Рішення "Укрзалізниці" не вплинуло на транзит білоруських добрив через Україну, – прем'єр Білорусі

Запроваджена "Укрзалізницею" заборона на перевезення продукції підприємств "Білоруський калій" і "Білоруська калійна компанія" не вплинула на транзит білоруських калійних добрив через Україну.
Про це заявив прем'єр-міністр Білорусі Роман Головченко, повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Постачання калійних добрив як здійснювалося через Україну, так і здійснюється. Більше того, українська сторона подає сигнали про зацікавленість у нарощуванні перевалки через свої потужності", – заявив Головченко.
"Там, де це нам зручно і вигідно – ми це робитимемо. З українською стороною проблем немає", – додав білоруський прем'єр.
За словами Головченка, "у нас працюють інші експедитори (не "Білоруськалій", – ред.) та перевозять вантажі через територію України".
Тим часом, напередодні глава МЗС Білорусі Володимир Макей заявив, що білоруська сторона аналізує ситуацію з постачанням калійних добрив в Україну, але можливі рішення у відповідь будуть прийматися з урахуванням національних інтересів.
"Ми ретельно вивчаємо всі рішення, які приймають будь-які країни щодо Білорусі і виробляємо адекватні заходи реагування. Так само і в цій ситуації ми ретельно аналізуємо обстановку і прийматимемо адекватні кроки, але виходити з того, щоб це не завдало шкоди нашим національним економічним інтересам", – сказав Макей, коментуючи інформацію про відмову України купувати білоруський хлоркалій.
Як повідомлялося, "Укрзалізниця" з 16 лютого запровадила тимчасові обмеження на транзит продукції підприємств "Білоруський калій" і "Білоруська калійна компанія" територією України.
Йдеться про заборону залізничних транзитних перевезень до Словаччини, Угорщини, Австрії, Польщі, Чехії, Румунії, країн СНД та Балтії, а також ввезення цієї продукції в Україну залізницею.
Водночас у Мінінфраструктури уточнювали, що заборони на транзит власне калійних добрив з Білорусі через Україну немає, а обсяги перевалки білоруського калію портовим оператором "Ніка-Тера" Дмитра Фірташа у лютому зросли, і порт планує збільшувати перевалку і надалі.
Зазначимо, що самопроголошений диктатор Білорусі Олександр Лукашенко 7 лютого заявив, що українські компанії нібито запропонували допомогти організували транзит білоруських добрив через Одесу, після того, як Литва закрила доступ до своїх портів, проте потім відмовилися. Через тиждень він також повідомив, що Україна відмовилася від імпорту калійних добрив із Білорусі.
Читайте також: Литовський завод Orlen зупинив постачання палива в Україну через дії Білорусі
Як повідомлялося, Білорусь з 7 лютого запровадила заборону на залізничний транзит литовських нафтопродуктів, хімічних і мінеральних добрив у відповідь на запроваджену Литвою з 1 лютого заборону транзиту білоруських товарів, в тому числі добрив, через порти цієї країни.
Литва є одним з найбільших постачальників палива в Україну і минулого року забезпечувала 21% всього імпорту бензинів та близько 10% імпорту дизпалива. Водночас найбільшим постачальником палива на український ринок є Білорусь – на цю країну припадало 78% імпорту бензинів та 42% – дизпалива.
А те, що вони виставляють себе повними дурнями і лохами, то чого не зробиш ща файний куш?