Суд скасував закриття справи про привласнення газу на 1,4 мільярда компаніями Дубневичів

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) задовольнила апеляційну скаргу прокурора та скасувала рішення суду першої інстанції від 23 серпня, який закрив справу щодо заволодіння колишніми менеджерами ТзОВ "Енергія – Новояворівськ", ТзоВ "Енергія-Новий Розділ" та ТзОВ "Енергія" понад 300 млн кубометрів газу НАК "Нафтогаз України", вартість якого сягає понад 1,4 млрд грн.
Як повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП), суд апеляційної інстанції ухвалив рішення направити справу на новий судовий розгляд.
За даним слідства, впродовж 2013-2015 років підприємства-власники Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ уклали низку угод про закупівлю в НАК "Нафтогаз України" природного газу за пільговою ціною для виробництва теплової енергії населенню, однак виробляли з цього газу електроенергію, яку продали за ринковими цінами.
Як наслідок прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф), а НАК "Нафтогаз України" отримала збитки на загальну суму понад 1,4 млрд гривень.
Підозри у справі отримали колишні директор ТзОВ "Енергія – Новояворівськ", технічний директор ТзоВ "Енергія-Новий Розділ", фінансовий директор цих підприємств та радник директора ТзОВ "Енергія" (якого слідство вважає організатором злочину), їх дії кваліфіковані за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 366 КК України.
Як повідомлялося, власниками Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ були народний депутат Ярослав Дубневич і його брат Богдан, зараз ці ТЕЦ передані в управління "Нафтогазу".
На початку вересня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) також закрив кримінальне провадження за обвинуваченням народного депутата Ярослава Дубневича в організації схеми заволодіння коштами філії "Центр забезпечення виробництва" ПАТ "Укрзалізниця" на загальну суму 93 млн грн.
Нагадаємо, Верховна Рада 31 жовтня 2019 року підтримала подання керівника САП Назара Холодницького, погодженого з генеральним прокурором Русланом Рябошапкою, про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою (арешту) щодо Дубневича.
Вищий антикорупційний суд 2 листопада 2019 року обрав нардепу запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 100 млн грн.
Апеляційна палата ВАКС 7 листопада 2019 року скасувала рішення суду першої інстанції та ухвалила нове, яким до нардепа було застосовано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном на два місяці з альтернативою 90 млн грн застави.
ВАКС 8 листопада того ж року повідомив про внесення застави на Дубневича у повному обсязі.
29 січня 2021 року ВАКС за клопотанням детективів НАБУ заарештував кошти Дубневича – понад $100 тис. та понад 100 тис. євро, вилучених у народного депутата під час обшуків.