Мінфін виступив проти зниження ПДВ на продукти харчування

Запровадження нульової ставки податку на додану вартість (ПДВ) на продукти харчування зменшить надходження до державного бюджету на 60 млрд грн, проте не спричинить значного зниження їхньої вартості для кінцевого споживача.
Про це заступниця міністра фінансів Світлана Воробей заявила під час круглого столу в Торгово-промисловій палаті України (ТППУ), повідомляє Укрінформ.
"Наша стовідсоткова впевненість у тому, що питання зростання вартості харчових продуктів не буде вирішене шляхом зниження ставки ПДВ", – сказала заступниця голови Мінфіну, коментуючи ініціативу депутатів знизити ПДВ на продукти харчування до 0%.
Воробей наголосила, що таке рішення призведе до недоотримання державним бюджетом 60 млрд грн.
На її думку, знизити вартість харчових продуктів можна за рахунок зниження собівартості їх виробництва. Для цього потрібно проаналізувати всі складові собівартості та напрацювати можливий механізм її зменшення.
Своєю чергою голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія зазначив, що ініціативу знизити ПДВ на продукти харчування потрібно проаналізувати та доопрацювати за участі Міністерства економіки, Міністерства аграрної політики та продовольства та Офісу президента.
Арахамія додав, що відповідний законопроєкт на друге читання у Верховній Раді може вийти до липня цього року.
Читайте також: Вартість борщу в Україні зросла на 30%
Як повідомлялося, раніше Арахамія припускав, що Україна може запровадити знижену ставку ПДВ на окремі категорії продуктів харчування, оскільки з 1 липня майже всі країни ЄС додатково знизять ПДВ на продукти харчування з метою стримування зростання інфляції.
Нагадаємо, з лютого 2022 року Польща для боротьби з інфляцією обнулила ставку ПДВ на продукти харчування та значно знизила ставку цього податку на окремі енергоносії. ЄС рекомендував країнам-членам союзу запровадити спеціальні ставки ПДВ із 1 липня.
Туреччина також знизила ставку ПДВ на ряд продовольчих товарів першої необхідності в з 8% до 1% в рамках пакету заходів, спрямованих на стримування інфляції.
Група народних депутатів 4 лютого 2022 року зареєструвала в парламенті законопроєкт №7023, який пропонує до 2023 року обнулити ставку ПДВ в Україні для продуктів харчування та знизити з 20% до 7% ПДВ на послуги з постачання та розподілу газу (крім зрідженого), електроенергії, теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення.
11.01.2022 15:36
Премьер-министр Польши Матеуш Моравецкий во время пресс-конференции PAP/Marcin Obara
Представляя второй Антиинфляционный щит на пресс-конференции, премьер-министр Польши Матеуш Моравецкий сообщил о снижении цен на топливо, газ, продукты питания и удобрения.
Глава правительства объявил, что в течение шести месяцев, начиная с 1 февраля, ставка налога на добавленную стоимость на топливо будет снижена с 23 до 8%.
«Это будет радикальное изменение цен. Поляки увидят на заправках еще более низкие цены на топливо. Я надеюсь, что это произойдет уже через три, максимум - через четыре недели. По нашим расчетам, цена за литр топлива снизится на 60 гроши (13 евроцентов), может быть даже на 70 гроши (15 евроцентов). Эти расходы бюджет польского государства берет на себя», - сказал глава правительства.
Матеуш Моравецкий также сообщил, что правительство приняло решение о снижении ставки налога на добавленную стоимость на продукты питания до 0%. Это касается продуктов, которые в настоящее время покрываются ставкой 5%, а это большинство продуктов питания. Как сказал премьер, согласно правительственным расчетам, после снижения ставки НДС в кошельке каждого поляка должно оставаться на 45 злотых больше, а это чуть менее 10 евро.
«Я также призываю всех предпринимателей, которые продают продукты питания, соответствующее снизить цены на продукты на 5 злотых, это более 1 евро. Это очень важно, потому что это не заработок предпринимателей, а это часть того, что попадает в бюджет польского государства. Мы снижаем самую низкую допустимую ставку НДС в Европейском союзе до нуля. Это приведет к тому, с 1 февраля снизятся цены на все продукты», - сказал глава правительства.
