Через російські ракетні удари потреба України у фінансуванні зросте до $5 мільярдів на місяць, – голова МВФ

Руйнування української енергетичної інфраструктури внаслідок ракетних ударів Росії збільшує потреби України у фінансовій допомозі, передусім, напередодні зими.
Про це заявила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, повідомляє Reuters.
За її словами, атаки Росії на цивільну інфраструктуру України збільшили обсяг бюджетної допомоги, яка буде потрібна країні, приблизно на $1 мільярд на місяць до попередніх оцінок у $3-4 мільярди.
Водночас вона висловила впевненість, що міжнародні партнери зможуть надати ці кошти.
Україна не може прожити цей рік без фінансової підтримки", – сказала голова МВФ.
Вона високо оцінила кроки, яких вживає Україна для запровадження чітких механізмів відстеження фінансової допомоги та забезпечення звітності.
Георгієва нагадала, що МВФ вже надав Україні екстрене фінансування на $2,7 мільярда та щойно погодив моніторингову програму, яка відкриє шлях до офіційної програми фінансування.
"Ми в МВФ наполегливо працюємо, щоб мати змогу посилити власну підтримку України… Це руйнівна ситуація з точки зору... доступу до електроенергії, опалення, води. Темно, холодно, страшно через бомбардування", – сказала вона.
Георгієва наголосила, що зараз надзвичайно важливо підтримувати український уряд, оскільки він продовжує керувати економікою, яка все ще працює, незважаючи на війну, і підтримувати стабільне надходження фінансової підтримки.
Як повідомлялося, Міністерство фінансів планує залучити у 2023 році для фінансування дефіциту державного бюджету майже $38 млрд від міжнародних партнерів, зокрема від США, ЄС та МВФ, у тому числі $18 млрд – від США, $15 млрд – від МВФ, ще $4,9 млрд має надійти від ЄС та з інших джерел. Найбільшу суму планується отримати у перші місяці 2023 року – понад $4 млрд на місяць.