Регулятор пояснив, чому мобільний зв’язок поступово зникає після відключення світла

Національна комісія з державного регулювання у сферах електронних комунікацій пояснила, чому після вимкнення електроенергії зв’язок зникає поступово.
Про це йдеться у повідомленні регулятора у Facebook.
Після відключення світла мобільний зв'язок кілька годин працює, а доступ до мережі Інтернет працює з позначкою 4G, потім лише 3G та Інтернет 2G EDGE.
"Обладнання з якого складається базова станція мобільного зв'язку не працює без електрики. Коли електрика вимикається, сигнал слабшає, а потім узагалі зникає. Це стосується як Інтернету, так і зв’язку", – пояснюють у Нацкомісії.
Зазначається, що базові станції обладнані резервними джерелами живлення. Це акумуляторні батареї, які автоматично вмикаються, коли припиняється централізоване електроживлення. Вони здатні забезпечувати автономну роботу базової станції від двох до п’яти годин за умови повної зарядки. Якщо батарея витратила заряд, їй потрібен тривалий час для підзарядки.
"Суттєве навантаження на мережу зменшує термін автономної роботи. Зокрема, для забезпечення мобільного інтернету стандарту 4G базові станції використовують більше електроенергії. Тому під час блекаутів мобільні оператори відключають частину обладнання (наприклад окремі частотні діапазони або стандарти), щоб надавати пріоритет голосовим послугам зв’язку", – йдеться у повідомленні.
У Нацкомісії радять у період блекауту користуватися послугами SMS та месенджерів, які поглинають менше ресурсів, ніж мобільний інтернет. Не зловживати передачею даних: фотографії, відео, голосові повідомлення й інший "важкий" контент за таких обставин краще не передавати, краще обмежитися базовим функціоналом.
У випадку втрати зв’язку у мережі вашого оператора можна скористатися послугою національного роумінгу на мережах операторів Vodafone Ukraine, Kyivstar, lifecell та 3mob.
============================
****! а я увесь час думав що вона на темній матерії працює а не на електриці
і власно кажучі нащо? ну посидить нарід без зв"язку, може за свій рахунок (тобто державний) все купе
так і живемо
Зараз реальне використання інтернету впало в рази. Вам платіжки провайдер знизив?
Ото ж! А гроші за ненадані послуги провайдеру капають.
Це як?
А от так!
Порушення прав споживачів через жлобство провайдерів - не хотять купувати акумулятори та генератори
А регулятор байки розповідає про їх важке життя
Я маю на увазі не яка вже йде з 24.02.223, а настоящую, ядерну!
Про неї на другий день від виживших взнаємо?
А по другому нікак!
Мобіли замінили газети, радіо та ТВ.
Пробзділось щось в ЗЄ-льоном королівстві !
як там в Лисого на підтяжках на "стадіон-так-стадіон" було написано?
"По..х..у..й" (всім)
Ти не прав. Йе два способи пiдключити оптичний iннтернет. I якщо у тебе активний а не пассивний оптичний iнтернет, то павербанк у тебе вдома на рутерi не допоможе.
Той оптичний iнтернет що у мiстaх - вiн майе батарейки та павербанки на рутерах мiж домами.
А ось коли кабель иде у село (де зараз живе 60% населення) то на село пiдходить один такий кабель, а з нього живляться пара iнших провайдерiв. I тут, навiть якщо ти даш електрику рутеру вiд павербанку, то ти все одно не отримайеш сигнал тому що на кабелi до села сигнала нема.
Рiшення у встановленнi павербанкiв на кабель що иде до села, або батарея Старлiнкiв на село и потiм роздавати зi Старлинков по хатах по трохи на кожну хату. А ось тут павербанк на рутер допоможе реально!
PS все, тепер можна перестати вводити в оману людей байками про павербанки на рутерах.
PSS цей ваш хвалений GPON - мiй провайдер теж говорить що gPON ( i я лоханувся), але батареi вiн не поставив, i толку з його gPON? (хiба що провайдер и справдi, як вiн каже, зараз екстренно проводить роботи по оснащенню линии акумуляторними батареями). 🔋➖🔋➖🔋➖🔋➖➖💻
Охолонь з двох причин -
1. Де ти ті 60 % населення по селах бачив ? Там як діди з бабами віку доживали -- так нічого і не змінилося , за вийнятком кількох сімей на село та онуків по бабиних хатах ; тих хто до Європи не виїхав. За кордоном п'ята частина жителів України нині ((
2. Скільки сіл під"єднано у мережу оптикою ? Сотня на Київщині ?(( Зазвичай провайдери місцеві чіпляють десь на вишці тарілку і від неї по селу тягнуть кабель , ось і вся цивілізація (( До того що ти написав нам ще довго потіти доведеться (( Ну а по містах - ти сам погодився ((
відмінити деякі ліцензії наприклад)
і ще, Слава, ЕМІ виводить з ладу всю електроніку тільки в кіно)
і я б можливо навіть цим зайнявся, але не в Україні, точно не в зеленій
Так само зникає дротовий звязок укртелекому.
