Ключові країни Євросоюзу виступають за зниження ліміту ціни на російську нафту до $60, – Bloomberg

Країни Європейського Союзу обговорюють обмеження ціни на російську сиру нафту на рівні $60 за барель, щоб допомогти досягти угоди між членами блоку таG7.
Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела.
Переговори в ЄС щодо рівня обмеження ціни на російську нафту застрягли з минулого тижня. Польща та країни Балтії вимагають ціну, яка чинитиме більший тиск на доходи Москви, стверджуючи, що поточні пропозиції – які впали до $62 – надто щедрі. Греція та інші країни-судноплавці наполягають на вищих цінах.
Незрозуміло, чи всі країни в цих двох групах відкриті для домовленості про 60 доларів, але більшість з них готові, якщо цей рівень буде поєднаний з іншими вимогами, але дискусії все ще тривають.
Нова цифра все одно буде трохи вищою, ніж та, за якою зараз торгуються основні марки російської нафти. Метою обмеження ціни, яке вперше запропонували США на тлі занепокоєння, що санкції ЄС були надто суворими, є збереження надходження російської нафти, щоб уникнути стрибка світових цін, а також обмеження доходів Москви.
Ризик для нафтових ринків полягає в тому, що якщо верхня межа буде встановлена занадто низько, Москва може реалізувати погрозу закрити видобуток, що призведе до зростання світових цін на нафту.
Цифра в $60 ще не була офіційно запропонована і обговорена блоком в цілому. Посли ЄС зустрічалися в середу на регулярно запланованому щотижневому засіданні, але питання про верхню межу не стоїть на офіційному порядку денному. Будь-яка угода на рівні ЄС вимагатиме підтримки всіх країн-членів, а також підтримки G7. Один із співрозмовників сказав, що цифра в $60 вписується в діапазон G7.
Як повідомлялося, 5 грудня набуде чинності заборона ЄС на імпорт російської нафти, а ще за два місяці почне діяти заборона на імпорт російських нафтопродуктів.
Євросоюз в координації з G7 обговорює обмеження ціни на російську нафту. За даними Bloomberg, більшість європейських країн наполягала на обмеженні цін на рівні $65-75 за барель. Однак деякі країни ЄС пропонують встановити нижчу цінову межу. Зокрема, Польща вимагає обмежити ціну для експорту російської нафти на рівні $30 за барель. За даними Politico, запровадження цього рівня підтримують і країни Балтії. Видання зазначало, що вони виступали проти цінової планки вище $60, у тому числі тому, що зараз вона знаходиться майже на тій самій позначці, що й ціна російської нафти Urals.
Водночас 28 листопада ціна на російську нафту сорту Urals впала нижче того рівня, який країни Євросоюзу обговорюють у межах запровадження механізму обмеження цін.