1241 відвідувач онлайн
193 0

Імпорт сирої нафти в Китай у листопаді досяг максимуму з початку року

нефть

Імпорт сирої нафти в Китай у листопаді зріс на 12% порівняно з роком раніше до найвищого рівня за 10 місяців, оскільки компанії поповнювали запаси дешевшою нафтою й запускали нові заводи.

Про це повідомляє Reuters, передає enkorr.

Згідно з даними Головного митного управління, найбільший у світі імпортер сирої нафти минулого місяця імпортував 46,74 млн метричних тонн сирої нафти, що еквівалентно 11,37 млн барелів на добу (б/д). Це порівняно з 10,16 млн б/д у жовтні й 10,17 млн б/д у листопаді 2021 року.

Китайські державні нафтопереробники збільшили закупівлі американської сирої нафти, використовуючи переваги арбітражних можливостей, зберігаючи при цьому високий імпорт російської нафти напередодні європейського ембарго 5 грудня і запровадження обмеження цін на нафту.

Минулого місяця незалежні трейдери також перемістили рекордну кількість іранської сирої нафти зі значною знижкою, виданої за нафту, отриману з Малайзії, Оману чи інших країн, згідно з даними системи відстеження танкерів Vortexa Analytics. Збільшення імпорту призвело до зростання запасів сирої нафти на 41 млн барелів протягом місяця/

Зростанню імпорту також сприяв запуск наприкінці жовтня установки з виробництва сирої нафти потужністю 200 тис. б/д на нещодавно побудованому нафтопереробному заводі PetroChina в Гуандуні, тоді як приватна нафтопереробна компанія Shenghong Petrochemical заявила в середині листопада, що відвантажила свою першу партію нафтопродуктів.

Імпорт за перші 11 місяців року склав 460,26 млн метричних тонн, або близько 10,06 млн б/д, що на 1,4% менше, ніж за відповідний період торік.

Дані також показали, що експорт палива досяг 6,14 млн метричних тонн, що є найвищим показником із червня 2021 року, і збільшився з 4,46 млн метричних тонн у жовтні, що показує додаткове звільнення квот Пекіном.

Минулого місяця імпорт природного газу через трубопроводи і як скраплений природний газ досяг максимуму за 10 місяців у 10,32 млн метричних тонн, оскільки на півночі Китаю почався другий місяць опалювального періоду.

Імпорт з початку року був на 9,7% нижчим, ніж рік тому, і становив 99 млн метричних тонн, причому річний імпорт СПГ скоротився вперше з 2006 року, оскільки попит був обмежений різким зростанням світових цін і стагнацією економіки, обтяженою суворими умовами, пов’язаними з COVID-19.

Коментувати
Сортувати: