1381 відвідувач онлайн
28 270 8

Навіть якщо держава не поверне "АвтоКрАЗ", то у Жеваго залишаться мільйонні боргові вимоги до нього, – фінансист Волков

волков

Попри відчуження активів "АвтоКрАЗу" у власність держави у зв’язку з військовою необхідністю, у структур олігарха Костянтина Жеваго, який знаходиться у міжнародному розшуку, залишаться до підприємства мільйонні боргові вимоги.

Про це засновник та керуючий партнер групи компаній "Інвестохіллс" Андрій Волков написав у своїй колонці на порталі Головне in UA.

Він зауважив, що всім відомо, що це підприємство належить Жеваго. Однак з формальної точки зору опальний олігарх не є його кінцевим беніфіціаром. При цьому підприємство перебуває у процедурі банкрутства і практично не функціонує вже кілька років.

"І тут виникають одразу два питання. Перше – у кого держава все-таки відчужило підприємство? Є думка, що у Жеваго, але це може виявитись не так. І друге – з якою метою "АвтоКрАЗ" був відчужений: для того, щоб відновити та налагодити випуск продукції чи, знову ж таки, в рамках боротьби з олігархами?", – зазначає Волков.

"Бо якщо ми збираємося виробляти на підприємстві військову продукцію, то треба враховувати, що воно майже зруйноване. І щоб перезапустити виробничий процес потрібні великі інвестиції, кваліфіковані фахівці та ін. Чи є у держави такі можливості? Велике питання. Особливо з огляду на те, що "АвтоКрАЗ" ще й залежить від ряду підприємств-постачальників та партнерів", – наголосив бізнесмен.

Так, за його словами, виробництво на підприємстві неможливо налагодити без "Полтавського автоагрегатного заводу" (ПААЗ), який, на відміну від "АвтоКрАЗу", ніхто не відчужував – він як перебував у власності Костянтина Жеваго, так і продовжує перебувати.

Крім того, існує проблема величезних боргів підприємств олігарха-втікача. Як "АвтоКрАЗ", так і ПААЗ мають борги перед державними банками та структурами самого Жеваго, які викупили права вимоги за ними на торгах у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

"І тепер виникає основне питання. Припустимо, що держава проінвестує у "АвтоКрАЗ" значні кошти та зробить його успішним. Чи не доведеться їй через кілька років повертати його назад власнику? Якщо так, то він отримає справжній подарунок – діюче прибуткове підприємство без жодних інвестицій зі своєї сторони. Проте, якщо навіть припустити, що повертати держава нічого не збирається, то у Жеваго, а радше у структур, що з ним пов’язані, залишаються боргові вимоги на десятки мільйонів доларів, які він обов’язково пред’явить підприємству після закінчення війни та відновлення його виробництва. Тобто, вже з працюючого підприємства багатій може забрати суму грошей, набагато більшу, ніж воно коштує зараз", – пояснив свої побоювання Волков.

Як повідомлялося, на початку листопада на виконання рішення Ставки Верховного Головнокомандувача та у зв'язку з військовою необхідністю було прийнято рішення про відчуження у власність держави активів стратегічно важливих підприємств України, серед яких: "Мотор Січ", "Запоріжтрансформатор", "АвтоКрАЗ", "Укрнафта" та "Укртатнафта".

Вилучені активи набули статусу військового майна, а їх управління передали Міністерству оборони України.

Коментувати
Сортувати:
яка чудова перспектива...
показати весь коментар
17.11.2022 15:51 Відповісти
Краз це має бути мотор Камінгс та коробка Алісон, а такі агрегати дохтур Жеваго ніколи не робив і не зробить. А судитись буде - нехай юристи тренуються. Он в Росії Караулов показував, як Толя рижий побудував домішко, вроді позичив гроші своєму тренеру, і з 17 року хоче забрати позику шляхом визнання права на майно. А воно вартує в 4 рази більше ніж сума позики, і суд тупцює.
показати весь коментар
17.11.2022 16:04 Відповісти
https://www.epravda.com.ua/publications/2022/11/8/693566/ 6 листопада відбулося відчуження активів, серед яких - "Мотор Січ", "Запоріжтрансформатор", "АвтоКрАЗ", "Укрнафта", "Укртатнафта".

https://www.epravda.com.ua/publications/2022/11/8/693566/ Вилучені активи набули статусу військового майна. Їх управління передано Міноборони. Після завершення воєнного стану ці активи можуть бути повернуті власникам або відповідно відшкодована їх вартість", - зачитав Данілов.
🤣
ЄДИНА ПРОБЛЕМА - ВСІ ЦІ ПІДПРИЄМСТВА ТАК ЧИ ІНАКШЕ МАЮТЬ БОРГИ ПЕРЕД БАНКАМИ УКРАЇНИ ,ТЕПЕР ЇХ СПЛАЧУВАТИ ПОВИННА ДЕРЖАВА ЗА РАХУНОК
ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ
, після військового стану підприємства повернуть власникам
вже без боргів 🤓
показати весь коментар
17.11.2022 16:24 Відповісти
Вредители и враги Украины .................
показати весь коментар
17.11.2022 16:33 Відповісти
Расстрелять..........
показати весь коментар
17.11.2022 16:36 Відповісти
проте, є маленьке громадське але....
показати весь коментар
17.11.2022 17:05 Відповісти
Якщо все сказане правда,то Живаго заплатив великі гроші,щоб його підприємство "відчужили"...Віддав державі руїни,а вимагати буде компенсаціі як за ціле...А там відкат певним чиновникам і чергова воша п"є з бюджету.Схема накатана коломоєм...
показати весь коментар
17.11.2022 17:42 Відповісти
Если бы только КРАЗ. Вон Зеленский подрядился за счет бюджета отстроить Кременчугский НПЗ, а потом новенький вернуть Коломойскому. Это не говоря о том, что Коломойский десятилетиями создавал долги Укрнафты перед своими структурами. Каждую заправку оценивал в 10 раз выше рынка и продавал на Укрнафту, не расплачиваясь, а просто вешая долг. И даже если государство не вернет взад( что в принципе невозможно, т.к суды присудят Бене все вернуть), то тогда придется вернуть долгов Бене на сумму несколько ярдов долларов.
показати весь коментар
17.11.2022 19:51 Відповісти