Національна програма із цифровізації України передбачає $100 мільйонів інвестицій

Національна програма із цифровізації України передбачає проекти на загальну суму $0,1 млрд.
Такі цифри опубліковано у Плані відновлення України, представленому на конференції у Лугано, передає Інтерфакс-Україна.
За словами віце-прем'єр-міністра, міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, однією з цілей відомства є 100% цифровізація публічних сервісів в Україні.
"У нас буде можливість зареєструвати онлайн земельну ділянку, автомобіль, відкрити бізнес тощо. Все це можна буде зробити з мобільного телефону", – сказав Федоров у ході презентації низки запланованих проєктів.
Ще однією метою відомства, за словами віце-прем'єра, є створення "захищеної держави". Зокрема, планується створення запасної інфраструктури для всіх 25 базових держреєстрів, надійного сховища даних резервного копіювання, хмарних технологій та безпечного центру обробки даних.
Наступний проэкт, про який розповів Федоров, – "Кіберфронт". Його метою буде створення комплексної системи кіберзахисту для Європи та світу, ефективних підходів до протидії сучасним кібервикликам, розробка нових моделей кіберзахисту.
Крім того, планується цифровізація у судовій системі. Зокрема, згідно з поданою віце-прем'єром інформацією, планується створення електронної судової системи, електронного нотаріуса. Також у планах – електронні вибори суддів та членів Вищої ради правосуддя.
Заплановано цифровізацію старшого покоління. За словами Федорова, планується надати смартфони кожному українцю віком від 60 років, а також навчити їх ними користуватися.
"Е-освіта. Це чудова нагода для дітей під час міграційного періоду. Ми хочемо запровадити єдину платформу, де діти зможуть навчатися. Крім того, ми навчимо їх як користуватися цими системами", – розповів Федоров про ще один проєкт.
Крім цього, Федоров представив ще три плановані проекти – "е-Митниця" (електронні КПП – сканер, електронна черга, автоматичне митне оформлення товарів народного споживання, цифрова система управління ризиками та обслуговування клієнтів); "е-Охорона здоров'я" (впровадження системи електронної охорони здоров'я, телемедицина, інноваційні інструменти віддаленого моніторингу); Cashless (впровадження цифрових готівкових коштів e-hryvnia, безготівкової інфраструктури).
Віце-прем'єр закликав інвесторів стати донорами цих напрямів, надати фінансову допомогу через U24 та поділитися своїми сучасними технологіями.
Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів представив План відновлення України, який оцінюється у $750 млрд.
Перший етап заплановано на 2023-2025 роки, він передбачає реалізацію 580 проєктів загальною вартістю понад $350 млрд. Другий етап заплановано на 2026-2032 роки, до нього входить 270 проєктів на $400 млрд.