Матеуш Моравецкий также призвал клиентов проверять, действительно ли владельцы магазинов в их районе снизили цены на продукты питания.
Премьер-министр заявил, что с 1 февраля ставка НДС на удобрения также составит 0%.
Также правительство снизило ставку НДС на природный газ с 23 до 8%, отменило акциз на электроэнергию и снизило ставки НДС на электроэнергию с 23 до 5%, а также ставку НДС на отопление с 23 до 8%.
IAR/dy
Ось демонстративне фото прилавку одного з польських магазинів, яке показує, як скасування ПДВ на продукти миттєво дозволило знизити ціни.
Тим часом в Україні лауреат Трускавецької премії з фіскалізації Гетьманцев з усмішкою на обличчі розповідає про успіхи у сфері оподаткування. У січні 2022 року бюджет України виконано з профіцитом у 12 мільярдів гривень, замість прогнозованих 3 мільярдів дефіциту! Цей профіцит, в основному, є наслідком перевиконання плану по податковим надходженням, у першу чергу від ПДВ, оскільки вони виросли разом із цінами в магазинах.
Здавалось би, перемога. Але ніт. Ці 12 мільярдів гривень - гроші, що були виведені з економіки і у кращому випадку будуть чекати свого часу на рахунках Держказначейства.
А ви будете і далі ходити у магазини, дивуватися цінам.
А магазини, у свою чергу, завдяки "прекрасній" ініціативі уряду ввести державне регулювання цін на основні продукти харчування, будуть просто переставати їх продавати. І будуть абсолютно праві.
А тепер проста арифметика. В середньому, один літр молока 2,5% жирності коштує у магазині близько 30 гривень. ПДВ на один літр (20%) - 6-7 гривень. Тепер, беремо цей профіцит (12 мільярдів грн), ділимо на 6 грн, отримуємо мінімум 2 мільярди літрів молока, що ви могли б придбати на 6 грн дешевше. І при цьому, магазин отримав би свій прибуток, що зміг би інвестувати у розвиток мережі.
Навіщо забирати у власників магазинів прибуток, вводячи державне регулювання, коли у бюджеті є профіцит і є змога знизити ціни таким шляхом, що задовольнив би і продавця, і покупця, і державу, що виграла б у перспективі?
Брехня!
це означає, що насамперед бідні люди зможуть купити собі БІЛЬШЕ їжі.
І не тільки бідні, і не тільки іжі - але й інших товарів та послуг!
Що в свою чергу - підтримує відчизняну економіку та виробника, а це дасть надходження в бюджет. І можливо - зп рахунок оборотки коштів - більше ніж ті самі 60млрд.грн.
Але при владі тупі зебіли, такі як зеленський та гетьманців - які свідомо нищать економіку України та ссуть брехнею людям міживочі..
Більш того, вони можуть ТІЛЬКИ красти та брати в борг, навішуючі цей борг на Україну..
https://s1.hostingkartinok.com/uploads/images/2022/02/8ec8c74569b28c76eac4a082c48e3664.jpg
А теперь разберем пример: Работодатель выделяет на одного работника 10000 грн (грязными).
Предприятие платит с зарплаты работника 22% единого социального взноса (ЕСВ),
С работника удерживается 18% в виде налога на доходы физлиц (НДФЛ) и 1,5% военного сбора (ВЗ).
В магазине на кассе забирают еще 20% (НДС).
22+18+1,5+20 = 61,5% ЭТО НАЛОГИ...
Простая математика и из 10000 грн работник имеет около 4000 грн.
Государство соответственно имеет 6000 грн.
По итогам, государство получает больше чем работник!
Сейчас прижали ФОПов, видимо мало денег - надо больше.
Как там старина Оруэлл писал "свобода - это рабство, незнание - сила"
По моим ощущениям процентов 10-15 постоянных клиентов закрылись или почти закрылись.
В основном это бизнесы с кол. человек 10-40 в команде. У которых есть обязательства и точка минимума для работы процессов."
По обратной связи от наших менеджеров, в большей степени руководители бизнесов продолжают строить планы, заниматься развитием, покупать и продавать. Не супер активно, но лучше чем в декабре и январе.
