунки, які лягли у основу анонсованої Офісом президента податкової реформи.
Чому?
В рамках анонсованої заступником голови Офісу президента Ростиславом Шурмою податкової реформи обговорюється можливість запровадження додаткового податку на зняття готівки. Джерело: https://biz.censor.net/n3389377 Ну, той самий шурмою, що "податкову реформу" придумав типа.
МВФ дозволив Нацбанку провести емісію гривні ще на 50 мільярдів у разі потреби Джерело: https://biz.censor.net/n3388902 Це про справжні пріорітети "реформаторів"))
Кабмін пообіцяв МВФ відновити податкові перевірки бізнесу і скасувати низку пільг Джерело: https://biz.censor.net/n3388602 А це реальність подальшого "обілечування" аля гетманцев.
Тай взагалі, від коли гетманцев такий "сміливий реформатор" став?))
Така ситуація може скластися, якщо "реформатори" не будуть мати доступу до програми "Відбудови України" донорами - ЕС, США, Британії тощо Обкладання інветицій податками.
Думається, Донори просто в захваті від розмаху "реформаторів"))
Заступник завхоза реформи робить, а міністр цю )(ерню коментує. Я не помилився?