Я телефон спеціально на випадок війни тримав. Виявилось- всі радянські генератори, що були на випадок війни, давно спиж..ні. Радіоточок теж давно немає.
Те що у нас зараз- результат хазяйнування за 30 років.
Хижаки в лісі на здорового кабана не нападають))
Очень рекомендую некоторым людям. Генератор (не важно дизель/бензин)
1) Требует постоянной заправки ГСМ
2) Требует обслуживания
3) Требует присмотра (высокая степень возгорания при технической неисправности)
4) Многие вышки расположены на крышках домов или других зданий, а значит:
а) невозможность установки
б) высокая шумность
5) Цена. И тут дело не сколько в закупке (а за расходы компании в конечном счете всегда платить потребитель), а в том, что появится много желающих их скомуниздить, т.к. многие вышки находятся довольно в безлюдных местах, а спрос и цена рождают низменные желания.
"зв'язок це найприорітетніша галузь" Кому это действительно необходимо связь имеет. А посмотреть порнохаб можно и позже.
Шумить йому...вийшов на роботу - сиди та слухай!! І заправляй!! Дитячий садок закінчився 24 лютого, як що ти не помітив.
Потреби людей тобі "ні прічом"?!! Сидіти без світла, води, тепла та щей без зв'язку по твоєму це добре?! Ну раз так, то зніми вже ті нікчемні аварійні акумулятори, раз тобі похрену на людей.
Зв'язок це і є потреби. Господи, кого тільки сюди не приносить. Біжи до фізички, може вона тобі розтлумачить що без зв'язку людина не отримує ні інформації про графіки відключень ні про пункти обігріву нв про ситуацію взагалі?!! Може в кого з рідних щось трапилось і потрібна допомога - але ні- умнік Артурчік вирішив що то не суттєво.
Зроби послугу - не пиши дурниць більше. Мабуть коли фізичка давала пораду в тебе в голові свистів вітер.
Итак. Для тех, кто в танке.
Забиваем в Гугл "сколько в Украине базовых станций", получаем ответ "более 20 тыс". Простая математика показывает, что необходимо закупить более 20 тыс генераторов. Произвести их монтаж. Привлечь более 20 тыс сотрудников на их обслуживание. Этим людям нужно платить зарплату. Бегать с канистрой в руках они не будут. А значит необходимо обеспечить их транспортом. Который тоже требует закупки ГСМ и их технического обслуживания. Я понятия не имею сколько потребляет базовая станция, но явно мощности бытового генератора на 2кв. будет не достаточно. Бытовой генератор потребляет около 1.5л топлива в час. Значит более мощный будет хавать не менее 3-х литров, т.е. нуждаться в ежедневной заправке. Генераторы помимо заправки необходимо обслуживать. Периодически по работо-часам чистить и менять фильтры, заменять акб, т.к. для автономной работы они должны быть оборудованы системой автоматического пуска, т.е. своим стартером и пусковой АКБ, менять свечи и ремонтировать вышедшие из строя. Такой генератор два мужика не поднимут, должна быть спец техника. Многие станции расположены на крышах домов, т.е. обслуживающий персонал должен будет туда лазить, а жители верхних этажей кайфовать от постоянного шума и дышать выхлопными газами. Сотрудники будут выгребать на заправках топлива, которое во многих регионах и так дефицит. Многие станции расположены на водонапорных башнях, антенных мачтах и прочих сложных конструкциях, где если и чудом удастся установить генератор, то добираться до него нужно будет чуть ли не используя альпинистское снаряжение. Свет сейчас выключают примерно по графику 6 на 3. Т.е. обычных аварийных АКБ хватает почти на весь срок отключения. Иногда они сдыхают примерно за час до возобновления подачи электричества.
Для экстренного оповещения никто не отменял телевизор и радио, а посмотреть тупые видосики на Тик-ток или фотки голых баб можно и потерпеть.
"Сидіти без світла, води, тепла та щей без зв'язку. " Мы сейчас обсуждаем именно связь и именно работу мобильных операторов. Каким боком к этому обсуждению вода и тепло?
"раз тобі похрену на людей." Завтра твой тариф будет с такими раскладами не 200грн. в месяц, а 1200. И ты первый, кто побежит орать на все Иваново - Зрада! Олигархи решили нажиться на бедных украинцах в условии войны!!!
