Світові ціни на пшеницю підстрибнули до максимуму за 13 років

Ціни на пшеницю в четвер досягали максимальної позначки більш ніж за 13 років – з червня 2008 року.
Як повідомляє агентство Bloomberg, експерти вважають, що може посилити інфляційний тиск у всьому світі, передає Інтерфакс-Україна.
Вони зазначають, що Росія та Україна є великими світовими експортерами зернових культур, і конфлікт між цими країнами ставить під загрозу стабільність постачання пшениці на світовий ринок.
Зростання котирувань березневих ф'ючерсів на пшеницю в Чикаго в ході торгів у четвер досягало 2,8%, до $9,6 за бушель. Ціни досягли дозволеного біржею максимуму (для внутрішньоденних коливань), а після цього пішли вниз і завершили день на позначці $9,34 за бушель.
У п'ятницю ф'ючерси подешевшали на 3,9% – до $8,9825 за бушель.
"Ціни на продукти вже високі. Додатковий підйом вартості сировинних товарів ще більше посилить загальний інфляційний тиск. Багато країн з економікою, що розвивається, все ще стикаються з прямими наслідками пандемії, так що це не єдине потрясіння, з яким доводиться миритись", – зазначає головний економіст HSBC Holdings Plc Пол Блоксхем.
Котирування березневих ф'ючерсів на кукурудзу в п'ятницю знижуються на 2% – до $6,76 за бушель. На день раніше вони підскочили більш ніж на 5%.
Соєві боби подешевшали на 1,6%, до $16,28 за бушель, після підйому на 3% у четвер.
На частку Росії та України припадає понад чверть світової торгівлі пшеницею, 20% продажу кукурудзи та 80% соняшникової олії.