Рада схвалила запровадження штрафів за порушення правил поводження з ГМО

Верховна Рада схвалила за основу законопроєкт "Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності у сфері поводження з генетично модифікованими організмами".
За прийняття відповідного урядового законопроєкту №5840 у першому читанні проголосували 280 народних депутати, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.
Метою законопроєкту у пояснювальній записці до вказано "зменшення кількості адміністративних правопорушень, пов’язаних з недотриманням законодавства у сфері поводження з ГМО".
Згідно із пояснювальною запискою, законопроєктом пропонується передбачити адміністративне покарання за порушення законодавства щодо поводження з ГМО, зокрема:
- новою статтею №90-2 КУАП встановлюється адміністративна відповідальність за "Порушення порядку, правил та вимог до поводження з генетично модифікованими організмами при проведенні досліджень та випробувань у відкритій системі". Стаття передбачає покарання у вигляді штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400-5100 грн), а для посадових осіб – від 700 до 1000 мінімумів (11900-17000 грн);
- новою статтею 167-1 КУАП встановлюється адміністративна відповідальність за "Розміщення на ринку генетично модифікованої продукції з порушенням вимог законодавства". Стаття передбачає покарання у вигляді штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400-5100 грн), а для посадових осіб – від 700 до 1000 мінімумів (11900-17000 грн);
- стаття 90-1 КУАП доповнюється покаранням за порушення правил поводження з генетично модифікованими організмами при здійсненні генетично-інженерної діяльності в замкненій системі, також збільшується розмір штрафу за адміністративні правопорушення, передбачені у цій статті.
Як повідомлялося, раніше Верховна Рада схвалила за основу законопроєкт №5839 "Про державне регулювання генетично інженерної діяльності та державний контроль за поводженням з ГМО та генетично модифікованою продукцією для забезпечення продовольчої безпеки".
Проєктом закону пропонується запровадити комплексне врегулювання правових та організаційних засад генетично-інженерної діяльності шляхом здійснення державного нагляду (контролю) за використанням генетично модифікованих організмів і обігом генетично модифікованої продукції.