Например сегодня, 15-30% откладывают встречи или контракты на «давайте вже після вторгнення».
В целом этой зимой очень высокий процент бизнесов закрылись. Звоним, а в ответ «сори, но у нас тут жопа, мы закрылись/остался директор и бухгалтер/нам не платят клиенты и мы вынуждены распустить персонал».
По моим ощущениям процентов 10-15 постоянных клиентов закрылись или почти закрылись.
За зиму.
В основном это бизнесы с кол. человек 10-40 в команде. У которых есть обязательства и точка минимума для работы процессов.
Я вообще парень позитивный. Приучил себя смеятся в лицо своим ошибкам, поражениям, трудностям. Шутить с себя. Так легче принимать все.
Но вот закрывал итоги прошлого года. Мои бизнесы в Украине. Мы пытаемся расти и в количестве проектов и качестве. Много вкладываем. Но я посмотрел на вложения. И на зиму. Часть вложений безполезны. Потому что надо резать бюджеты. Потому что украинский рынок качает каждый день от чего то.
По итогам года государство в виде налогов на моем бизнеса заработало больше чем я.
И вот задаю вопрос себе, чтобы что? Ермак правил страной дальше? Чтобы возили и дальше чёрный налик в спортивных сумках, и при любых попытках пытались уйти тихонечко в лес?
Каждую неделю фактически кто-то из депутатов или чинушей Зе залетает в новости со взяткой, Дтп напидпытку и тд. И никому ничего. Все замяли. А гетьманцев находит все новые методы нас доить.
И люблю страну. И хочется лучшего. И вкладывал бы дальше. Но нет ответа чтобы что. Все что я вкладываю создаёт будущее детям, но не моим. А детям правящей партии и каждого чиновника. А моим что?
Может я тоже тихонечко куда то уйду? Где понятны правила игры и охрана олигарха не приставляет нож к глазу журналиста на глазах у бездействующей полиции? Где гарантии что завтра там буду не я?
https://www.facebook.com/motsodv/posts/10221484745483848 Дмитрий Моцьо
Я теж казав, що нічого в цьому поганного нема, якщо це не знов схемки в стилі "янивкоської" влади... Так зара найбільш задіяний в цьому сегменті особистий комерційний бізнес Дубілєта під назвою "Checkbox"... Тобдо за допомогою законодавства більшість фопів присадили на послуги Дубілєта
Так мені "специ" місцеві понаписували, що я уявлення не маю що таке ПДВ... А тут така от новина
На дикі плани призедента побудувати білтше інфраструктури, щоб накрутити свій дибільний рейтинг, нам не потрібна медецина реформа заваленна, не потрібна безпека тобто поліція, не потрібна освіта… всі бабки в асфальт
І тут їм радять соціальні програми для людей щоб зекономити на продуктах і комуналці - це не можливо каже тупа баба з міністерства нелох сказав бабки любою ціною он трухін сумками возить по 150, митниця передає по 600 тис краще ми оптимізуємо виробництво Карл ми то всі не знали що можна придумати зекорову яка буде видавати молоко як атомна станція
Яку додану вартість я створюю, купуючи хліб? То чому я, споживач, його сплачую?
Ненавиджу шісток ахметівських
- у предпринимателя нет бесплатных кредитов на развитие бизнеса
- у предпринимателя постоянный риск рейдерского захвата его бизнеса
- предприниматель должен платить астрономические суммы за свет-газ (привет герусу и зе-упырям)
- предприниматель должен учитывать нестабильность валюты и политического режима, законодательства
- предпримателю государство не дает никаких налоговых льгот
- предпринимателю государство не дает субсидий
- огромное колличество проверок от контролирующих органов
- конченая законодательная база
- отстутсвие правоохранительной и судебной системы
- чтобы занести свой товар на полку какого-то "сильпо", предпримателю нужно заплатить приличную сумму отката
- всеукраинские сети супермаркетов не будут продвать все попало, им нужен высокомаржинальный товар.. но это уже тема другого разговора про супермаркеты.
Короче, если вы хотите чтобы в Украине была польша, сделайте нашим предпринимателям
такие же условия, как у польских и будут тут низкие цены и вкусный пломбир. Но для начала прекратите выбирать клоунов презедентами и депутатами.