1016 відвідувачів онлайн
1 382 2

"Велика сімка" та Австралія слідом за ЄС запровадили обмеження ціни на російську нафту

нефть,рф,нафта,росія

Після досягнення домовленості між 27 державами-членами Євросоюзу "велика сімка" (G7), а також Австралія (разом – "Коаліція за обмеження ціни") запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні $60 за барель.

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну США.

"Обмеження ціни є важливим інструментом для обмеження доходів, які Росія отримує для фінансування своєї незаконної війни в Україні, а також для забезпечення надійного постачання нафти на світові ринки.

Ця політика особливо важлива для забезпечення постачання нафти до країн з низьким та середнім рівнем доходу, які сильно постраждали від наслідків російської війни", – йдеться у заяві.

Наступного тижня "Коаліція з обмеження ціни" заборонить широкий спектр послуг, включаючи морське страхування та торгове фінансування, пов'язаних з морським транспортуванням сирої російської нафти, якщо покупці не купуватимуть її за ціною нижче $60 за барель.

Імпортери, які купуватимуть російську нафту за ціною, не вищою за верхню межу, матимуть доступ до низки послуг країн коаліції, життєво важливих для торгівлі нафтою.

З 5 лютого 2023 року ця заборона на послуги пошириться на морське транспортування нафтопродуктів російського походження, якщо ці продукти не продаватимуться за ціною або нижче граничної ціни, яка буде оголошена до 5 лютого 2023 року.

Політика обмеження цін спрямована на підтримку поставок російської нафти на світовий ринок при одночасному зменшенні доходів, які Російська Федерація отримує від продажу нафти, особливо у світлі підвищених цін, спричинених війною.

Для досягнення цієї мети ЄС та інші країни, що входять до Коаліції з обмеження цін, розробили верхню межу ціни для підтримки потоку російської нафти за зниженими цінами.

Як повідомлялося, країни Євросоюзу після тривалих дискусій погодилися встановити максимальну ціну на російську нафту на рівні $60 за барель.

Після тривалих переговорів Польщі та країнам Балтії вдалося добитися додаткових умов в рамках механізму обмеження цін на російську нафту, включно із можливістю переглядати ціну кожні два місяці.

Крім того, з 5 грудня набуває чинності ембарго ЄС на переважну більшість імпорту російської нафти, тому гранична ціна буде застосовуватися до покупців за межами регіону.

Коментувати
Сортувати:
Ну це все херня, 60 це дуже багато. Має бути в них сором, довбані ділки.
показати весь коментар
03.12.2022 18:47 Відповісти
60 - велика цифра. Але ще більше лякає, що ціна буде переглядатись.

Може хтось в темі: якщо ринкова взлетить до космосу, то й рашистам піднімуть цю цифру (яка й так велика) ?
показати весь коментар
05.12.2022 09:20 Відповісти