1217 відвідувачів онлайн
1 858 7

У США успішно запустили українсько-американську ракету Antares. ВIДЕО

ракета,антарес

У понеділок, 7 листопада, о 12:32 за київським часом із Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія, США) відбувся пуск ракети-носія середнього класу "Антарес".

Як повідомляє Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України, ракета вивела на орбіту автоматичний вантажний транспортний корабель Cygnus із 3729 кг корисного вантажу NASA для Міжнародної космічної станції (МКС). 

У міністерстві нагадали, що ракета-носій "Антарес" складається з двох ступенів. Основну конструкцію першого ступеня розробило ДП "КБ "Південне" та виготовило ДП "ВО ПМЗ" у кооперації з українськими підприємствами "Хартрон-АРКОС" (Харків), "Київприлад" (Київ), "Хартрон-ЮКОМ" (Запоріжжя), ТОВ "ЧеЗаРа Телеметрія", "Рапід" (Чернігів) та iншими на замовлення корпорації Northrop Grumman (США).

"Підготовку PH "Антарес", її випробування та пуск проведено за участю фахівців ДП "КБ "Південне", ДП "ВО ПМЗ" та НВО "Хартрон-АРКОС". На ДП "КБ "Південне" фахівці підприємства в режимі реального часу здійснювали технічну підтримку пуску, приймання та оброблення телеметричної інформації і, як наслідок, у повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності", – зазначається у повідомленні.

We have liftoff! 🚀

The S.S. Sally Ride spacecraft, named after the first American woman in space, has launched from @NASA_Wallops at 5:32am ET (1032 UTC). #CRS18 pic.twitter.com/jNWpne9aPJ

— NASA (@NASA) November 7, 2022

Загалом, у рамках програми "Антарес" українська сторона виконала весь комплекс робіт з проєктування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня для ракети-носія.

Космічний корабель Cygnus місії NG-18 отримав ім’я на честь Саллі Райд (1951-2012), першої американської жінки-астронавтки.

Стикування з МКС заплановано на 9 листопада. Усього з 2013 року ракета-носій "Антарес" стартувала 17 разів, 16 з них – успішно.

Як повідомлялося, попередній запуск українсько-американської ракети-носія середнього класу "Антарес" відбувся 19 лютого цього року.

Наприкінці 2021 року ДП "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" підписало контракт із США на виготовлення двох перших ступенів ракет-носіїв Antares.

Коментувати
Сортувати:
Молодці! Зберегти і розвинути українське ракетобудування - завдання української влади.
Це один із сегментів росту економіки держави на найближчі роки. Але без перемоги над
ворогом, звичайно, нічого не буде.
показати весь коментар
07.11.2022 21:01 Відповісти
Ми робим свої планшети і ноутбуки - Не гірше, ніж ми робим хліб і ковбасу. І цілий світ про це давно би мав почути - Так зробим так, щоби нарешті він почув!
https://www.youtube.com/watch?v=1lwdS7-HE5c
показати весь коментар
08.11.2022 00:11 Відповісти
так а чому ми Мацкву такими ракетами не обстрілюємо?
показати весь коментар
08.11.2022 01:51 Відповісти
Навіть "мацкву"пишемо з малої букви...а обстрілюємо- "єто другое"
показати весь коментар
08.11.2022 04:42 Відповісти
Тому що для початку треба повісити колаборантів та саботажників, а ще почати виділяти достатне фінансування.
Та налагодити суровий контроль за виконанням робіт та фінансуванням, бо з нічого як відомо нічого і не буває
показати весь коментар
08.11.2022 09:14 Відповісти