"Господи, кого тільки сюди не приносить." Вот тут согласен. Читаю некоторые комментарии и поражаюсь, какая деревня у людей в голове.
Біля мене тут недалеко є магазин одягу , де працюють одні жінки , так вони з генератором легко справляються самі ,, що там складного - прийшла - натиснула кнопку - світло з'явилось . Потім - прийшла - вимкнула .
Правда , обслуговувати генератор ( залити пального і т.д. ) приходить майстер , раз на день - на два , але це в нього займає , ну нехай десь - півгодини часу .
"Поставить на земле" попробуйте вынести на улицу себе под дом что-то стоимостью в 1-2 тыс. долларов и поставить на земле. Зайдите за угол и считайте до десяти.
"вперше чую що антени мобільного зв'язку встановлюються на напірних баштах"
https://focus.ua/digital/532592-mobilnaya-svyaz-v-ukraine-bolee-3-tysyach-bazovyh-stanciy-uzhe-rabotayut-po-vsey-strane
Що стосується місця їх встановлення , на прикладі того ж магазину - він стоїть у них в захищеній підсобці ( під замком ) , позаду приміщення , нікому не заважає , і самому магазині навіть не чути його торохтіння .
Далі - на верх перти генератора не має потреби, як що ти щось чув про подовжувачі, привіт знову твоїй вчительці.
Так що підхід має бути при аварійній ситуації - як до аварійної ситуації. А не на постійній основі, як для лікарень, коли перехуд має бути автоматичним. І зовсім не обов'язково забезпечувати усі 100% станцій по усіх закутках. Але там де є значні скупчення народу має бути зв'язок. Виникла ситуація, сказали енергетики що це на довго (доба, дві) - виіхала і забеспечила живлення на цей період. Ось про що йдеться. На менше досить і акумуляторів.
А що маємо на Зараз - а те, що Київстар лягає першим!! Водафон та Лайф працюють набагато довше. Так що Київстар мінімум акумуляторну підримку має збільшити.
Ну і звичайно, коли мозгів у гуманітарія не хватає вести розмову, це створіння починає намагатись перевести стрілки у інший бік, обзиваючи опонента кацапом або найманцем міравой закуліси! Ти смішний адепт Бігфарми, тупенький обиватель який возомнив себе спецом у технічних питаннях. Свічки воно буде міняти))) Ага. Поміняй собі клістірну трубку))
Давай углубимся. Я живу за городом. У нас в селе стоит вышка, на которой натыканы антенны всех операторов. Когда пропадает свет, то вырубается и интернет проводной и мобильная связь ПОЛНОСТЬЮ. Оказываешся как в каменном веке. А рядом город, в котором антенн натыкано на каждом углу. И даже при отключении частей микрорайонов, связь есть Давай размыслим. Кому нужнее генератор, мне, где вырубается все село или тебе в город, чтобы"мог вызвать помощь"? И если у меня будет генератор, а у тебя нет, то это уже Зрада?
Какой телевизор? АКБ с авто+инвертор и вот тебе телевизор. Радио - батарейки. (было бы желание). Интернет у меня оптика. Достаточно клеммы с АКБ в роутер и интернет даже при блек ауте. Короче кто тут еще натягивает сову на глобус? Сплошное нытье. В стране война. Сложностей огромное кол-во и подтирать нежную жопку никто никому не будет. Хочешь не просто выжить, а еще и не терять удобства, включай находчивость.
Зливаеш тут ти свої помиї, дорогий."Але там де є значні скупчення народу має бути зв'язок." Не всі точки, а деякі означає як вже казав - критичні.
Зв'язок, це не підтирання жопи, як де які стоматологі уявляють. Ти ще порадь раціями обзавестись.)) Та ще й такими щоб через пів країни діставали))
Стоматологи такі стоматологі))
Ну і для любителя не світити свої "супервиплати" за мобільний зв'язок - тарифний план справа добровільна , жаль тютю , можна відмовитися
Таки зеленський є куміром зенаріду бо точно відібражає їх менталітет)
Причому якщо поставите себе на місце ваших провадерів, то побачите, що абсолютно нема жодного сенсу проводити абонентам власним коштом зв'язок, що буде працювати під час блекаутів. Бо гроші за інтернет ви все одно заплатите, куди ви дінетесь. А канал у провайдера не загружається... І на відміну від електроенергії, за яку ви не платите, поки її нема, ви не можете не платити за відсутність інтернету.
А що стосується всіх мобільних провайдерів - там взагалі пекельнін борошна, бо у кожного з них власниками 50+ відсотків акцій є кацапські бізнесмани. Їм там більше нема жодного сенсу щось робити, окрім здирання 13 оплат на рік замість 12.
найчесніший лайф, але в мене покриття цього оператора погане