1068 відвідувачів онлайн
437 0

Європейські ринки акцій знижуються через напругу навколо України

Європейські ринки акцій знижуються через напругу навколо України

Європейські ринки акцій різко знижуються 14 лютого у зв'язку зі зростанням напруженості навколо України.

Зведений індекс найбільших підприємств регіону Stoxx Europe 600 за даними на 11:15 (за Києвом) впав на 2,8%, до 456,27 пункту, передає Інтерфакс-Україна.

Німецький DAX впав на 3,6%, французький CAC 40 – на 3,47%, італійський FTSE MIB – на 3,86%, іспанський IBEX 35 – на 3,1%, британський FTSE 100 втрачає 2,2%.

Зазначається, що повідомлення про те, що влада США чекає швидкого вторгнення Росії на територію України, призвела до різкого зниження апетиту до ризику на світових ринках у п'ятницю, і ця тенденція зберігається в понеділок.

Радник американського президента з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що Росія має можливість напасти на Україну, не чекаючи на завершення Олімпіади в Пекіні. Телефонна розмова між президентами США і Росії Джо Байденом і Володимиром Путіним, що відбулася в суботу, не змогла послабити напруженість, зазначає агентство Bloomberg. Росія відкидає плани нападу на Україну.

"Проблеми, які маячили на горизонті, несподівано опинилися у центрі уваги, і це посилило волатильність на фондовому ринку", – зазначає головний інвестиційний директор Comerica Wealth Management Джон Лінч.

"Ринки сподівалися на дипломатію і здебільшого ігнорували загрозу", що утворилася біля кордонів України, наводить слова Лінча Dow Jones.

Акції компаній туристичного сектора та сфери розваг є лідерами зниження на торгах у понеділок. Вартість паперів оператора круїзів Carnival Plc впала на 8,3%, туроператора TUI AG – на 7,8%, авіакомпанії Air France-KLM – на 4,3%.

Крім того, різко дешевшають акції банків. Папери Deutsche Bank AG втрачають у ціні 5,5%, Societe Generale SA – 6,8%, BNP Paribas – 5,6%, Unicredit SpA – 6,1%, Banco Santander – 4,7%.

Український порядок денний, ймовірно, залишиться в центрі уваги фондових ринків цього тижня. Проте, водночас трейдери слідкуватимуть за новими сигналами щодо грошово-кредитної політики Європейського центрального банку, Федеральної резервної системи, а також корпоративною звітністю.

Коментувати
Сортувати: