Євросоюз готовий до негативних наслідків для себе від санкцій проти Росії, – фон дер Ляйєн

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що усвідомлює негативні наслідки для Євросоюзу санкцій, ухвалених ЄС щодо Росії.
Про це фон дер Ляйєн заявила, виступаючи 1 березня в Брюсселі на спеціальній сесії Європарламенту, присвяченій подіям в Україні, передає Інтерфакс-Україна.
"Я чудово розумію, що ці санкції дорого обійдуться і нашій економіці. Я це добре знаю і хочу бути чесною з європейськими громадянами. Ми пережили два роки пандемії. І ми всі сподівалися, що зможемо зосередитися на тому, щоб повернути нашу економіку в потрібне русло", – сказала фон дер Ляйєн.
Вона повідомила, що Євросоюз у короткий термін прийняв щодо Росії "три серії жорстких санкцій, націлених на фінансову систему, галузі високих технологій та корумповану еліту Росії".
"Йдеться про найширший пакет санкцій в історії нашого союзу", – зазначила фон дер Ляйєн, додавши, що ці заходи завдадуть серйозної шкоди російській економіці.
"Ми відключаємо головні російські банки від мережі SWIFT. Ми також блокували транзакції Центрального банку Росії, найважливішої російської фінансової інстанції", – сказала глава ЄК, уточнивши, що цим блокуються мільярди валютних резервів РФ.
Фон дер Ляйєн також перерахувала заходи проти низки важливих секторів російської економіки, закриття повітряного простору для російських літаків, зокрема приватних літаків найбільших російських бізнесменів.
"І не сумнівайтеся: ми також відстежимо їхні інші активи, на які ми накладемо арешт, чи то яхти, розкішні автомобілі, чи елітна нерухомість", – заявила голова Єврокомісії.
Третьою серією санкцій, нагадала фон дер Ляйєн, є "безпрецедентний захід" щодо призупинення в ЄС діяльності російських державних ЗМІ – Russia Today та Sputnik та їх філій, які, за її твердженням, ведуть роботу з метою розділити Європейський союз та виправдати агресивні дії Росії у Україною.
"Кожен із цих заходів був тісно узгоджений з нашими партнерами та союзниками: США, Великобританією, Канадою та Норвегією, а також, наприклад, з Японією, Південною Кореєю та Австралією. На сьогоднішній день більше 30 країн, що представляють більше половини світової економіки, також оголосили про запровадження санкцій та експортного контролю щодо Росії", – сказала голова Європейської комісії.