2413 відвідувачів онлайн
152 0

Темпи корпоративного гривневого кредитування торік стали найвищими за 10 років, – НБУ

Темпи корпоративного гривневого кредитування торік стали найвищими за 10 років, – НБУ

Банківський сектор у четвертому кварталі 2021 року надалі нарощував активи за рахунок кредитування та операцій із державними цінними паперами. Річні темпи корпоративного гривневого кредитування були найвищими за десятиліття.

Про це йдеться в огляді банківського сектору Національного банку України.

Як повідомляється, іпотечні кредити зростали майже вдвічі швидше, ніж споживчі. Вищі темпи зростання гривневих депозитів порівняно з валютними зумовили подальшу дедоларизацію вкладів.

Зростання за квартал чистих гривневих кредитних портфелів у корпоративному сегменті становило 2,3%, у річному обчисленні приріст перевищив 40%. Річні темпи зростання кредитів населенню пришвидшилися до 36,9% та перевищили докоронакризовий рівень. Приріст чистих іпотечних кредитів наприкінці року оновив максимум, перевищивши 60% у річному вимірі.

Частка непрацюючих кредитів знизилася за квартал на 3,2 в.п., загалом за рік – на 11 в.п. до 30% переважно завдяки внеску державних банків, які мали високі темпи зростання кредитного портфеля та водночас активно списували старі непрацюючі кредити.

Динаміка збільшення гривневих депозитів населення була повільнішою: на 8,1% та 15,3% відповідно, зокрема строкових коштів – на 9,6% у річному вимірі. Швидше зростання гривневих депозитів порівняно з валютними призвело до зниження частки валютних коштів клієнтів на 2,6 в.п., до 32,9%.

У НБУ нагадали. що дані щодо кредитів та депозитів, що публікуються в "Огляді банківського сектору", відрізняються від відповідних даних, опублікованих у підрозділі "Грошово-кредитна статистика" на сторінці офіційного інтернет-представництва Національного банку, оскільки:

  • містять дані про банки, що були платоспроможними на звітну дату, якщо не зазначено інше;
  • охоплюють дані банків з урахуванням їхніх філій за межами України;
  • містять дані про кошти, розміщені в інших банках-резидентах та нерезидентах;
  • є скоригованими на резерви за активними операціями, якщо не зазначено інше;
  • містять дані іменних ощадних (депозитних) сертифікатів, якщо не зазначено інше;
  • містять інформацію про клієнтів-нерезидентів.
Джерело:  НБУ
Коментувати
Сортувати: