970 відвідувачів онлайн
251 0

Податкові доходи бюджетів регіонів Росії впали вперше за два роки

рубли

Податкові доходи місцевих бюджетів російських регіонів у жовтні 2022 року знизилися в річному вираженні на 6,6% і виявилися на 94,5 млрд рублів меншими, ніж у жовтні 2021 року.

Про це йдеться у дослідженні аудиторсько-консалтингової мережі FinExpertiza, пише російський Forbes.

Зменшення податкових доходів регіонів РФ у річному вираженні відбулося вперше з січня 2021 року, коли розпочалося відновлення російської економіки після пандемії, зазначається у дослідженні.

При цьому лише в кожному шостому регіоні зростання надходжень до бюджету у жовтні випередило інфляцію.

Найбільше впали податкові доходи бюджету Мурманської області – на 66,7% (13,3 млрд рублів), Красноярського краю – на 61,2% (44,4 млрд рублів) та Хакасії – на 56,7% (2,5 млрд рублів). У деяких регіонах податкові прибутки зросли. Найпомітніше в Інгушетії – на 528% (2,1 млрд рублів), на Сахаліні – на 40,3% (2,8 млрд рублів) і в Пензенській області – на 39,4% (2 млрд рублів).

Сумарні податкові надходження до бюджетів російських регіонів за січень-жовтень на 14,9% перевищують показник аналогічного періоду минулого року, а наповнення федерального бюджету – на 20,4%. Але зростання з початку літа неухильно зменшується, вказують експерти.

Найбільше впали у жовтні надходження до регіональних бюджетів РФ податку на прибуток – на 40,2% рік до року (на 228,5 млрд рублів).

"На відміну від федерального бюджету, куди стікаються нафтогазові доходи, регіони безпосередньо не отримують сировинну ренту. Регіони, в яких базуються великі видобувні підприємства, забирають лише частину доходів з сировини через податок на прибуток та ПДФО", – зауважила голова FinExpertiza Олена Трубнікова.

Вона повідомила, що за підсумками жовтня з 3,26 трлн рублів сукупних податкових зборів регіони залишили собі 40,9% (решта пішла до федерального бюджету), що менше за минулорічний показник 46%.

Аналітики FinExpertiza вважають, що в умовах скорочення доходів від нафти та газу та зниження економічної активності фінансові ресурси держави та більшості регіонів будуть обмежені.

"Центру буде все важче балансувати регіональні бюджети, потреби яких у федеральних грошах у зв'язку з падінням власних доходів і наростаючими витратами зростатимуть", – наголошується в дослідженні.

Як повідомлялося, за підсумками листопада бюджет Росії недорахувався запланованих нафтогазових доходів третій місяць підряд.

З урахуванням падіння інших надходжень до федерального бюджету у жовтні Росія почала витрачати кошти з Фонду національного добробуту (ФНД) на покриття дефіциту бюджету у 2022 році.

Коментувати
Сортувати: