2197 відвідувачів онлайн
1 326 0

Мін'юст намагається розблокувати акції Fishing Company, арештовані за позовом російського ВЕБ.РФ

Мін'юст намагається розблокувати акції Fishing Company, арештовані за позовом російського ВЕБ.РФ

Україна в ініційованій російською держкорпорацією "ВЕБ.РФ" арбітражній суперечці у Стокгольмі про інвестиції у "Промінвестбанк" (ПІБ, Київ) має намір порушити питання про внесення депозиту для зняття арешту та обмежень з акцій української судноплавної компанії Fishing Company.

"На початку 2022 року необхідно порушити питання в суді та перед російською стороною про внесення Україною депозиту з метою зняття арештів та обмежень з акцій Fishing Company SA та кораблів українського флоту, які числяться за компанією", – зазначено в пояснювальній записці Мін'юсту до розпорядження Кабміну про продовження оплати відібраного раніше юррадника, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з документом, Верховний суд Британських Віргінських островів (БВО) за клопотанням "ВЕБ" навесні 2021 року в рамках забезпечувальних заходів заарештував акції Fishing Company S.A. Україна виступила проти наказу про арешт акцій компанії, проте судові суперечки у БВО у листопаді за згодою обох сторін були припинені до розгляду Апеляційним судом міста Свеа скарги України на рішення Стокгольмського арбітражу щодо юрисдикції.

Українська сторона вважає, що "ВЕБ.РФ" у контексті міжугоди двох країн про захист інвестицій є не іноземним інвестором, а "складовою і по суті державним органом РФ, створеним не з комерційною метою, а для імплементації політики держави".

Скаргу до апеляційного суду Україна подала у березні 2021 року, наразі очікуються наступні пояснення позивача, після чого суд визначить дату проведення процесуального слухання.

Як повідомлялося, "ВЕБ.РФ" ініціював арбітражну суперечку в Стокгольмі в червні 2019 року, вважаючи, що його інвестиція в "Промінвестбанк" була експропрійована. Серед претензій до України – заборона держустановам працювати з ПІБ та залучати депозити приватних осіб, сплачувати дивіденди та повертати кредити "ВЕБ.РФ", а також спочатку пропозиція продати банк, а потім вимога відмовитись від банківської ліцензії.

У рамках розгляду справи Стокгольмський арбітраж заборонив примусовий продаж акцій ПІБ.

Незважаючи на це, пакет акцій ПІБу у розмірі 99,7726% спочатку був проданий за 268,71 млн грн у рамках виконання рішення іншого міжнародного арбітражу – зі стягнення з РФ збитків низки компаній, пов'язаних з бізнесменом Ігорем Коломойським і які мали активи в Криму. Проте потім український суд все ж таки визнав недійсним цей продаж, і гроші було повернуто покупцеві.

Нагадаємо, у травні 2019 року держвиконавець на вимогу пов'язаних із групою "Приват" Ігоря Коломойського та партнерів структур наклав арешт на 99,77% акцій "Промінвестбанку". Після цього було зроблено неодноразові спроби примусово продати ці акції на аукціоні на користь структур Коломойського.

За цей час "Промінвестбанк" припинив обслуговування рахунків фізосіб та закрив у 2019 році всі відділення в Україні, залишивши лише одне у Києві.

Після арешту акцій "Промінвестбанку" російська держкорпорація "ВЕБ.РФ" подала позов до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольму проти України на суму понад 200 млн євро. 

ПАТ "Промінвестбанк" створено у 1992 році. Російський ВЕБ став власником ПІБу у 2008 році, йому належить 99,7726% його акцій.

За даними Нацбанку України, на 1 січня 2022 року за розміром загальних активів (27,46 млрд грн) "Промінвестбанк" займав 14 місце серед 71 банку, що діяв у країні.

Коментувати
Сортувати: